Voor Poels en 22 Willem II weigert miljoenenbod Dinamo Kiev op De droomtransfer van Fran Sol (26) naar Dinamo Kiev is serieus in gevaar. Willem II legde gisteravond volgens de spits een bod van 3.250.000 euro naast zich neer. De Spaanse smaakmaker is 'zeer teleurgesteld'. Kort Assistent Menzo traint Chinees talent Stanley Menzo (55) wordt hoofdtrainer van het tweede elftal van Beijing Guoan, de Chi nese club die samenwerkt met Ajax. De oud-doelman vertrok ruim een jaar geleden als hoofdtrainer bij Ajax Cape Town. Hij was eerder coach bij AGOVV, FC Volendam, Cambuur, Lierse SK en Vitesse. Cardiff fluit zijn coach terug Cardiff City heeft manager Neil Warnock gekapitteld over uitspraken over de brexit na het duel met Huddersfield Town. Hij zei dat hij 'niet kan wachten tot het Verenigd Ko ninkrijk de EU verlaat' en: 'De rest van de wereld kan naar de hel lopen'. ,,Dit heeft niets met de politieke positie van Cardiff City of de directie van doen'', aldus de club. PEC Zwolle lijft Thy in Lennart Thy (26) is per direct speler van PEC Zwolle. De Duitser speelde een halfjaar voor het Turkse Erzurumspor en eerder bij VVV. Hij maakte naam toen hij het duel met PSV miste, omdat hij bloed afstond aan een leu- kemiepatiënt voor een stamceltransplanta tie. PEC trok ook de Japanse verdediger Yuta Nakayama (21) van Kashiwa Reysol aan. ADO terug naar gewoon gras ADO Den Haag wil in seizoen 2020-2021 de overstap maken van kunstgras naar echt gras. De club legde eind 2013 kunstgras aan omdat de voorbereidingen voor het WK hockey de natuurgrasmat ernstig hadden beschadigd. Eredivisieclubs met natuurgras krijgen per seizoen maximaal een bonus van 350.000 euro. Flitsen Quote van de dag 'Hij komt in mijn plannen niet voor' Koeman Coach Hij had er helemaal op gerekend en trainde gistermorgen al niet meer mee met de selectie van Willem II. In zijn appartement in Tilburg wachtte Fran Sol op het seintje dat hij in het vliegtuig naar Oekraïne kon stappen om een vijfjarig droomcontract bij Dinamo Kiev te tekenen. Tot zijn grote teleurstelling staat de 26-jarige spits deze ochtend weer gewoon op het trainingsveld van Willem II aan de Goirlese weg. ,,Ik houd van Willem II. Maar dit was een geweldige kans voor mij en mijn familie om onze toekomst ze ker te stellen'', zegt de spits, die re centelijk vader werd van Fran Sol jr. Want Willem II accepteerde het bod van de Oekraïnse topclub niet en Sol is weer terug bij af. Geboorte De supporters van Willem II put ten een paar weken hoop uit de ge boorte van de eerste telg van de voetballer, bij wie anderhalfjaar ge leden nog voor teelbalkanker werd gevreesd. Daar leefde het idee dat Sol met zijn baby Tilburg niet zo maar zou verlaten. Maar dat hij de intentie had om het hogerop te zoe ken na de mislukte zomerse trans ferperiode was al snel duidelijk. Hij wisselde zijn vriend en zaakwaar nemer Nikola Franco in voor Pro- moesport, dat veel meer internatio nale reikwijdte heeft. W De supporters en zijn medespelers gunnen Sol zijn droomtransfer Het frappante is dat dit nieuwe bureau met dezelfde club op de proppen kwam als Franco in de zo mer. Dinamo Kiev toonde toen ook al interesse, maar wilde de spits hu ren van Willem II. Dat was voor de Tilburgse club geen optie. Na het persoonlijke akkoord met Sol, die zich door de hernieuwde interesse gestreeld voelde, kwam het deze keer tot een eerste concrete bod op de spits, die nog een contract heeft voor een half jaar met een optie op nog een seizoen. Ommekeer Wat bij de training van gisteren zonder Sol bleek is hoezeer zijn medespelers hem deze kans gun nen. Met drie doelpunten in het duel met PSV stond Sol vorig sei zoen aan de basis van de omme keer, die tot lijfsbehoud van Wil lem II in de eredivisie leidde. ,,Sol heeft een mooie transfer dik ver diend'', zei verdediger Freek Heer- kens over de spits met de sociale in slag. Want die bekommerde zich ook om de jongeren in de selectie. De fans van Willem II gunnen de spits ook zijn droomtransfer. Zij lieten duidelijk blijken dat ze het enorm op prijs zouden stellen als Sol de derby tegen aartsrivaal NAC nog zou spelen. Maar een waardig afscheid bestaat eigenlijk niet in een wereld waar het om de knik kers gaat. Sol voelt dat hij deze kans Wout Poels: ,,Ik ben hier vlak na de kerst al naartoe gegaan, met mijn ploeggenoten Dylan van Baarle en Pavel Sivakov. We hebben er direct een soort trainingskamp van ge maakt. Onze trainer Tim Kerrinson is er ook bij. Hij is een Australiër en we zitten bij hem in huis vlakbij Adelaide. Het is goed om op tijd naar Aus tralië te komen om te acclimatise ren. Het wordt deze week warmer dan 30 graden, dus dan is het wel fijn om te kunnen wennen. Ik kan goed tegen hitte, maar moest er de eerste week wel even doorheen ko men. Ik kwam uit Monaco, daar was het 12, 13 graden en hier is het echt warm en superbenauwd. Het is mooi dat Richie Porte ge zegd heeft dat ik hier tot de favorie ten behoor, maar hij zal het vooral hebben gedaan om de aandacht bij hemzelf weg te leiden. Er is een aantal goede renners hier, de wed- dinsdag 15 januari 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Jong Oranje oefent op 31 mei in Doetin- chem tegen Jong Mexico. De selectie van bondscoach Erwin van de Looi sluit zo het seizoen af. Bruno Lage is de nieuwe coach van Benfica. Hij was dat al op interimbasis sinds het vertrek van Rui Vitoria op 3 januari, maar na twee zeges is hij definitief aange steld. Borussia Dortmund heeft verdedi ger Leonardo Balerdi vastgelegd. De 19-ja- rige Argentijn komt van Boca Juniors en kost de Duitsers naar verluidt 16 miljoen euro. —Spurs-trainer Mauricio Pochettino gelooft niet meer in Vincent Janssen (foto) IS Sander van Gessel is toe gevoegd aan de technische staf van het eerste elftal van FC Gronin gen. Hij zal hoofdtrainer Danny Buijs anderhalf jaar assisteren. Van Gessel trainde dit seizoen het onder 17-team in Groningen. Ronald Koe man krijgt zijn eigen Johan Cruyff Court in Spanje. Het trapveldje voor de jeugd nabij Barcelona, waar hij schit terde voor de FC, is het 23ste Cruyff Court in Spanje en het 250ste wereldwijd. 371 wedstrijden voetbalde Mar tin O'Neill (66) voor Notting ham Forest. Hij wordt er nu de nieuwe mana ger als opvol ger van Aitor Karanka (Spa). O Droom van Sol wreed verstoord lilÉfeÉIMIll Wilber Hack Tilburg Wout Poels (31, Sky) en Tom- Jelte Slagter (29, Dimension Data) zijn het wielerseizoen vannacht begonnen in de Tour Down Under. Poels voor het eerst, Slagter won in 2013 en rijdt voor de vierde keer. Hun bevindingen aan de andere kant van de wereld. Daan Hakkenberg Rotterdam Wout Poels bij de teampresen tatie in Australië. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22