*4 Patiënten willen niet overal alleen maar pillen voor' 3 Jan van Heijningen (60) 444444*404444 Warme prak van AH binnen half uur op je bord Androidtelefoons slecht beschermd' Pepermuntjes helpen niet Minder drinken stoppen met roken 35 jaar teler Ik heb onderzocht welke groenterassen met gunstige inhoud- stoffen er bij verede laars op de plank lig gen. Het zijn er meer dan dertig. Denk aan prei, broccoli, frambo zen en blauwe bessen. Het lastige voor telers is dat ze een lagere op brengst geven of tra ger groeien. Ik ken een peenras met veel bètacaroteen, dat in het lichaam vitamine A helpt aanmaken. Het groeit langzamer dan andere soorten. Teel je die als je wordt gedreven door prijs en kostprijs? Ik zeg daar mee niet dat wij telers gezonde rassen aan de kant schuiven. Groente is altijd goed voor de mens, maar met sommige rassen kun je beter sturen op wat je als mens aan positieve inhoudstof- fen binnenkrijgt. Bijna twintig jaar geleden hebben we Best Fresh Functional Food opgericht, om te zoeken naar inhoud- stoffen die bijdragen aan je gezondheid. We wilden een extra schap in de super markt, voor voeding met een heilzame werking. We hebben toen tijdelijk een proefwinkel opgezet. Er was wel vraag naar speciaal geselecteerde groenten, maar in een tijd zonder internet verkoop hielden we de organisatie niet vol. Afgelopen najaar heeft mijn bedrijf Eminent zich met Koppert Cress en Best Fresh verenigd in Vers+. De wereld is inmiddels veranderd, patiënten willen niet overal alleen pillen voor. Voor het onder zoek stellen wij als Vers+ een doos groen ten en fruit samen, waarvan de soorten op dat moment in het seizoen de hoogste gehaltes aan gunstige stoffen bevatten. Het kunnen dus elk sei zoen andere tomaten zijn die de kankerpa tiënten in dit onder zoek te eten krijgen." Leuk om te weten Handig om te weten Noodzakelijk om te weten Wil je niet weten Albert Heijn is gisteren begonnen met het bereiden en bezorgen van maaltijden. Onder de noemer 'Allerhande Kookt' bereidt een team onder leiding van een chef-kok warme Aller hande-recepten. AH belooft dat Thuisbezorgd.nl en Deliveroo de maaltijden binnen 30 minuten warm bij de klant bezorgen. Tenminste, als je in Amsterdam woont. Buiten de hoofdstad is de maaltijdbezorging nog niet mogelijk. GO ZATERDAG 12 JANUARI 2019 FOTO'S JOOST HOVING „Als tuin der mag ik niet claimen dat groente en fruit een positieve invloed hebben op je gezond heid. Maar als een patiëntenvereniging telers vraagt om een tomaat met veel lyco- peen erin, kunnen wij wel met rassen aan de gang die deze goede bouwsteen aanleve ren. Dat schrijft Quest. Bij de meeste mensen die uit hun mond ruiken, zijn tanden en tandvlees vaak de boos doener. Bacteriën gedijen goed op gaatjes of ontstekingen en zij produ ceren de gassen die je kunt ruiken. Pak de ontsteking aan en het adem- probleem is verholpen. Volgens Edwin Winkel, hoogleraar parodontologie, heeft pepermunt geen zin. Wie wil stop pen met roken, kan beter ook minder drinken. Uit nieuw on derzoek blijkt dat zware drin kers die willen stoppen met roken, er baat bij hebben ook hun alcoholgebruik te matigen. Bij hen verwerkt het lichaam nicotine sneller. Het alcoholgebruik verminde ren kan het daarom eenvoudiger maken te stoppen met roken, zeggen onderzoekers van de Oregon State University. De standaardbeveiliging van An droid weert foute apps en phishing op telefoons onvoldoende. Dat stelt de Consumentenbond na een eigen test. De belangenbehartiger van consumenten heeft 21 verschillende gratis en betaalde beveiligingsapps getest. De ingebouwde beveiliging van Android telefoons heet Play Protect of Safe Browsing. Beide zouden in de test niet naar behoren preste ren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75