k 14 ZEELAND DERDE DIVISIE TWEEDE SEIZOENSHELFT Hoek staat sinds vorige week onder leiding van Hugo Vandenheede. De nieuwe trainer debuteert vandaag tegen Harkemase Boys. Na enkele rumoerige weken moet het vandaag weer vooral over voet bal gaan bij Hoek. De derdedivisi onist hervat de competitie meteen met een topper, thuis tegen Har kemase Boys. Zonder de ontslagen Dennis de Nooijer, maar met zijn opvolger Hugo Vandenheede op de bank. We keken mee tijdens zijn eerste volle week als trainer van Hoek. ,,De jongens die niet vaak speelden, hadden het gevoel dat ze er niet echt meer bij hoor den.'' Maandagavond in Hoek. De start van de training laat lang op zich wachten. In de kleedkamer voert Hugo Vandenheede het woord. Wat heeft hij zijn spelers verteld? ,,Ik heb vooral mijn speelwijze uit gelegd'', zegt de nieuwe baas. ,,De discussie was of we verder gingen met 5-3-2, zoals Hoek in de laatste wedstrijden voor de winterstop speelde, of dat we 4-3-3 gaan spe len. Ik ben een voorstander van het laatste systeem.'' Hij zegt positief voetbal te wil len brengen met Hoek. „Vooruit voetballen. Iedereen moet op zijn positie bewuste keuzes maken. Het was nu nog allemaal theore tisch, omdat we weinig tijd heb ben. De jongens kunnen voetbal len, daar ligt het niet aan. Dat moeten ze met een positief gevoel kunnen doen en daar moet ik voor zorgen.'' De training start een half uur la ter dan gepland en duurt een uurtje of twee. Dat zijn de spelers van Hoek niet gewend en dat zorgt voor gemor. Nieuwe trainer, nieuwe wetten. Daar zal iedereen snel aan moeten wennen. Sidy Ceesay wandelt het veld af terwijl de rest van de selectie nog niet klaar is. Hij moet gaan werken, in de haven van Antwerpen. Positief verrast Dinsdagavond speelt Hoek een oe fenwedstrijd tegen de beloften van AA Gent. Jelle Klap is ziek, de nieuwe aanwinst Karim Bannani krijgt nog geen speeltijd, Ceesay heeft last van zijn rug en ont breekt ook. Wat opvalt aan de ba siself van Vandenheede, is dat Kim van den Bergh centraal achterin de voorkeur krijgt boven Lionel Fitsch. Die laatste miste voor de winterstop twee duels door een blessure, speelde verder vrijwel ie dere minuut en lijkt nu het eerste slachtoffer van de trainerswissel. Hoek wint met 2-1, dankzij goals Bepaalde zaken moeten nog uitgediept worden, maar ik heb goede dingen gezien van Kyle Doesburg en Rik Impens. ,,In voetbaltechnisch opzicht heb ben de jongens me wel positief verrast'', zegt Vandenheede. ,,Er zit voetbalverstand in deze ploeg. Bepaalde zaken moeten nog uitge diept worden, maar ik heb goede dingen gezien.'' Tijdens het teambuildingsweek end in Dublin heeft de nieuwe trainer veel gesprekken gevoerd met spelers. ,,Toen ik weer thuis was, had ik echt een goed beeld van hoe iedereen in elkaar zit. Je ziet wie de leiders zien en wie die rol niet op zich nemen. Iedereen heeft me verteld hoe ze tegen be paalde zaken aankijken. Wat vooral naar boven kwam, was dat de jongens die niet vaak speelden het gevoel hadden dat ze er niet echt meer bij hoorden. Dat wil ik voorkomen. Iedereen kan belang rijk zijn, als je 34 wedstrijden speelt.'' Iedereen wil zich laten zien, heeft Vandenheede gemerkt. ,,Ik heb het gevoel dat jongens die voor de winterstop weinig aan spelen toekwamen, nu zijn opge staan", zegt hij. ,,Dat is ook posi tief. Hoe meer concurrentie er is, hoe beter. Niemand mag zeker zijn van zijn plaats.'' Tegen Harkemase Boys debu teert hij in het Nederlandse voet bal. Het wordt, zoals hij bij zijn eerste training op 2 januari al zei, 'een ontdekkingsreis'. Discipline is daarbij een belangrijk element, zegt Vandenheede. ,,Ik heb de jon gens verteld dat er veel meer disci pline moet zijn. Voor de training laten ze de ballen liggen. Eerst een warming-up. De training start om 19 uur en dus niet vijf minuten la ter. Ze moeten zichzelf verzorgen, op tijd zijn en voor wedstrijden zijn we altijd twee uur van tevoren aanwezig.'' Hij herhaalt nog eens dat hij de mensen goed voetbal wil voorschotelen. ,,Dat is me in België Ik vind wel dat er tijdens trainingen heel veel gelopen moet worden met mijn teams ook gelukt De combinatie zoeken, driehoekjes maken, flankverdedigers die mee opkomen, goede voorzetten en de juiste bezetting voor het doel; dat is wat ik graag wil zien." Vreemde weken Op donderdagavond duurt de trai ning korter dan de bedoeling is. Het tweede elftal van Hoek speelt om 20.30 uur een oefenwedstrijd tegen Biervliet en dus moet de eerste selectie plaatsmaken. Af spraak is afspraak in Hoek. Hoe kijkt de topscorer van Hoek eigen- lijk tegen de hele situatie aan. ,,Het zijn vreemde weken geweest'', zegt Kyle Doesburg (foto). ,,Ik sta nog steeds niet achter het geno men besluit. Maar goed, de club heeft een beslissing genomen en daar moeten we het mee doen. Ik heb daar richting de club wel mijn mening over gegeven. We moeten nu verder. Dat begint met winnen van Harkemase Boys.'' ,,Nee, ik niet. We hebben wel met drie, vier man met hem aan tafel ge zeten. Hoe mijn gevoel nu is? Ik weet het niet. Dubbel. Het is nog een beetje aftasten. Ik vind wel dat er tijdens trainingen heel veel gelo pen moet worden, in mijn ogen on nodig. Dat ken ik wel van eerdere Belgische trainers die ik heb gehad. Hij heeft zijn eigen voetbalvisie en weet hoe hij wil spelen. Alleen vraag ik me af of wij het materiaal hebben om 4-3-3 te spelen. Dat zal de komende tijd moeten blijken.'' ,,Dat klopt. Ik ben echt heel be nieuwd hoe we uit de winterstop komen. Als het meezit, zit het mee. Maar het kan ook zomaar tegen zit ten, want met Harkemase Boys, Quick Boys en Dovo komen er drie zware wedstrijden aan.'' ,,Ik heb een gesprek gehad, maar daar kreeg ik niet meteen een heel warm gevoel van. Ik wil eerst even afwachten wat er de komende maanden allemaal gaat ge beuren, ook binnen de club. Hoe komen we de eerste wedstrijden door, welke spelers blijven bij Hoek en wie ko men er bij. Daarna neem ik een be sluit. Mijn ge voel was voor de winter stop an ders. Kijk, de chemie was er al en er is nu iets uitge haald. Er is iets veran derd en het is nu af wachten of we die- zelfde chemie weer kun nen cree- zaterdag 12 januari 2019 GO Vandenheede is positief verrast, Doesburg heeft dubbel gevoel Barry van der Hooft Hoek Geconcentreerd volgt Hugo Vandenheede de verrichtingen van zijn spelers tijdens een training op het kunstgras in Hoek. foto camile schelstraete - Hugo Vandenheede -Kyle Doesburg, topscorer van Hoek De nieuwe trainer is meegegaan naar Dublin. Heb je een persoon lijk gesprek met hem gehad? Het is wel lastig voor de nieuwe trainer. Hij moet alles in ander halve week proppen. In de eerste competitiehelft scoorde je elf keer. De club wil graag met je verder maar je hebt nog niet bijgetekend. lVtTT„

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42