NYNKEDEJONG Extreem groot gevaar voor lawines in deel Oostenrijk €449 €449 €429 i m 6 #CREATINGM EMORIES is—sy Sunweb.nl Column Als je nog niet doorhad hoe opportunistisch de VVD tegenwoordig te werk gaat, dan werd het je dit weekend wel duidelijk. De premier sprak vrij dag stoere schoolpleintaal dat hij de relschoppers tijdens oud en nieuw het liefst allemaal persoon lijk in elkaar zou willen slaan. Maar de echte oplossing voor dit probleem - het vuurwerkverbod waar de politiebond zo op aandringt - dddr pleit hij niet voor. Want, oh he mei, dat is zo'n impo pulaire mening. En dan Klaas Dijk- hoff, die een paar weken geleden nog vrolijke vlogjes online slin gerde over hoe blij hij met de Klimaatwet was, roeptoe- terde dit weekend in De Telegraaf dat hij zich niet wil binden aan het onlangs gesloten Klimaatakkoord. De burger moet niet de dupe wor den van de klimaatmaatregelen, zo stelt hij. Dat als we niks doen de burger sowieso de dupe wordt van de klimaatveranderingen, zegt hij er niet bij. En het klimaat een gro tere dienst bewijzen door bedrij ven als Shell op de vingers te tik ken over hun klimaatvervuilende bezigheden doet Dijkhoff ook niet, want dan gaat Shell V mopperen en daar zit de WD niet op te wachten. Het zijn dit soort gratuite opmerkingen, dit soort loos geblaat in de ruimte waardoor de burgers hun vertrouwen in de politiek verlie zen. Stoer je one liners schreeu wen, maar de in- vloed die je hebt niet gebruiken om daadwerkelijk iets te verande ren. De VVD is al jarenlang de machtigste partij van het land. Een partij die haar mond vol heeft over veiligheid, maar wel initiator is van de zo geflopte Nationale Poli tie en nu wederom de agenten in de kou laat staan. Dijkhoff onder handelt met zijn volle verstand over een Klimaatakkoord, maar nu de verkiezingen eraan komen, doet hij net alsof hij er niks mee te maken heeft gehad. Het is treurig om te zien hoe de grootste partij van dit land, een partij die ooit geregeerd werd door trotse liberalen die ergens voor stonden, verworden is tot een po pulistisch proefballonnenkanon. Een partij die de boze burger wil paaien met inhoudsloze oneliners, maar niet de ballen heeft om im populaire maatregelen te nemen om zo de burger écht te helpen. Het is treurig om te zien hoe de VVD is verworden tot een proefballonnenkanon De overvloedige sneeuwval zorgt in de Alpen voor gevaarlijke situ aties, met slachtoffers tot gevolg. In totaal staat de teller deze week al op zeventien doden. Drie Duitse skiërs van 32, 36 en 58 jaar oud kwamen zaterdag om het leven door een lawine in het Oostenrijkse Lech. Een 28-jarige wintersporter - die met het drie tal mee was - wordt vermist. De vier waren met elkaar bevriend en samen aan het skiën. In de Franse Alpen kwamen twee pistewerkers om toen zij preventief een lawine probeerden te veroorzaken met een explosief. Vermoedelijk is er iets misgegaan toen zij de explosieven in gereed heid brachten. Het is zeer zeld zaam dat er op deze manier men sen om het leven komen in win tersportgebieden. Het ongeluk gebeurde in Morillon, in het ski gebied Grand Massif. Eerder deze week eiste de sneeuwchaos al twaalf levens. Onder de doden is een 9-jarige jongen die op 10 januari in het Duitse Trautshofen onder een vallende boom terechtkwam. An dere slachtoffers vielen onder meer door lawines. Eén vrouw struikelde, viel in de sneeuw en stikte, terwijl elders een wande laar dodelijk werd geraakt door een afgebroken boomtak. i Duizenden mensen zitten vast in Balderschwang In de Duitse wintersportplaats Balderschwang, in het uiterste zuiden, zitten duizenden inwo ners en toeristen vast. De enige weg naar het dorp in Beieren is af gesloten vanwege lawinegevaar; net over de grens met Oostenrijk kwam een lawine naar beneden. Het is niet duidelijk wanneer het dorp weer bereikbaar is. Selections Hotel Pickalbatros Alf Leila Wa Leila Egypte - Rode Zee - Hurghada Hotel The Three Corners Sunny Beach Resort i: Selections ^Selections Hotel The Three Corners Sea Beach Resort Hotel The Three Corners Happy Life maandag 14 januari 2019 GO ^0 @Nynke Dooulisme In delen van Oostenrijk geldt vanaf vandaag code 5 voor la winegevaar. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. De au toriteiten in Tirol hebben hier toe besloten vanwege nieuwe sneeuwval van soms wel één meter. Marcia Nieuwenhuis Innsbruck Kijk op de site bij /video De sneeuw blijft maar voor problemen zorgen Sunweb ALL INCLUSIVE Exclusief bij Sunweb: gratis entree Jungle Aquapark Smikkelen in 4 restaurants Gratis naar de folklore show Fantasia per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Nederlandstalige kidsclub Zwemparadijs met glijbanen Populair bij Nederlanders per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen V ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Spetteren in het aquapark Prachtig snorkelen Vlakbij de luchthaven - korte transfer per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Nederlandstalige kidsclub Zwembad met glijbanen Goede sfeer per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Sunweb is aangesloten bij: SGR 3 thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6