II Maxim en Lorette proberen hun trucje ook in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 19 FIZI ZEEUWSE FOLKBAND Merrowkeert 20 januari terug in Fizi. De Zeeuwse folkband met accordeonist Wolfert Jumelet uit Ouwerkerk heeft in de afgelopen twee jaar kunnen bouwen aan een stevig fundament. Goud voor Camping Den Molinshoeve independer experts in financieel inzicht In de stem van Wolfert Jumelet klinkt, onbedoeld allicht, enige verbazing door: ,,Er is tóch wel publiek voor deze muziek." En dat is natuurlijk ook weer niet zo heel vreemd voor een toetsenist die is geworteld in co verband Delta Combo, die eind vo rige eeuw mateloos populair was op bruiloften en partijen. Achtereenvolgens gaf Wolfert Jumelet zijn kleur aan de vette blues van Crosshead and the Southside Horns, de rasechte cajun van Catfish en bloedbroeder Zyde- GoNutz om zo'n drie jaar geleden uiteindelijk uit te komen bij de Keltische 'luisterfolk' van Merrow. Merrow presenteerde in decem ber haar eerste cd in een vol Porgy en Bess in Terneuzen. Het album bevat tien nummers en wordt goed ontvangen, ziet Jumelet te vreden. Onder de covers is, opval lend genoeg, ook Si tu dois partir van Bob Dylan en Bruce Spring steens If I should fall behind. ,,Maar die hebben we wel flink omge bouwd, hoor." Dat vernuft bezit bovenal gita rist Ruud Eggermont, vertelt Ju- melet. ,,Hij zoekt de meeste num mers uit, maakt de arrangementen en weet er zo ongelooflijk veel over te vertellen. Dat doen we ook tijdens optredens. Bij praktisch ie der nummer hoort een verhaal, over bepaalde gebeurtenissen en hoe het liedje is ontstaan. Zo leer je ook nog wat, als publiek. En zelf leer ik telkens ook weer wat bij." De cd is opgenomen in Jumelets eigen muziekstudio. Mogelijk het laatste product uit de roemruchte schuur, midden in de polder tus sen Ouwerkerk en Oosterland, van dien aard. Talloze bands werden in Studio 2 vereeuwigd. ,,In principe ben ik daar mee ge stopt", zegt Jumelet. ,,Maar de Ik heb door de jaren heen toch een wat bredere oriëntatie gekregen spullen staan er nog steeds. Ik kan er nog geen afstand van doen Merrow is ontsproten uit één van de Song from the Heart jamses sies in De Spot in Middelburg. ,,We kwamen al snel tot de con clusie dat we dat meer moesten doen. En dat doen we nog steeds!" Jumelet speelde met zijn andere bands niet zelden voor kolkende massa's. Bij Merrow is het allemaal wat kleinschaliger en gaat het er rustiger aan toe. Dat bevalt de in middels grijze zestiger stiekem prima. ,,Ik heb met de jaren toch een wat bredere oriëntatie gekre gen. Dat kan nooit kwaad. Een band als Merrow heeft weer een heel eigen publiek. Bij deze mu ziek kan je lekker achterover han gen en rustig luisteren. Voor de af wisseling gooien we er ook wat traditionals door. Een beetje up tempo waarop meegeklapt kan worden, want het moet ook weer niet té rustig worden allemaal." In de krap drie jaar dat de band nu bestaat, zijn al aardig wat op tredens geweest in goedgevulde zalen. Optredens En ook voor de komende maanden loopt de agenda al weer vol. Na het podium van Fizi in Zierikzee op zondag 20 januari (aanvang 14.30 uur) staan De Drukkery in Mid delburg, 't Kerkje in Ellewoutsdijk, Hof ter Zande in Kloosterzande en de Grote Kerk in Groede op het programma. je rapport is prachtig. Camping Den Molinshoeve bij Retranche- ment kreeg afgelopen jaar dat cijfer van haar gasten en won er de Gouden Zoover Award mee. Eigenaren Alex en Jolanda van de Vijver zien het als de grootste waardering. Het echtpaar zette de camping voort die Jolanda's ouders begin jaren zeventig wa ren begonnen naast het boeren bedrijf. De laatste jaren is er veel geïn vesteerd, onder meer in een nieuw sanitairgebouw. ,,Onze camping is kleinschalig en gast vrijheid staat voorop'', legt Jo- landa uit. ZIERIKZEE De eigenaren van restaurant Hector in Goes heb ben hotel-grandcafé De Wil deman in Zierikzee overgeno men. Het streven is in februari met de verbouwing te begin nen en twee maanden later open te gaan. De Wildeman is eigendom van vastgoedbedrijf Bibitor, dat verspreid over Nederland 140 horecapanden bezit. Ook het pand waarin het Goese restaurant Hector is onderge bracht, hoort bij Bibitor. Herman Swaters huurde De Wildeman en stopt per 1 fe bruari. ,,We krijgen het pand dus weer terug, en gaan er een tweede Hector in beginnen", zegt Yuri Henderikse van Bibi- tor. ,,Maxim Leenpoel en Lo- rette Heibers hebben van dat concept in Goes een succes ge maakt en willen hun trucje graag in Zierikzee laten zien." Het is nog niet duidelijk of de drijvende krachten achter Hector in Goes zelf ook de nieuwe vestiging in Zierikzee gaan leiden. Ze gaan de zaak hier wel opzetten, aldus Hen- derikse. Hector opende in 2017 en onder meer populair van wege de gerechten van de houtskoolbarbecue. maandag 14 januari 2019 'Met Merrowleer ik er telkens wat bij' Marcel Modde Ouwerkerk Merrow tijdens een optreden in De Spot in Middelburg. Van links naar rechts: Bouke Nijssen (basgitaar), Ruud Eggermont (gitaar), Ga- bien Lambert (zang), Wolfert Jumelet (accordeon) en David Egter van Wissekerke (viool/gitaar). foto tineke boer - Wolfert Jumelet RETRANCHEMENT Een 9,5 op Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk zelf even en sluit hem af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 46