Burgemeester: 'Middelburg voor iedereen' It i WALCHEREN 19 mpatm1 Floris-Jan Koole gooit het over een andere boeg. Zijn Sport Lab moet uitgroeien tot het clubhuis voor de duursporter. v j independer experts in financieel inzicht Het is een immens pand aan de Walensingel. Ruim 1300 vierkante meter groot, bomvol sporttoestellen: van loopbanden en crosstrainers tot marteltuigen voor krachttraining. Ondernemer Floris-Jan Koole heeft het pand met inboedel overgenomen van All Sport Bodygym, die eind vo rig jaar de deuren sloot. ,,Wij richten ons op de duursporter, de hardloper, fietser of de zwemmer.'' Geen toevalligheid: Floris-Jan is een triatleet. En een man die zijn pas sie graag deelt met anderen. Dat doet hij met Koole Sport, een speciaalzaak in Middelburg gericht op lopers, schaatsers en fietsers. In de sport school gaat hij net een stapje verder. ,,Hier stomen we je klaar naar je eer ste marathon of wielerwedstrijd. Maar ook de beginnende sporter be geleiden we.'' Floris-Jan Koole doet het niet al leen. Hij heeft een team van specia listen om zich heen verzameld. Men sen die hun sporen in de sportwereld Voor mij de ultieme droom die uitkomt: een eigen sportschool hebben verdiend. Zoals atletiektrai- ner Jan de Wilde, zwemtrainer Thierry Potin en fysiotherapeut Ja cob Wijnstra. ,,Mensen met passie voor sport, die met niets anders bezig zijn. Ze gaan sporters trainen, bege leiden en lezingen houden over sport." De eerste lezing is tijdens de ope ning van Koole Sport Lab, vrijdag 1 februari. Dan komt voormalig triat leet Frank Heldoorn naar Middelburg om te praten over het houden van een optimale vochtbalans tijdens het sporten. ,,Het is de bedoeling dat we twee keer per maand een interes sante spreker binnenhalen'', zegt Koole. ,,Met thema's van voeding tot het voorkomen van sportblessures." Ontmoetingsplek Het pand is zo groot dat fysiothera peuten en sportmasseurs straks een eigen ruimte krijgen. Met een gezel lige bar moet Koole Sport Lab het vertrekpunt van de Walcherse duur- sporter worden. Een plek waar hard lopers samenkomen voorafgaand aan de training. En waar wielrenners in de donkere maanden met elkaar de strijd aan gaan op de fietstrainer. Volgens Floris-Jan Koole is daar be hoefte aan. ,,Als triatleet zoek ik altijd naar trainingsmaten. Voor het fiet sen, het lopen en het zwemmen. Vroeger was ik lid van diverse clubs. Samen trainen naar een doel werkt veel beter dan alleen. Hier kan dat. Voor mij de ultieme droom die uit komt: een eigen sportschool. Waar ik zelf veel gebruik van ga maken voor het bereiken van nieuwe doelen.'' Koole Sport Lab is vanaf 1 februari open van 8.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 22.00 uur. Floris-Jan Koole: ,,Als triatleet zoek ik altijd naar trainingsmaten.'' foto lex de meester ,,Kijk eens om u heen en be denk hoe u kunt bijdragen aan een Middelburg voor iedereen.'' Die oproep deed burgemeester Harald Bergmann zaterdagmid dag tijdens de nieuwjaarsrecep tie van de gemeente. Kleine gebaren ,,Om u daarin te inspireren heeft Stichting Welzijn Middel burg, onder de noemer Middel burg Doet Goed, een kalender van dertig dagen opgesteld met op iedere dag een oproep tot een klein aardig gebaar richting een ander'', vervolgde hij. ,,Zo krijgt u op dag één de opdracht om iemand een glimlach te ge ven, wordt u op dag negen voor gesteld om een praatje te maken met een onbekende en op dag elf uitgedaagd iemand mee te vragen op een wandeling.'' Volgens Bergmann zijn het allemaal kleine gebaren, die weinig tot geen moeite kosten, maar die een groot effect kun nen hebben. ,,Het zijn allemaal bouwstenen, groot en klein, die helpen onze vrije stad verder uit te bouwen en te verstevigen.'' Gouden Eeuw Hij wees er verder op dat Mid delburg meer bezoek krijgt van mensen die geïnteresseerd zijn in de Gouden Eeuw. ,,Op ver schillende manieren laten we zien welke voorname rol onze stad speelde in deze belangrijke periode voor Nederland. Toeris ten die Amsterdam, Den Haag en Haarlem bezochten om hun musea en de link naar de Gou den Eeuw hebben nu ook Mid delburg in het vizier gekregen.'' Medewerkers van de ge meente hebben het afgelopen jaar beurzen bezocht en contac ten gelegd met touroperators. ,,Bij het vertellen van het ver haal van de Gouden Eeuw doen de reisbureaus niet alleen de grote steden van het land aan, maar dalen ze ook af naar het zuiden.'' 1 ^Sl maandag 14 januari 2019 Clubhuis voor Zeeuwse duursporter Timo van de Kasteele Middelburg -Floris-Jan Koole Emile Calon Middelburg Als er iets veranderd is aan jou, je aares, je leeftijd af je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk zelf even en sluit hem af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19