'Ik wil de mensen iets vertellen waar ze thuis nog over nadenken' nu houd ik zelf steeds vaker motivational speeches voor dat bedrijf. Dan vertel ik werk nemers hoe ze in hun mindset van 'ik moet naar het werk' naar 'ik mag naar het werk' kunnen komen. Lange tijd dacht ik dat iedereen het werk moest doen waar zijn passie ligt, maar als je daar lang genoeg over nadenkt is dat he lemaal niet logisch. Er zullen altijd veel mensen blijven die in hun werk niet hun passie uitoefenen. Dat maakt niet uit, ook voor hen geldt: met zo goed mogelijk wor den in wat je doet, kun je ook passie creë ren. Ik geef altijd het voorbeeld van een videogame. Bij level 1 zit je te klooien, vanaf level 2 gaat het al makkelijker en tegen de tijd dat je bij level 7 bent, ben je helemaal verslaafd aan dat spel en vind je het heerlijk. Wat me ook opvalt: we leggen onszelf zo veel kaders op, qua werk. Ik hoor vaak: 'waarom zou ik dat moeten doen, dat valt helemaal niet binnen mijn taakomschrij ving'. Maar in mijn beleving draait het om veel meer dan doen wat je baas van je ver langt. Je moet iets doen puur omdat je het zelf wilt. Zelfben ik geen dag aan het werk, ik doe alleen wat ik leuk vind.'' Daarvoor moest je dus je krachten en zwaktes leren kennen. Wat zijn jouw valkuilen? ,,Door mijn ego kon ik niet vaak nee zeggen. Ik heb een overmatige behoefte mensen te pleasen. Nu weet ik: als ik iemand nee ver koop, brengt het die persoon misschien even van de wijs. Maar hij of zij vindt zo iemand anders die het wil doen. Ik voelde me altijd geroepen me stevig in 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 98