D Roovers keert weer terug bij Hontenisse BARRY VAN DER HOOFT Ziekenboeg puilt nog steeds uit ZEELAND 15 Goes hervat de competitie in de derde divisie met een uitwedstrijd tegen OSS'20. De spoeling is nog steeds dun voor trainer Rogier Veenstra. mm Goes Goes begint morgen aan de tweede seizoenshelft met een uitwedstrijd tegen OSS'20. De promovendus be schikt nog altijd over Erwin Franse. De buitenspeler maakte in de derde divisie tot dusver negen doelpun ten. Het is nog maar de vraag of hij ook na de zomerstop het rode shirt van Goes zal dragen. ,,Er zijn meer dere clubs geïnteresseerd", bekent hij. Ondanks de interesse heeft Franse nog geen keuze gemaakt. Afgelopen zomer kon hijnaar ASWH. In de wetenschap dat trai ner Rogier Veenstra volgend sei zoen aan het roer staat bij de zater dagclub, lijkt de rekensom snel ge maakt. ,,Ik heb nog niet echt een ge sprek gehad", aldus de jongeling. Franse wil verder niet uitweiden over andere clubs die zich gemeld hebben. Regelmatig krijgt hij onge vraagd advies over welke keuze hij wel of niet moet maken. ,,Iedereen heeft een mening. Daar heb ik niets aan. Ik moet zelf achter m'n keuze staan. Ik heb het bovendien erg goed naar mijn zin bij Goes." De snelle aanvaller verwacht niet dat de geruchtenstroom zijn spel zal beïnvloeden. Ook in de tweede seizoenshelft wil hij zich laten gel den. ,,Ik wil belangrijk blijven." Vooral in de eerste wedstrijden van het seizoen was de rechtspoot op Iedereen heeft een mening. Ik moet zelf achter m'n keuze staan schot. Na twee speelrondes stond de teller al op vijf treffers. ,,Dat kun je natuurlijk niet een heel jaar vol houden. Dan zou je op veertig doel punten eindigen", lacht de jonge ling. Toch vindt de 21-jarige Franse dat Goes zuiniger met de kansen om moet springen. ,,Wij kunnen van iedereen winnen, maar iedereen kan ook van ons winnen. In de eer ste vijf wedstrijden maakten we alle kansen af. Dat moeten we weer laten zien. We hebben te veel pun ten laten liggen." Vijftig punten Goes handhaaft de vooraf gestelde doelstelling: vijftig punten be machtigen. Momenteel heeft het elftal 24 punten. De Bevelandse for matie bezet de achtste plaats op de ranglijst, één trede onder OSS'20. Door eerdere afgelastingen hebben de Goesenaren nog twee duels te goed en spelen ze nog liefst twintig competitieduels. Vorig jaar - in de hoofdklasse - speelden Goes en OSS'20 ook tegen elkaar. Beide teams wonnen een maal. De Brabanders kroonden zich met overmacht tot kampioen. ,,Het is een degelijke ploeg", herinnert Franse zich. ,,Het wordt fiftyfifty", aldus Rogier Veenstra. In de aanloop naar het duel puilt de Goese ziekenboeg uit. Klaas van Hecke en Rick de Punder hebben de stap naar het veld gemaakt, maar zijn nog ruim een maand niet in zetbaar. Ook Jarreau Manuhuwa is nog altijd uitgeschakeld. Ray Kroon is 'allesbehalve fit' en op Daniël Wissel wordt dit seizoen niet meer gerekend. Veenstra maakt zich zorgen over de blessuregolf. ,,Ik hou mijn hart vast over de tweede seizoenshelft. Er moeten geen blessures meer bij komen." Franse blijft positief. ,,Met de elf die we hebben, moet het luk ken." De Middelburger sluit zich hierbij aan. ,,Als het bij ons gaat lo pen, kunnen we zomaar drie of vier keer achter elkaar winnen." Column @Barryvdh9 ie avond moest ik aan de selectie vertellen dat het mijn laatste week als hun ploeggenoot was. Het was okto ber en ik had een vaste aanstel ling gekregen bij deze krant. Van een keuze was eigenlijk geen sprake. Werken, zelf geld verdie nen, was belangrijker dan voet ballen. Van die premies, voor een overwinning of een doelpuntje, zou ik nooit een huis kunnen ko pen of kinderen kunnen onder houden. Ik vond het wel fijn hoor, dat mijn vrouw werkte en ik een beetje de freelancende student uithing die ook vier keer in de week op het voetbalveld stond. Alleen dacht zij er terecht iets anders over. Toen ik aan die gasten ver telde dat ik ging stoppen, voelde ik de tranen opwellen. Goed, er kwamen heus nog wel voetbaljaren aan, maar vooral in de zaal en op een veel lager ni veau, op zondagochtend. Ach teraf gezien kan ik zeggen dat ik daar wel heel veel plezier uit heb gehaald. Misschien waren de uren in de kleedkamer nog wel het leukst van allemaal. Je voelde verbondenheid met je medespe lers, de voetbalhumor was nooit ver weg en je kon gniffelen als je zag dat die ene speler het shirt met rugnummer 10 alweer had aangetrokken voordat wij de kleedkamer binnen waren geko men. Maar het voetballen in een eer ste elftal, waarbij je vaak in de spotlights staat, is toch net iets mooier dan ballen in een kelder team. Soms denk ik wel eens: zou ik het nu precies hetzelfde doen? Ik voelde de tranen opwellen Of zou ik een andere keuze heb ben gemaakt? Ik moest er weer aan denken toen ik de afgelopen weken hoorde dat er spelers ge stopt waren bij verschillende Zeeuwse clubs. Die gasten na men het woord winterstop wel heel erg letterlijk Koen van den Berge maakt geen deel meer uit van de selec tie van Kloetinge, Bart Rijckaert zette er onlangs een punt achter bij het eerste elftal van FC Axel. En een paar dagen geleden ging het bericht rond dat Roycel James is gestopt bij Goes. Ze heb ben allemaal hun eigen beweeg redenen en die moet je respecte ren. Bij James, de linksback van de derdedivisionist, is er nog wel een opening, begreep ik. Als de club de gemaakte afspraken na komt, keert hij misschien wel ge woon terug. Ik hoop het echt, net als bij die andere twee spelers. Want zo lang je kunt voetballen, moet je het blijven doen. Het is het leuk ste dat er is. Nu denk je er mis schien anders over, maar ik zou die schoenen snel weer aantrek ken. Straks krijg je er spijt van en ben je - zoals ik - te oud om nog iets leuks te doen met die bal. TERNEUZEN Ad Roovers wordt met ingang van het nieuwe voet balseizoen voor de derde keer in zijn carrière trainer van Honte- nisse. De oefenmeester wordt deze zomer in Kloosterzande de opvolger van Marco van Vlier- berghe, die na vier seizoenen naar Steen vertrekt. Roovers is dit sei zoen werkzaam bij de jeugd van HVV'24. In het verleden was hij al twee keer eerder trainer van Honte- nisse, eind jaren negentig en tus sen 2007 en 2009. Ad Roovers stond ook aan het roer bij clubs als Koewacht, Zaamslag, Vogel waarde, Arnemuiden en AZVV. Daarnaast werkte hij ook als assis tent-trainer bij Hoek. Bij Honte- nisse heeft hij een contract voor één seizoen getekend, met een op tie voor een extra jaar. Hij zal ge assisteerd worden door Cees de Pooter, oud-speler van Honte- nisse en Zaamslag. Niek van den Houten is ook vol gend seizoen trainer van het eer ste elftal van Colijnsplaatse Boys. Het bestuur van de zaterdag-vier deklasser heeft het contract met de oefenmeester met één jaar ver lengd. Van den Houten is nu aan zijn tweede seizoen bezig bij de club. Vierde plaats In het verleden was de vader van AFC-voetballer Thomas van den Houten werkzaam bij onder meer Heinkenszand, Patrijzen en VCK. Met Colijnplaatse Boys eindigde hij in zijn eerste seizoen op de elfde plaats. Nu, in zijn tweede seizoen, bezet hij met zijn ploeg de vierde plaats. De achterstand op koploper Lewedorpse Boys be draagt acht punten. zaterdag 12 januari 2019 GO v^nvïT vv *S,„ 1" V'" T Erwin Franse, hier scorend tegen TEC, heeft al negen goals gemaakt in de derde divisie. Over belang stelling van andere clubs heeft de aanvaller niet te klagen. foto johan van der heijden Franse denkt na over toekomst Len Wolters Rogier Veenstra, trainer van Goes. foto johan van der HEIJDEN -Erwin Franse (21) WinterstoD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43