II Portaal van Vlaanderen in maart open op nieuwe plek ZEEUWS-VLAANDEREN 19 Goud voor camping Den Molinshoeve independer experts in financieel inzicht SPIRITUELE BEURS INNERLIJKE RUST Verslaggever Edy de Witte bezocht de spirituele en gezondheidsbeurs in Hulst. Hij overwon zijn twijfels en raakte onder de indruk. Het is even doorbijten voor een nuchtere Zeeuw, zo'n beurs. Maar het ijs is snel gebroken, na een eerste gesprekje met me dium-paragnost Linda Ista uit Rotterdam, dankzij één nieuws gierig makende opmerking: ,,U bent met een nieuwe uitdaging begonnen.'' Voor het derde achtereenvol gende jaar streek de organisatie 'Follow the Road to your Heart' neer in het Hulster gemeen schapscentrum Den Dullaert. De voormalige bibliotheekruimte straalde een warm huiskamerge- voel uit, met de geur van wierook, muziek van klankschalen en bran dende zoutsteenlampen. Helene Combee en Jurgen Jan sen verwelkomden namens de or ganisatie 37 standhouders. De pu blieke belangstelling was groot. ,,In deze drukke tijden zijn men sen op zoek naar innerlijke rust. Wij bieden deze rust door de be zoekers kennis te laten maken met de spirituele wereld en alterna tieve geneeswijzen. De mensen die hier komen, zijn op zoek naar een eigen weg in hun leven. We helpen ze daarbij door handvatten aan te reiken.'' Tarot, massage, mediums, rea ders, paragnosten, gebedsgene zers, coaches en zandlezers, keuze genoeg op de beurs. Bij een rond gang door de zaal viel al snel op dat bij veel consulten kaarten op tafel kwamen. Menig kaartclub zou ja loers toekijken hoeveel kaarten er werden geschud. De Rotterdamse Linda Ista werkt met een zelfge maakt setje. ,,Aan de voorkant staan wastekeningen, op de ach terkant heb ik een boodschap ge schreven. De kleur van de kaart is ook belangrijk. Iemand die een paarse kaart trekt, piekert veel.'' Zeeuwen staan open voor een consult, is Linda's ervaring. ,,Ze blijven wel vrij nuchter. In België stappen ze sneller op ons af. Als Belgen als het ware maar een scheet dwarszit, komt het hele ge- De mensen die hier komen, zijn op zoek naar een eigen weg in hun leven zin aanschuiven voor een kaartleg- ging.'' Magnetiseur Berry van Koppen hagen uit Terneuzen vertelde me dat magnetiseren in wezen iets is wat iedereen in zich heeft. Toch maar even luisteren. Wie weet, weer een nieuwe uitdaging. ,,Wrijf j e wel eens over j e knie als je die be zeerd hebt'', vroeg hij. ,,Nou als je dat doet, heb je het gevoel van mag netiseren in je handen, maar ben je je er nog niet bewust van.'' Energiebanen Hij vervolgde zijn praatje over de zeven chakra's die een belangrijke rol spelen bij het welzijn van li chaam en geest. ,,Die moeten alle maal openstaan om de energieba- nen goed te laten stromen. Zit er er- gens een blokkade dan krijg je fy sieke klachten. Dan ben je bij mij aan het goede adres.'' Simone Clauwaert was speciaal voor de beurs naar Hulst gekomen. ,,Omdat dit mij steun biedt.'' Zij zocht via tarot contact met haar overleden echtgenoot. ,,Als dat lukt, kan ik er weer even tegen. Het houdt me op de been. Als ex- kaartlegster kan ik gerust stellen dat dit een topbeurs is.'' Maar top beurs of niet, geen van de para gnosten kon me vertellen wanneer de vrachtwagen van de Postcode loterij mijn straat zal indraaien. je rapport is prachtig. Camping Den Molinshoeve bij Retranche- ment kreeg afgelopen jaar dat cijfer van haar gasten en won er de Gouden Zoover Award mee. Eigenaren Alex en Jolanda van de Vijver zien het als de grootste waardering. Het echtpaar zette de camping voort die Jolanda's ouders begin jaren zeventig wa ren begonnen naast het boeren bedrijf. De laatste jaren is er veel geïn vesteerd, onder meer in een nieuw sanitairgebouw. ,,Onze camping is kleinschalig en gast vrijheid staat voorop'', legt Jo- landa uit. TERNEUZEN Het Portaal van Vlaanderen in Terneuzen, het informatiecentrum over de sluizen bij Terneuzen en de bouw van de Nieuwe Sluis, heropent in maart aan de Be- neluxweg. De begane grond van het nieuwe appartementencom plex de Sluiswachter wordt de ontvangst- en expositieruimte van het Portaal, in elk geval voor de komende vijf jaar. Vrijwilligers zijn er al volop bezig met schilderwerkzaam heden. Zaterdag was een aan tal van hen ook in touw om de bekleding en steigerbuizen van het oude, tijdelijke onder komen op de hoek Binnen- vaartweg-Buitenhaven te ver wijderen. Het Portaal heeft ruim anderhalf jaar, vanaf mei 2017, aan de Binnenvaartweg gezeten. Dat was nadat het in formatiecentrum vanwege de bouw van de Nieuwe Sluis weg moest van de Zeevaart- weg, op steenworp afstand van de Westsluis. Vrijwilliger Luc de Hamer zei zaterdag die plek nog altijd te missen. ,,Je kon daar de schepen bijna aanra ken.'' Tot eind februari is het Portaal gesloten. Groepen zijn wel op afspraak welkom. maandag 14 januari 2019 'De Zeeuwen blijven vrij nuchter' Edy de Witte Hulst Hannelore Neve geeft een therapeutische energetische massage op de beurs. foto camile schelstraete -Helene Combee en Jurgen Jansen, organisatoren RETRANCHEMENT Een 9,5 op Als er iets veranderd is aan jou, je aares, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk zelf even en sluit hem af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50