'Zo'n lening krijgen we nooit meer' GELD GELUK Marianne woont in een kamer van 6 vierkante meter, David moet na zijn studie z'n huis uit. Ze beginnen hun werkzame leven straks met een fikse studieschuld. Marianne David Beste koop Slechtste koop Marianne: ,,We wonen niet samen, we huren allebei. Ik betaal 460 euro huur. Daar zit alles in, zelfs schoonmaak, maar het is wel een piepklein kamertje van 6 vierkante meter. Alleen mijn bed past erin." David: ,,Ik betaal 400 euro huur, daar is de huurtoeslag al vanaf. Een halfjaar nadat ik ben afgestudeerd moet ik mijn woning uit. Ik vrees dat ik dan niets kan vinden in Amsterdam. Marianne en ik zijn nu twee jaar samen. We zien elkaar vijf, zes avonden per week. We wisselen af wie het eten betaalt." Marianne: ,,Als het uit evenwicht raakt, maakt de een wat aan de ander over." David: ,,Grote uitgaven, zoals cadeaus of uit eten, splitten we soms. Ik verdien meer, daarom vind ik dat ik meer moet betalen. Ik geef mijn geld vrij snel uit en kan slecht overzicht houden op mijn financiën." Marianne: „Daarom heb jij met vrien den Dyme bedacht." David: ,,Dat is een app waarmee je op vaste uitgaven kunt besparen en die je makkelijk laat overstappen van bijvoor beeld provider of zorgverzekeraar. Ik had jaren een sportschoolabonnement, was vergeten dat ik dat had. Dat heeft me honderden euro's gekost. De app voorkomt deze onnodige uitgaven." 6 Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €2000 €2000 - €3500 €3500 - €5000 €5000 of meer Marianne Heins (24), studeert en werkt als studentassistent. David Schogt (25), studeert en werkt bij een IT-bedrijf. Marianne woont op kamers in Amsterdam, David deelt er een woning met een huisgenoot. Marianne: „Tweedehands wandelschoenen voor 6 euro. Ik heb er tijdens vele reizen op gelopen." David: ,,Een beamer voor 350 euro. Kijkt veel fijner dan naar een televisie en is ook niet zo zichtbaar." Marianne: ,,Een elektri sche tandenborstel zon der oplader. Na drie keer poetsen zijn de batterijen leeg." David: „Alexa, een slimme speaker. Maar hij begrijpt me niet." TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO MARCO OKHUIZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94