9 Elke dag werden we gestalkt. Schelden, bedreigen, zij móest met hem gaan zaterdag 12 januari 2019 De kist met het lichaam van de scho liere. Burgemeester Abouta- leb van Rotterdam na af loop van de stille tocht. M Bekir, de verdachte van de moord op Hu- meyra. fotos robin utrecht, meyra weer naar de politie met bewijs dat ze wordt lastiggevallen. ,,Maar er gebeurde niets," zegt advocaat Nelleke Stolk. De familie wordt lang zaam wanhopig. De politie laat Bekir maar rondlo pen. Behalve de familie lijkt niemand de ernst van de situatie in te zien. Opstel Humeyra's school, het Design College, zegt tot op de dag van vandaag 'de aard en de ernst van de si tuatie niet te kennen'. Het verbijstert de familie. In het dossier zit zelfs een opstel van Humeyra, een schrijfopdracht over wie je bent en wat je wilt. Hu- meyra - gek op kinderen en dieren - schrijft dat ze kraamverzorgster wil worden. Maar ook in enkele alinea's dat ze wordt achtervolgd en zelfs voor een tijd naar Turkije wil vluchten. Waar ze als geboren Rotterdamse niks te zoeken heeft, maar waar haar ouders nog vaak naartoe gaan. De school onder neemt er geen actie op. Zelfs niet als een van de zussen vraagt of Humeyra eerder van school weg mag, om tijdelijk naar Turkije te vluchten. Bekir wordt 16 augustus eindelijk veroordeeld vanwege de mishandeling van mei. Hij krijgt zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk. En, wel licht het belangrijkste, hij mag twee jaar lang op geen enkele manier contact opnemen met Hu- —zussen Humeyra meyra. Even is de opluchting groot bij de familie: ze hebben hem. Humeyra heeft dan ook een ander telefoonnummer. Maar Bekir - die hemelsbreed een paar kilometer verderop woont, in Delfshaven - zit niet vast. Hij is niet bij de uitspraak van de politierechter. En wordt evenmin opgepakt. Doordat Humeyra een ander nummer heeft, blijft het tot 4 november rustig. Dan begint het weer. Bekir benadert zelfs een nichtje van Hu- meyra via Instagram. Die reageert meteen met 'weet je wel wie ik ben?' ,,Dat wist hij dus niet'', vertelt de moeder van dat nichtje, ook bij het inter view aanwezig. ,,Zij zegt: ik ben familie van Hu meyra, dus wil je mij niet lastigvallen." Dan wordt ook het nichtje bedreigd. Het stalken houdt echter niet op. De familie krijgt weer diverse telefoontjes en bedreigingen over zich heen. Het contactverbod wordt aan alle kanten geschonden, al staat Bekir fysiek niet voor de deur. ,,Wel belde er een keer een onbekende vrouw aan, die zei: 'Je broer heeft me gestuurd''', vertelt de jongste zus van Humeyra. ,,Ik zei: m'n broer, waarvoor dan? Toen ik beneden kwam, was ze weer weg. Later stuurde Bekir berichten dat-ie elke dag escortvrouwen op ons af zou sturen.'' Het kost de familie opnieuw moeite bij de politie gehoor te vinden. In december ontstaat zelfs dis cussie over de lengte van het contactverbod. Drie maanden, zegt de dienstdoende agent. Pas met Slachtofferhulp erbij weet de familie de agent erop te wijzen dat in het vonnis twee jaar staat. Slacht offerhulp bevestigt die lezing. Humeyra ontvangt ook nog een foto, van Bekir met twee pistolen in zijn hand. Pas weken later gaat ze ermee naar de politie. ,,Ze zeiden: waarom kom je daar niet meteen mee? Maar Humeyra dacht: zijn gezicht staat er niet op, zal wel weer geen bewijs zijn. Ze begon de moed toen al te ver liezen.'' Ondanks het overtreden van het contactverbod, pakt justitie Bekir maar niet op. Op 18 december wil Humeyra opnieuw aangifte doen. Als haar va der haar bij school komt ophalen, om met haar door te rijden naar het bureau, komt niet Hu- meyra, maar een andere scholier naar hem toe. Want, 'er is wat gebeurd. Aan de andere kant van het gebouw ligt zijn dochter, met meerdere kogels de dood ingejaagd. De woordvoering in deze zaak ligt bij het Openbaar Mi nisterie, waar de politie onder valt. Het OM zegt dat Be kir eerst spoorloos was. En dat hij niet werd vastgezet omdat hij Humeyra weken met rust zou hebben gelaten. GO PjiitilÉta-'»»». '■Ril JAN KOK EN PRIVÉFOTO'S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9