John de Jong houdt bij PSV de boel bij elkaar II Slagter begint het Down Under 23 een van de smaakmakers in de eredivisie voor Willem u de 3-0 tegen Van Klassieker tot streekderby In navolging van zaakwaarnemer Mino Raiola zei ook technisch ma nager John de Jong van PSV giste ren nog maar eens dat sterspeler Hirving Lozano in de zomer in Eindhoven blijft. De geruchten stroom rond de Mexicaan blijft als miezer boven de transfermarkt hangen. ,,Dan drukken we die stroom bij deze de kop in'', zei De Jong, die ook het laatste 'nieuwtje' uit Italië uit gelezen. Amin Younes zou als koerier en ruilmiddel zijn voorgesteld door SSC Napoli, dat Lozano zou willen kopen. De oud- Ajacied zou een cheque van tiental len miljoenen euro's naar Eindho ven meenemen en PSV mocht de koerier ook houden. In zijn nieuwe rol verbaast De Jong zich niet over zoveel onzin. ,,Ik heb al een jaar of tien achter de schermen gewerkt en er verschijnt ongelooflijk veel flauwekul in de media.'' Waar hij wel mee bezig is? Gisteren verlengde PSV het con tract met kind van de club Jorrit Hendrix tot midden 2021. ,,We vin den het belangrijk een aantal kern spelers langer vast te leggen. Met Pablo Rosario en Donyell Malen zijn we ook in gesprek over nieuwe contracten. Ik ga er alles aan doen om het rond te krijgen. Ook over de ontwikkeling van Michal Sadiïek zijn we goed te spreken. Ik denk dat we hem op korte termijn kunnen toevoegen aan de A-selectie.'' Van doelman Eloy Room wordt moge lijk de optie in zijn contract gelicht. Ik werkte tien jaar achter de schermen. Er verschijnt ongelooflijk veel flauwekul in de media De Jong meldde ook dat PSV het kunstgras op het hoofdveld van het eigen trainingscomplex na dit sei zoen afvoert. Dat Jong PSV nog op plastic sprieten speelde, was onder anderen trainer Mark van Bommel een doorn in het oog. Clubmensen spraken zich fel uit tegen kunstgras, maar PSV liet zijn talenten er wel jarenlang op spelen. ,,Dat liep een beetje scheef', aldus De Jong. Denkt hij dat de transferbedra gen fors omhoog gaan, nu ook Ajax gekoppeld wordt aan biedingen van tientallen miljoenen? ,,Er is nog geen bewijs voor, het moet eerst al lemaal maar eens gebeuren. Maar het zou wel kunnen en dat heeft zeker ook effect op onze spelers.'' nu moet pakken. Willem II speelt het spel hard, al is volgens de Tilburgse club een transfer nog niet helemaal van de baan. Dinamo Kiev heeft nog niet laten weten dat het definitief van Sol af ziet. Mogelijk volgt er nog een hoger bod. Bij Willem II heerst het besef dat ze erop afgerekend worden als ze Sol laten gaan en de club in problemen zou komen. Een alterna tief voor de man, die in 79 eredivi sieduels 39 keer scoorde voor Wil lem II, is er kennelijk nog niet. Willem II speelt het hard, al is volgens de Tilburgse club een transfer nog niet helemaal van de baan strijd wordt ook steeds belangrij ker, maar het is voor mij de eerste keer dat ik hier rij. Dus ik weet niet helemaal wat ik moet verwachten. Nu ik er toch ben, gaan we wel wat proberen. We hebben die Willunga Hill vooraf verkend. Een leuk klim- metje, niet heel lang en niet heel steil. Gaat om kracht en explosivi teit. Willunga Hill ligt nu op de Dit wordt mijn vierde Tour Down Under. Ik kom hier supergraag laatste dag. Leuk voor de koers, het is hier altijd een secondenspel.'' Tom-Jelte Slagter: ,,Ik ben hier nu ruim een week. Vanwege de hitte en de jetlags moet je jezelf goed voorbereiden. Ik wil ook alleen naar Australië komen om voor een goed resultaat te rijden, anders is het zonde van je tijd. Vorig jaar werd ik derde en in 2013 won ik en dan ben ik nog een keer net buiten de top 10 gefinisht. Dit wordt de vierde keer bij de Tour Down Under en het voelt inmiddels een beetje ver trouwd. Ik kom hier supergraag. Er zitten dit jaar wat meer lastige etappes bij. Plus de klim van Wil- lunga Hill natuurlijk, dit jaar op de laatste dag. Dat zal misschien ook nog wel invloed hebben op de rest van de week. Ploegen zullen inspe len op die beslissende finaledag. Vorig jaar ging het mis nadat ik ziek was geworden bij Parijs-Nice. Ik lag een week in bed en verloor anderhalve kilo en kon daarna ook Milaan-Sanremo niet rijden. Ik moest echt weer helemaal opbou wen. En dat haal je niet zomaar in, merkte ik daarna in de Ronde van het Baskenland en de klassiekers. Dit jaar wil ik er weer staan in de klassiekercampagne. Ik weet dat die wedstrijden me goed liggen en ze staan hoog aangeschreven. Maar ook Parijs-Nice en 'Baskenland' zijn prachtige wedstrijden. Zaken als vallen of ziekte, daar willen renners vooraf niet over na denken. Als ik in oktober hard aan het trainen ben om hier goed te zijn, dan wil ik er geen rekening mee houden dat het voorbij kan zijn als ik een steen raak, een bocht mis of iemand voor mij op z'n kop gaat. We trainen hard, maar hebben geen garanties. Dat maakt het alle maal best wel relatief.'' (ZJItort dinsdag 15 januari 2019 Technisch manager John de Jong (r) met Jorrit Hendrix, wiens contract bij PSV tot medio 2021 is verlengd. foto bsr/soccrates Technisch manager John de Jong trad in zijn nieuwe rol bij PSV nog niet veel naar buiten. Gisteren stonden de camera's bij de nieuwjaarsreceptie van de club vol op hem gericht. Rik Elfrink Eindhoven -John de Jong Fran Sol, een van de TAPIA meest aansprekende spe lers in de eredivisie, scoort Heracles. FOTO BSR/SOCCRATES -Tom-Jelte Slagter Kijk voor beelden van de Tour Down Under op Ziggo Sport en lees de samenvatting op de site van deze krant. Tom-Jelte Slagter: in 2013 de winnaar in Australië. foto cor vos "^tn industrie TILBURG Renato Tapia ver keerde een week lang in de veronderstelling dat hij zich voor moest bereiden op de Klassieker tegen Ajax. Maar sinds gisterochtend is het ineens een heel andere wedstrijd die telt voor de 23-jarige Peruaan, die door Willem II voor de rest van het seizoen is gehuurd van Feyenoord. Tapia kan zondag in de streekderby tegen NAC zijn de buut maken voor de Tilburgers. ,,Ja, ik weet wat dat inhoudt'', zo laat hij geen ruimte voor twijfel. ,,Het is een wedstrijd met veel la ding voor de suppor ters. Die mogen we niet verlie zen. Het duel is ook bepalend voor onze positie op de ranglijst. We moeten hem winnen'', aldus de huurling, die laat merken dat hij met Willem II wil aansluiten in het linkerrijtje. Bij Feyenoord was geen rol meer weggelegd voor de 34-voudig international van Peru, die er voornamelijk op de bank zat. „Ik heb bij Feyenoord maar weinig kans gekregen om te spelen. Maar dat is nu het ver leden", zo denkt Tapia liever aan de uitdaging die wacht bij Willem II. M Tapia in het shirt van Willem II. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23