m Goes voelt zich na pauze M 3-2 7^ O O) CD O 8 Twente-duo is Bakx en Bliek voorbij Salim Ben Sellam doet oude club pijn Groene Ster knokt zich bij laatste vier Nieuwe trainer Vandenheede debuteert met 4-0-overwinning bij Hoek. Lionel Fitsch vertrekt al voor de wedstrijd. DERDE DIVISIE RUIME ZEGE De Zeeuwse voetballers in de Keuken Kampi oen Divisie hadden gisteren wisselend succes. FC Twente won, zonder inbreng van Tom Boere en Godfried Roemeratoe, met 0-2 bij MVV. Daarmee deed Twente goede zaken, het staat nu tweede. Dat had het mede te danken aan twee andere Zeeuwen. Istvan Bakx (basis speler) en Julius Bliek (invaller) gingen met Go Ahead Eagles onderuit bij Roda JC: 3-1. Daardoor zakte de Deventer ploeg van plek twee naar plek vier. Siebe Schets gaf bij FC Dordrecht als invaller een assist, maar kon een flinke nederlaag tegen FC Den Bosch niet voorkomen: 2-6. Augustine Loof versloeg NEC met FC Eindhoven: 3-2. Zondag-tweedeklasser Zeelandia Middelburg was gisteren op eigen veld verrassend te sterk voor hoofdklasser Vlissingen. Het oefenduel tussen beide Walcherse ploegen eindigde in 3-0. Salim Ben Sellam, trainer van Zeelandia Mid delburg, en aanvaller Geraldi Geerman deden hun oude ploeg pijn. Geerman deed dat niet alleen door de club die hij afgelopen zomer verliet te verslaan, maar hij maakte ook nog een doelpunt. Vanaf de stip zorgde hij voor de 1-0. Na de pauze maakte Niels Luteijn er 2-0 van en Pepijn Struijk bepaalde de eindstand op 3-0. Bijna drie jaar geleden bereikte Groene Ster Vlissingen voor het eerst in de clubhistorie de halve finale van de KNVB-beker, waarin Ho- vocubo vervolgens veel te sterk was (0-7). Vrijdagavond herhaalden de Zeeuwse zaal voetballers dat kunstje en schaarden zich dankzij een overwinning op TPP/Feyenoord Futsal bij de laatste vier in het bekertoernooi. Het duel eindigde in 2-2, waarna Groene Ster de strafschoppen beter nam. Via Badr Belhadj en Salim Sandee kwam Groene Ster op 0-2, maar de thuisploeg kwam echter weer op ge lijke hoogte. Doelman Youssef Ben Sellam werd de held bij de strafschoppenserie. Debuut Dorst Nieuwkoop Hoek erwijl om hem heen ie dereen in hosanna stemming was, bleef Hugo Vandenheede za terdagmiddag rustig. Natuurlijk was het een lekkere bin nenkomer voor de nieuwe trainer van Hoek, die 4-0-overwinning op Harkemase Boys. Maar ook in Bel gië maakt één zwaluw nog geen zo mer. ,,We hebben een intensieve periode met een mooie overwin ning afgesloten", zei Vandenheede. ,,Er zijn nog veel zaken die we kun nen verbeteren.'' Hij stipte wel nog even aan dat Hoek dit seizoen nog nooit met vier doelpunten verschil had gewon nen. En dat achterin de nul werd gehouden, dat beviel Vandenheede ook erg goed. De gekozen tactiek had hij vooraf uitgebreid bespro ken, met verschillende spelers. De hand van de trainer was al zicht baar, klonk het in Hoek na de over winning. Dat was eerlijk gezegd een beetje te veel van het goede. Zo wilde Vandenheede eigenlijk met Jonathan Constansia als linksbui ten starten en Gianni Tiebosch op het middenveld. Eventuele zet „Ik ben deze week naar de trai ner gegaan en heb aangegeven dat hij mij beter op het middenveld kon zetten", zei Constansia. „Voor die positie ben ik voor dit sei zoen ook gehaald." Vanden heede besprak die eventuele zet donderdagavond na de training ook met aanvoerder Reguillo Vandepitte en centrale verdediger Gert-Jan van Leiden. De conclusie: Constansia is heel dreigend vanaf de flank, maar voor de balans en de kracht van het team kan hij beter naast Vandepitte spelen. Tiebosch speelde daardoor als hangende linksbuiten. Met de wind in de rug begon Hoek sterk. Vandepitte, die een goede wedstrijd speelde, zag na dertien minuten de diepgang bij Rik Impens en vond hem met een We spelen in totaal 34 wedstrijden en hebben iedereen nodig -Hugo Vandenheede over de vertrokken Lionel Fitsch pass door de lucht. Impens nam de bal aan met de borst, rondde af met links (1-0) en tekende zo voor zijn achtste goal van het seizoen. Zes minuten later was het weer raak. Tiebosch, die de afgelopen tijd bij TOP Oss meetrainde en ook twee wedstrijden speelde, slingerde een vrije trap vanaf de linkerkant in één keer richting het doel. De inlo pende Gert-Jan van Leiden zorgde voor afleiding, de bal ging aan ie dereen voorbijen opnieuw was doelman Erick Jansema geslagen (2-0). Hoek sloeg op de juiste momen- 7 In het besef dat er weer een voor sprong uit handen was gegeven en dat drie punten uit de laatste vijf duels cijfers van een degradant zijn, was het na afloop akelig stil in de Goese kleedkamer. Trainer Rogier Veenstra, voor wie doorgaans het glas half vol is, sprak over twee sce nario's die tot de mogelijkheden behoren. ,,Vijftig punten is nog steeds haalbaar", zei hij met een op timistische kijk. Maar direct na afloop was Veen- stra vooral realistisch en somber over de toekomst van zijn uitge klede elftal. ,,Soms denk ik: is dit nou het niveau van de derde divi sie? We hadden vandaag één wissel op de bank. Daar zijn allerlei rede nen voor, maar dat is zorgelijk als je ziet dat we een paar keer geel pak ken en weet dat je nog negentien wedstrijden moet spelen. Als je een wedstrijd speelt met slechts één wissel, wordt handhaving de doel stelling. Komt er nog iets bij, dan wordt die doelstelling hoger. Het wordt tijd dat dat intern besproken wordt. Dat is een financiële kwes tie. Ik weet niet of jaloezie het goede woord is, maar als ik kijk wat er over het water (bij Hoek) ge beurt.Als Goes echt een stap wil maken, moet er geld gegenereerd worden. Als er bij mij vandaag een tje was weggelopen, had ik een pro bleem gehad.'' Goes kwam in Oss al vroeg op achterstand, toen aanvoerder Tony maandag 14 januari 2019 VOETBAL VOETBAL Salim Ben Sellam. foto ruben oreel ZAALVOETBAL Youssef Ben Sellam stopte de laatste strafschop. foto paul ten hacken GO J De zaalvoetbal lers Saïd Bou- zambou en Khalid El Hat- tach hebben bij hun debuut voor het Indo nesische SKN Kebumen met 6-2 gewonnen. Bouzambou maakte drie doelpunten. Dorst was za terdag de grote man bij zijn club Baren- drecht. De mid denvelder uit Bruinisse maakte in de 48ste minuut de enige goal namens de tweededivisio nist in het duel met concurrent Jong Almere City: 1-0. 1-2 Met de Thoolse verdediger Bart Nieuwkoop in de basis won Feyenoord za terdag een oe fenduel met de Duitse derdedi visionist Karls- ruher SC. Mede dankzij twee goals van Robin van Per- sie werd het 4-2. Hosannastemming Barry van der Hooft Hoek T I Hoek - Harkemase Boys 1 13. Impens 1-0 19. Tiebosch 2-0 62. Doesburg 3-0 77. Doesburg 4-0 Opstellingen De Jonghe Jansema Wilson Huizing Van Leiden Achuna Van den Bergh 83. Streutker Chergui Voest Vandepitte Bruintjes Constansia Bouius 90. Wijkhuijs Boutzamar Impens Renken De Jager Veldman Doesburg 57. Slort 87. Nyemb Stelpstra Tiebosch 68. Van Putten 63. Bannani Beimers Scheidsrechter: L.P.S. Cairo ('s-Hertogenbosch) Toeschouwers: 800 Hugo Vandenheede. OSS'20 - Goes 11. De Groot 1-0 1-1 28. Schalkwijk 1-2 43. Tawfik 48. Geerts 2-2 64. De Groot 3-2 Opstellingen Van der Leest Meulmeester Engelen Besuyen Eltink Tawfik Van Grunsven Hollemans Van den Berg Dekker 79. Dolleweerd Nguyen Zonnenberg De Kroo 70. Van Lith 70. Bank Van de Rande De Winter Geerts De Vlieger Pijnenburg Franse De Groot Schalkwijk 79. Coskun Van Sonsbeek Scheidsrechter: Tunnissen Toeschouwers: 250 Goes heeft de competitie hervat zoals die in 2018 werd afgeslo ten. Met een 3-2-nederlaag tegen OSS'20 werd de vierde nederlaag in de laatste vijf duels genoteerd én werd het gat met het rechter rijtje kleiner. Peter van Kouteren Oss a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36