Skidome Terneuzen •u_5 10 Wie het kraken van sneeuw onder de voeten wil voelen, moet naar Terneuzen. De beste sneeuw van de lage landen ligt een halve meter dik in Skidome Terneuzen. Alvast oefenen voor de wintersport straks of gewoon lekker spelen. Ja, echt waar. Wij hebben de beste sneeuw." Stijn Hamelink, dagverant- woordelijke bij de ski baan, grijpt een hand sneeuw. Een beetje korrelig, niet te. Sneeuwballen kun je er niet van maken, maar voor skiën is het precies goed. ,,De Nederlandse Skivereniging zegt dat we hier de beste sneeuw hebben. Maar als je me nu vraagt hoe we die precies maken. Dat weet ik niet." Hamelink en zijn collega's heb ben er een drukke tijd op zitten. ,,Mensen komen toch vooral skiën als ze vrij zijn. Rond de kerst was het echt heel druk hier. Veel Bel gen, ik schat zo'n zeventig procent van de bezoekers." Een deel van de bezoekers komt er in deze tijd van het jaar om nog even aan de techniek te sleutelen voor ze in de krokusvakantie de bergen opzoeken. Hamelink heeft zelf ook skiles gegeven. ,,Skiën, het is als fietsen, je verleert het niet meer. Als je het glij-gevoel een maal kent, raak je dat niet meer kwijt. Wel is het verstandig om de techniek bij te houden en vóór de skivakantie nog eens te komen oe fenen. Het is prettiger skiën en je voorkomt er letsels mee." Veerle Van de Wiele en Gertjan Heyse uit de buurt van Gent gaan skiën in Les Arcs. Gertjan gaat sinds zijn jeugd op wintersport, de laatste jaren vooral snowboard. Het is al weer vijftien jaar geleden dat hij voor het laatst op de ski's stapte. ,,Het gaat eigenlijk nog heel best, echt verleren doe je het ook niet. Voor de techniek is het wel goed om van tevoren nog even te oefenen." Zoon Nand krijgt intussen de eerste skilessen van Gertjan Mei jer. Hij springt op zijn ski's en landt in de bekende pizzapunt. Langzaam gaat het naar beneden, steeds weer iets zekerder. Voor zichtig kan er zo nu en dan een lachje af. ,,Te jong of te oud om skiën te leren", skileraar Meijer schudt hevig het hoofd. ,,Nee, niet echt. Normaal gesproken is 8 jaar een mooie leeftijd om te beginnen maar ik heb er ook een gehad die met 3 jaar het al heel aardig deed. Dat was wel een uitzondering. De oudste die ik leerde skiën was 70. Dat ging hartstikke goed. Ik heb hem alleen wel het advies gegeven om niet van de zwarte piste af te gaan. Als je niks mankeert en ver der gewoon gezond bent, heb ik je in een stuk of vier, vijf lessen wel skiën geleerd", belooft hij. Bij Skidome is alles te huur. Ski schoenen tot en met maat vijftig. En wie niet wil huren, hoeft niet ver te gaan om alles te kopen. On der de Terneuzense skihal is Mount gevestigd. Je kon gekkere plekken bedenken voor een win- ZATERDAG 12 JANUARI 2019 PC Nand Heyse krijgt les van skileraar Gertjan Meijer. fotos boaz timmermans 'Skiën is als fietsen, je verleert het nooit GUIDO VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58