OZCAN AKYOL Onschuldige in VS na 27 jaar vrij €449 €549 €349 6 #CREATINGM EMORIES Selections Selections Sunweb.nl Column Er heerst een griepepidemie in Nederland. Onze kinde ren ontkwamen er niet aan. Afgelopen dinsdag, toen ik in bed mijn agenda aan het doorne men was, merkte ik dat ik óók was getroffen - mijn voorhoofd voelde klam, warm en ik had beginnende keelpijn. ,,lk geloof dat ik ziek word'', zei ik tegen mijn vriendin. Ze draaide zich om en mompelde: „Mannen griep." Ik had weleens van het fe nomeen gehoord, maar omdat ik nooit ziek ben, dacht ik dat ze luk raak wat riep. Of vond ze dat ik me aanstelde? trok ik mijn kleding aan en liep ik naar de lunchzaak naast ons huis - ik wilde mijn vriendin niet ster ken in haar vermoeden dat ik overdreef. ,,Ik ben ziek'', zei ik te gen de eigenares, die me met een grote grijns aankeek. „Gossie, heb je de mannengriep, pop?'' Dat was apart. Het leek op afge sproken werk, een verbond tussen vrouwen van mijn leeftijd om ie dere man die ziek is, weg te zetten als kleinzerig. ,,Nee, ik heb echt pijn en ik voel me lamlendig.'' ,,Kusje erop'', zei ze. Daarna kreeg ik mijn uitsmijter. In de auto, op weg naar Zut- phen, waar ik in het theater een le zing moest geven, belde ik met mijn agent, om alvast te waarschu wen voor mijn fysieke toestand. Het eerst wat ze emotieloos zei: „Mannengriep." Ik snapte er geen zier van. Was dit het lot van iedere man die openlijk toegaf zich niet lekker te voelen? Alsof vrouwen een monopolie hebben op zwakte. Dat was ook niet feministisch, zeg. De volgende dag lag ik plat op het lo geerbed, met dozen tissues, allerlei soorten me dicijnen en een sneu flesje water. Mijn vrien din werkte. De kinderen waren bij de oppas. moest ik telefonisch aan televisie redacteuren en organisatoren van evenementen uitleggen dat ik écht niet kon komen - ik hoorde onge loof in hun reacties. De pijn werd alleen maar erger. Ik vroeg giste ren aan mijn vriendin of ze de huisarts wilde bellen, omdat ik tij dens het hoesten het idee had dat al mijn ingewanden eruit kwa men. De dokter prikte bloed. Wat bleek? Ik had een bacteriële infec tie, daar kreeg ik allerlei medicij nen voor. Ik had me ziek kunnen melden voor deze column, maar dan zouden de mensen mij mis schien een aansteller vinden. Kuch. Het leek afgesproken werk, een verbond tussen vrouwen ,,Ifeel good, Ifeel good", zei de man, Quintin Morris, herhaaldelijk toen hij de Folsom staatsgevange nis in Sacramento verliet. Morris knuffelde zijn zus Billie, en ver trok daarna naar Los Angeles, waar hij voorlopig bij een tante zal verblijven. ,,Het was surrealistisch om hem naar buiten te zien wande len, nadat hij 27 jaar vast had ge zeten voor iets wat hij niet gedaan heeft'', zei zijn advocaat, Alissa Bjerkhoel. ,,Ik huilde, hij huilde, zijn familie huilde. Denken aan drie decennia vakanties, verjaar dagen, geboortes en andere grote dagen die hij gemist heeft, is overweldigend.'' Morris werd in 1991 opgepakt nadat een gemaskerde man het vuur had geopend op vier tieners in Pacoima. Hij en zijn vrienden werden door agenten vlakbij de plaats delict aangehouden toen ze voor het stoplicht stonden te wachten. Hoewel de schutter ge maskerd was geweest, herkende één van de beschoten tieners Morris als de dader. Hoewel er geen aanvullend bewijs was, stelde een jury zijn schuld vast. In 1994 werd hijveroordeeld tot 33 jaar cel. In augustus besloot een rechter zijn straf te verlagen, waardoor hij op borgtocht vrij kon worden ge laten. Dat is nu gebeurd. Volgens de rechtbank was er geen enkel fysiek bewijs voor zijn schuld, had hij geen motief, en was er ie mand anders die claimde de da der te zijn. Al in 2000 waren er bij een fe derale rechtbank 'serieuze twij fels' aan zijn schuld, nadat Morris beroep had aangetekend, maar hij bleef wel vastzitten. Rechter Een groep juristen die in de VS onderzoek doet naar mogelijke rechtelijke dwalingen, heeft de zaak jaren onderzocht. Ze kregen in 2013 steun van de oorspronke lijke rechter in de zaak van Mor ris, die in een brief stelde dat de man vrij moest komen. ,,Ik denk niet dat hij het gedaan heeft'', zei de rechter later over die actie. Morris zal worden opgenomen in een project om hem terug in de samenleving te brengen. ,,Hij moet weer leren in vrijheid te le ven'', aldus zijn advocaat. Hotel Three Corners Rihana Resort Rihana Inn The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort Hotel Pickalbatros Albatros Palace Resort Hotel The Three Corners Sunny Beach Resort zaterdag 12 januari 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Mannenarieo Hoewel ik me beroerd voelde, ■3, Terwijl ik hevig lag te zweten, Een 53-jarige Amerikaan die zijn halve leven in de cel zat voor een schietpartij, is giste ren vrijgelaten. Waarschijnlijk was hij onschuldig. Bob van Huët Rotterdam/Sacramento Sunweb t V ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - El Gouna Aan de lagune Populair bij Nederlanders In het gezellige centrum van El Gouna per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Egypte - Marsa Alam Fantastisch snorkelen voor het hotel Belgisch management Loopafstand van Turtle Beach ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Ideaal voorstellen Eten is hier een feestje met 6 restaurants Aan een privéstrand ALL INCLUSIVE Egypte - Rode Zee - Hurghada Nederlandstalige kidsclub Zwemparadijs met glijbanen Populair bij Nederlanders per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: thuiswinkel waarborg MeerinsPiratie? MkSfconie hdteïs10"®* opinstagraf" @sunweb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6