Ir7t 'Het allerleukste vind ik een nieuwsonderwerp verslaan: niet regisseren, maar registreren' 7 f maar registreren. Dat is een groot verschil. Die onderwerpen moet je gewoon vastleggen zoals ze gebeuren. Daar mag je niet aan sleutelen. Ik denk dat ik dat het mooiste vind: dat ik mezelf heel stil op de juiste plek kan manoeuvreren en daar dan -bam!- kan toeslaan op het moment dat het nieuws gebeurt, die ene handeling, die ene interactie die het hele verhaal vertelt." ,,Ik ben begonnen bij het Haarlems Dagblad, in de regio. Dan kom je inderdaad vaak op het zelfde ding terug. Dan komt op een gegeven moment wel het punt dat je de stap wil maken naar landelijk. En zal ik je eens wat vertellen? Dan kom je óók elk jaar bij dezelfde dingen te recht. Elk jaar Koningsdag, elk jaar Prinsjesdag. Maar - met name in de regio - heeft alles zijn eigen charme. De verhalen zijn mooi, en als je daar oog voor hebt, is het superinteressant. Zo lang jij een open blik houdt en interesse blijft houden in mensen, blijft het leuk." ,,Het blijft zoeken naar balans. Ik zou het liefst elke dag nieuwsklussen doen, met mijn motor ergens heen, laptopje mee, snel doorsturen, krant halen, voorpagina halen, scoren. En om voor mijn andere opdrachtgevers als Kunsthal Rotterdam te werken en voor diverse bladen op A pad te zijn. Aan de andere kant doe je ook klus sen omdat de hypotheek betaald moet worden. Daar haal je dan weliswaar geen voorpagina's mee, maar dan hoor je wel achteraf: 'Joh, die fo to's waren tof!' Dat vind ik óók gaaf, om men sen dan een heel mooi bewijs van hun dag te geven. Een andere tak van sport, maar iets dat ik met veel plezier en enthousiasme doe." ,,Ik ben inmiddels wel een Rotterdammer in hart en nieren geworden, zeker wel. Ik ben van Middelburg naar Utrecht gegaan voor mijn stu die, vervolgens naar Haarlem voor een baan en tenslotte naar Rotterdam voor de liefde en een bestaan als freelancer, ook alweer tien jaar te rug. Rotterdam was de eerste stad die voelde als thuiskomen, als een warm bad. Zo gek is dat gevoel van thuiskomen ook niet, want ik ben wel Zeeuw, maar mijn ouders komen hier alle bei vandaan. Mijn roots liggen in Rotterdam. Eigenlijk is de cirkel rond. Of ze me ooit nog te rugzien in Zeeland? Weet ik niet. Ik heb wel al tijd gezegd dat ik terug wil naar Middelburg. Maar nu ik Rotterdam heb ontdekt, vind ik het hier ook wel echt fijn. En Zeeland ligt natuur lijk om de hoek. Eigenlijk heb ik hier het beste van twee werelden." GO ZATERDAG 12 JANUARI 2019 Marco De Swart: „Zolang jij een open blik houdt en interesse blijft houden in mensen, blijft het leuk." foto desiree schippers W '^PP Heb je zo zachtjes aan niet alles al een keer gezien? Die cadeautjes vandaag, dat is nou niet echt spannend nieuws, maar jij lijkt te genieten We hebben het nu al de hele tijd over nieuwsfotogratie, maar je fotografeert ook heel andere dingen: evenementen, trouwe rijen... Je lijkt je plek helemaal gevonden te hebben in Rotterdam. Zien we je nog terug in Zee land?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55