Bij CoderDojo leren jongeren programmeren en games maken m 18 BEVELANDEN EN THOLEN Nieuwe stichting garandeert breed draagvlak De ontwikkelingen rond het dorpshuis in Schore raken in een stroomversnelling. De stichting die het dorpshuis moet beheren, is compleet. maandag 14 januari 2019 Schore Als binnenkort het contract onder tekend wordt met de gemeente Ka- pelle, is de weg vrij om een beheer der voor het dorpshuis aan te ne men en de verbouwing in te zetten. Een half jaar geleden presen teerde de dorpsraad van Schore de dorpsvisie in een afgeladen dorps huis. Een onderdeel van die visie betrof de plannen voor het dorps huis. Dat verdiende volgens de raad (en volgens de door de raad uitge zette enquête) een flinke make-over. De bedoeling was om een stichting in het leven te roepen met daarin vertegenwoordigers van alle Schoorse verenigingen. Die stich ting zou dan een beheerder in dienst nemen en het dorpshuis la ten verbouwen. Stichting Dorpshuis Nu, een half jaar later, is die stich ting een feit. De onlangs opgerichte Stichting Dorpshuis bestaat uit ze ven mensen. Alle leden, op de pen ningmeester na, vertegenwoordi- gen een vereniging uit het dorp. Daarmee is een breed draagvlak ge garandeerd. ,,Die mensen hadden we in vier of vijf dagen bij elkaar", aldus voorzitter Daniël Visser. Hij vertegenwoordigt zelf dorps vereniging de Schorenaren. Secre taris Irna Rijk zit in de stichting na mens de Dorpsraad en Franciëlla Chamuleau doet dat namens Schorremorries. Marian Rootsaert (Vrouwen van Nu), Patrick Leen- dertse (Schoorse Herfstmarkt) en Jacolien Bindervoet (Oranjevereni ging) vertegenwoordigen de reste rende Schoorse verenigingen. ,,Alleen Peter Schuitert zit er op persoonlijke titel bij", vertelt Visser. ,,Hij is de penningmeester. Voor die functie wilden we iemand hebben die verstand van zaken heeft. Dus hem hebben we gevraagd." Het echte werk kan gaan begin nen: ,,We hebben onlangs en vaca ture uitgezet voor een beheerder. Daar zijn formeel en informeel al reacties op gekomen. De gesprek ken met de sollicitanten willen we eind deze maand gaan voeren." Grote stap De volgende grote stap is de ver bouwing van het dorpshuis. Daar voor heeft Kapelle 200.000 euro ge reserveerd. Wanneer die begint? „Wat ons betreft liever gisteren dan vandaag. Maar we zoeken nog een aannemer. Aannemers zijn welkom om zich bij ons te melden." Maar de stichting zoekt nog meer: ,,Ja, een naam en een logo voor het dorpshuis. Daar is zelfs een prijs aan verbonden. Insturen voor 1 mei. En vrijwilligers natuurlijk, om mee te denken en met kleine klusjes te helpen." Geïnteresseerd? Alle reacties kunnen naar: dorpshuis@hartvoor- schore.nl. Willem Adriaansens Goes ,,Wij proberen om met een joy-stick lampjes aan te sturen", zegt Frank Boer. Samen met zijn zoon Co (13) is hij bezig met het programmeren van de installatie. ,,En we zijn al een eind, want de rode lamp is al aan." Frank en Co uit Wolphaartsdijk zijn vaste bezoekers van de Coder- Dojo in de Goese bieb. Daar leren jonge mensen, in de leeftijd van ongeveer 5 tot 17 jaar, te program meren, websites te bouwen, apps te ontwikkelen, programma's en ga mes te maken. CoderDojo is een wereldwijde non-profit beweging, ontstaan in Ierland. In Goes is sinds een jaar ook zo'n dojo. Elke tweede zaterdag van de maand. ,,Toen we vorig jaar begon nen, hadden we gemiddeld tien deelnemers", vertelt vrijwilliger jw Marc Burgs. ,,Nu zitten we inmid dels op meer dan twintig." Hij is één van de vier aanwezige vrijwil ligers die de jongeren begeleidt. ,,We geven geen les. Maar als ze vastlopen schieten wij ze te hulp. Dan proberen we ze het zelf te laten oplossen. Zo willen we makers ma ken van consumenten Want ieder een werkt met een computer, maar bijna niemand weet hoe die nu ei- genlijk werkt." Dat is aan het veran deren voor Co Boer. Hij begint een aantal zaken onder de knie te krij gen. ,,We zijn vorig jaar begonnen met de basis", aldus zijn vader Frank. ,,Met Scratch. En nu zijn we inmiddels al in de weer met extra hardware." En terwijl hij dat zegt gaat er voor Co's neus opeens een groen lichtje branden. IN DE REGIO Lezing Rolf Nuyts Mis Poes tasters i MIJN DORP, MIJN STAD BE Dorpshuis Schore krijgt een facelift Willem Adriaansens Voorzitter Daniël Visser van de Stichting Dorpshuis. Ze zitten er elke tweede zater dag van de maand; een stuk of twintig jongeren met een laptop voor hun neus. Stilletjes in een hoek van de Goese bibliotheek. Niemand heeft er last van. Maar wat doen ze daar toch steeds? Muze Steiner Lovisa achter haar computer. Marc Burgs (achter haar) kijkt aandachtig mee. foto johan van der heijden GOES Heemkundige Kring De Bevelanden ver zorgt op woensdag een lezing in Histo risch Museum De Bevelanden. Reineke van Wouwe zal dan een lezing verzorgen over haar boek De Melksalon. Het is een autobio grafische roman die begint in 1851 in Terneuzen. Via Elle- woutsdijk eindigt het verhaal in Goes waar haar voorou ders een Melksalon aan de Opril Grote Markt te Goes over nemen. Op deze locatie is nu restaurant De Witte Lelie geves tigd. De lezing be gint om 19.30 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. KLOETINGE Rolf Nuyts geeft woensdag een le zing over remote viewing in Kloe- tinge. Tijdens de le zing vertelt Rolf Nuyts over de oor sprong van remote viewing. Belangstel lenden zijn om 20.00 uur welkom in dorpshuis Amici- tia, Schimmelpen- nickstraat 14 in Kloetinge. De toe gang bedraagt 9 euro per persoon. Donateurs betalen per persoon 5 euro. OUD-VOSSEMEER Bibliotheek Ooster- schelde houdt de interactieve familie voorstelling Mis Poes! in Dorpshuis de Vossenkuil in Oud-Vossemeer. De voorstelling wordt woensdag gespeeld en begint om 15.30 uur. Kaartjes voor de fa milievoorstelling bedragen 5 euro per persoon en 3,50 euro voor leden van de Biblio theek. Bestellen kan via bibliotheek- oosterschelde.nl. ONDERSCHEIDING YERSEKE De 53-jarige Mart Potter uit Yerseke mag sinds zaterdagmiddag door het leven als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Potter kreeg de koninklijke onderscheiding vanwege zijn jarenlange vrijwillige inzet voor de brandweer. Potter, die zaterdagmiddag bij wijze van verrassing met een brandweerwagen werd opgehaald, is van oktober 1986 tot juli 2018 lid geweest van de vrijwillige brandweer. Op 1 juli 1988 werd hij bevorderd tot brandwacht eerste klasse. In 2004 werd hij aangesteld als pompbediener en chauffeur. Burgemeester José van Egmond reikte de onderscheiding uit. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN GOES Gasthuis, Kievitlaan 64, overdag: Expositie Dirk de Vries; Inloophuis Oase, Roos- eveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Erasmu- spark, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; vanaf 13.00 uur: Activiteiten voor senioren, waaronder handwerken, bridge, tafelten nis en schilderen; Historisch Museum De Bevelanden, 13.30-16.00 uur: Handwerk- café; ZVU, 19.30-21.30 uur: Start cursus filosoferen; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 13.45-14.45 uur: Gratis sporten in de beweeg- tuin, de training bestaat uit kracht, souplesse, coördinatie en uithoudingsvermogen; HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5, 13.00 17.00 uur: Kaarten en Biljarten voor senioren; HEINKENSZAND Hoefblad straat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder begelei ding, '-s Heer Arendskerke Poelwijck, 10.00-12.00 uur: Di gitaal café; KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; Dorpshuis de Meiboom, Kerk- polder 30, 14.00-16.00 uur: sjoelen en biljarten - senioren; KRUININGEN Hof Cruninghe, 13.30-15.30 uur: Creatieve middag waarbij gehandwerkt kan worden, o.a. breien en haken; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten voor senioren; WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30-10.30 uur: Al- levo Lessen 'Yoga-gym voor 55+' WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; YERSEKE Moerzicht, 13.30 15.00 uur: Open middag Grand Café met wekelijks een leuke activiteit; Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Bewegingsuur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47