SPS is al na één helft kansloos machteloos bij OSS'20 Kwadraat 9 SPORT ten toe, maar kreeg daar ook wel alle ruimte voor van het zwak acte rende Harkemase Boys. De ploeg van trainer Tieme Klompe, die bij Heerenveen ploeggenoot was van de bij Hoek ontslagen Dennis de Nooijer, kon geen moment duide lijk maken hoe het in de eerste competitiehelft op de vijfde plek te recht was gekomen. De selectie was zaterdagochtend om 7.30 uur ver trokken, misschien speelde die busreis ze wel parten. In de tweede helft (met mee wind) drong Harkemase Boys wel een beetje aan, maar liet Hoek zien dat het ook een prima counterploeg kan zijn. Tiebosch bediende de sprintende Kyle Doesburg, die met een gevoelig stiftje voor 3-0 zorgde. Een kwartier later, met debutant Karim Bannani inmiddels binnen de lijnen, veroverde Doesburg zelf de bal. Impens wachtte even, zag hoe de spits de turbo aanzette en bediende Doesburg op maat. Met de afronding was weinig mis (4-0), waardoor de topscorer nu al op der tien goals staat. Net zoveel als vorig jaar in een heel seizoen bij ASWH. Maatje Zijn maatje Lionel Fitsch maakte zaterdag geen onderdeel uit van het succes. De verdediger kreeg voor de wedstrijd te horen dat hij geen ba sisplaats had en trok zijn conclusies. Fitsch vertrok naar huis en deze week moet blijken of hij nog een toekomst heeft bij Hoek. ,,Daar moeten we over praten'', reageerde Vandenheede. ,,We spelen in totaal 34 wedstrijden en hebben iedereen nodig. Het team is belangrijker dan het individu, maar als het aan mij ligt is dit geen definitief afscheid voor Lionel.'' Fitsch kwam in december al tot een akkoord over de verlenging van zijn contract bij Hoek, tot de zomer van 2020. Hoeveel dat nu nog waard is, zal op korte termijn blijken. In het bomvolle sponsorhome werd zaterdag bekendgemaakt dat ook Jordi de Jonghe, Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Reguillo Van- depitte en Jonathan Constansia hebben bijgetekend. De bedoelingen van de bezoe kers waren meteen duidelijk. Al snel kreeg Gijs van Duijvenbode een grote kans, maar hij scoorde niet. Op een goed bespeelbaar veld werd het dan toch 0-1. Wilco Jochem werkte de 0-1 binnen. Jelle Boogerd maakte er daarna 0-2 van. Onoplettend heid bij FC De Westhoek na een corner van SPS zorgde voor de 1 2 van Swen Uijl. Kevin Veerhoek tilde het verschil weer naar twee treffers. Aanvallendspel FC De Westhoek wordt beloond met drie punten Na een goede eerste helft volgde een mindere tweede helft. Toch kregen de bezoekers genoeg kansen. Van Duijven- bode schoot hard de 1-4 raak en Rick Lefino mikte de bal van af stand in de bovenhoek. Na een te korte terugspeelbal kon SPS er ook nog een keer vandoor en uit die aanval bepaalde René de Groen de eindstand op 2-5. ,,Het was geen moeilijke middag. Door ons aanvallende spel kwam er iedere keer iemand van ons vrij op het middenveld. Daar had SPS geen antwoord op'', aldus Seedo. de Groot een voorzet van rechts be heerst afrondde (1-0). De Zeeuwen hadden daarna enige tijd nodig om de goede draad op te pakken. Hal verwege de eerste helft kwam een soms frivool spelend Goes vooral over de rechterflank een paar keer gevaarlijk door. Dat leidde na een klein half uur spelen tot de gelijk maker. Steve Schalkwijk vormde het eindstation van een vloeiende combinatie in een druk bevolkt strafschopgebied en schoot onge hinderd raak: 1-1. Voor de statistieken Na die gelijkmaker deden beide ploegen voor rust weinig voor el kaar onder. Brian Meulmeester voorkwam door ver zijn doel uit te komen - en een goede redding op de voortzetting van die aanval - een nieuwe treffer van OSS'20. Maar ook van Goes ging dreiging uit. Sherief Tawfik kopte uit een hoek- schop op slag van rust zijn ploeg op voorsprong: 1-2. ,,Het is leuk als je scoort, maar in dit geval alleen voor de statistieken'', zei de centrale ver dediger. ,,Het doet er nu niet toe. Ik vond ons over heel de wedstrijd ge zien de beter voetballende ploeg, Soms denk ik: is dit nou het niveau van de derde divisie? maar het is voor ons heel lastig om een voorsprong vast te houden. Als je goed speelt, moet je scoren en je zelf belonen.'' Goes kreeg kort na de hervatting de gelijkmaker om de oren en moest halverwege de tweede helft opnieuw in de achtervolging. Goes wilde wel en drong in de slotfase fel aan. De ingevallen verdediger Jesse Bank werd naar voren gedirigeerd, doelman Brian Meulmeester ver scheen in de extra tijd bij een vrije trap in het strafschopgebied van OSS'20. Tot mogelijkheden op de gelijkmaker leidde het echter niet. Veenstra: ,,We hadden maar één wissel om iets te forceren. We wil den zeker wel, maar waren in de tweede helft machteloos.'' Goed ploegje Een klein half uur na zijn relaas over het duel met OSS'20 en de toe komst van Goes schoot de trainer voor het eerst in de lach. Dat was toen een vrijwilliger van van de thuisvereniging hem opbeurde. ,,Hé trainer, hoorde ik je nou praten over handhaving? Als jullie je niet handhaven, dan zullen er veel uit gaan hoor. Jullie hebben gewoon een goed ploegje.'' maandag 14 januari 2019 na makkelijke middag Kyle Doesburg schiet de bal langs Harkemase Boys-doelman Erick Jansema en zet zo de 4-0- eindstand op het scorebord. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal had FC De Westhoek zaterdag geen moeite met SPS. In Poortvliet won de formatie van Steven Seedo met 2-5. Robin Hamelink Poortvliet SPS-FC De Westhoek 2-5 (1-3). Wilco Jochem 0-1, Jelle Boogerd 0-2, Swen Uijl 1-2, Kevin Veer hoek 1-3, Gijs van Duijvenbode 1 4, Rick Lefino 1-5 en René de Groen 2-5. - Rogier Veenstra Tim de Winter (links) namens Goes in actie tijdens het duel met OSS'20. FOTO KIN WAH YIM/ORANGE PICTURES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37