Delta Sport/EOC komt in steeds zwaarder weer De Schelde wordt veel te laat wakker maar WK-deelname zit er nog steeds in N 11 firn Swift kan niets extra's bieden in de topper tegen Fiks verveld tuiden OVERGANGSKLASSE Zowel spelers als trainer John Jansen begonnen uiterst positief aan het duel, maar halverwege de eerste helft werd al duidelijk dat winst in Naaldwijk een ui termate lastig verhaal ging wor den. De thuisploeg had na een zwakke eerste seizoenshelft de schouders er weer onder gezet. „Vooral in verdedigend opzicht werden wij afgetroefd", zei Jan sen na afloop. ,,Maar als je dan ook een achttal open kansen niet benut, kom je gewoon niet in de wedstrijd." Daarnaast was het opnieuw weer passen en meten bij de be zoekers. Behalve de afwezige Ro wan Boers, Kevin Meulmeester en Rick de Vlieger, was Remco Potter de enige keeper die John Jansen tot zijn beschikking had. Degradatiehandbal spelen met een ploeg in opbouw is bijna niet te doen - John Jansen ,,Een smalle, jeugdige selectie, te genslag, pijntjes bij meerdere spelers, onvoldoende trainings uren, het zijn allemaal zaken waarmee we te maken hebben. Dat blijft als een rode draad door onze competitie lopen. En degra datiehandbal spelen met een ploeg in opbouw is bijna niet te doen." Vlissingen De waterpoloërs van De Schelde kenden een valse start van de tweede competitiehelft. De Ter- neuzense ploeg verloor in een di recte strijd om plek twee met dui delijke cijfers van RZ: 12-6. De Zeeuwen begonnen goed en stonden binnen dertig seconden al op een 0-1-voorsprong. Tegenstan der RZ zette veel druk op het aan- valsspel van De Schelde. Die ploeg kreeg hier geen vat op, waardoor RZ vaak snel en vrij door kon ko men. De ploegen gingen na de eerste periode met een 3-2-tussenstand rusten. In de tweede en derde pe riode speelde De Schelde slordig, wat resulteerde in passes die niet aankwamen. RZ benutte de fouten optimaal en liep uit naar een riante voorsprong na drie periodes: 10-2. In de laatste periode knokte de Zeeuwse ploeg zich enigszins te rug in de wedstrijd. De Schelde kwam mede dankzij drie goals van Mertijn Loof terug tot 12-6, wat tevens de eindstand was. ,,We kregen wat meer mee van de scheidsrechter en we kon den terugkomen", vertelde Loof. ,,Het is jammer dat we te laat op gang kwamen. Wat we in de vierde periode lieten zien, hadden we na tuurlijk veel eerder moeten doen." lijk als belangrijke selectiewed strijd voor het WK voor beloftes, dat over enkele weken in Dene marken is. En bondscoach Gerben de Knegt mag er waarschijnlijk ook zeven meenemen. Een apart WK voor juniores is er nog niet. ,,De kans is groot dat er zeven heen mogen", zei Van Anrooij. ,,In principe zijn het er zes, maar als de winnares van de wereldbekercy clus een Nederlandse is, kan er eentje extra mee. En zoals het er nu naar uitziet, gaat dat gebeuren." De Knegt maakt zijn selectie laat bekend, pas na de wereldbe- kerwerdstrijd in Hoogerheide op 27 januari. In Huijbergen kon hij natuurlijk niks zeggen over zijn plannen, maar hij toonde zich al wel enthousiast over Van Anrooij. ,,Ze presteert al maanden stabiel op een hoog niveau", zei hij. ,,Bij de jeugd heeft ze al mooie dingen la- Shirin is op weg om een heel goede veldrijdster te worden ten zien en dat trekt ze nu in haar eerste juniorenjaar door. Ik ben blij dat ze dit seizoen expliciet heeft gekozen voor het veldrijden. Shi- rin deed er altijd duatlons en tri atlons bij. Je ziet nu echt dat ze hier heel serieus mee bezig is. Ze is gedreven, ambitieus en op weg om een heel goede veldrijdster te worden." Op de wereldranglijst voor elite-vrouwen staat Van Anrooij al 101ste, vijf plaatsen achter Pie- terse. Ze reed al twee wereldbe kerwedstrijden en ging daarin met de besten mee. Het past in die lijn dat De Knegt haar ook mee neemt naar het WK in Bogense. Van Anrooij: ,,Er zijn nog twee wereldbekerwedstrijden waar de bondscoach ook naar kijkt. De eerste sla ik over. Ik heb toetsweek op school en dus komt die niet goed uit. Op 27 januari doe ik in Hoogerheide wel weer mee." Na de vraag aan De Knegt of het voor de Zeeuwse gevolgen kan hebben als ze niet in Pontchateau rijdt, begon hij veelzeggend te lachen. ,,Nee hoor, dat heeft ze in overleg met mij gedaan..." maandag 14 januari 2019 PM niet inkakken' ,,Het is niet gelukt, Fiks heeft verdiend gewon nen", zei coach Dennis Plantinga na de neder laag van Swift tegen de medekoploper in de overgangsklasse D. Het duel in de Middelburgse sporthal De Sprong ein- digde zaterdagavond in 21-24. ,,De eerste tien minuten waren nog voor Swift, maar daarna ontbrak de scherpte om deze top per te kunnen winnen. De wil was er wel, maar te veel spelers haalden hun niveau niet." In een opleving haalden de Middelburgers de 12-17-achterstand nog op tot 19-19, maar ze hadden niet dat ex traatje in huis om Fiks ook te verslaan. Doordat Sporting Delta en Oranje Wit gelijk speelden, zakte Swift naar de vierde stek. De verschillen blijven ech ter klein. In de eerste klasse waren er louter nederla gen voor Ondo, Fortis en Tjoba. Voor de handballers van Delta Sport/EOC gaat handhaving in de tweede divisie een lood zwaar karwei worden. Waar Westlandia nog in Zierikzee werd geklopt, daar delfden de Zeeuwen zaterdagavond in Naaldwijk zwaar het onderspit: 41-25. Ron de Waal Naaldwijk Wouter Stap - Bondscoach Gerben de Knegt L>Ë JONCKrl gewoongepnnf.nl Shirin van Anrooij (links) perst er een lachje uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39