Het uitproberen is voorbij voor Aimée Schoe Shirin van Anrooij kiest bij NK voor de junioren ZEELAND 13 -ê:*' 1 -sr--:. aanwijzing dat je maar kort con tact moet hebben met de grond. De Eiffeltoren staat voor de tip dat je rechtop moeten lopen, waar mensen de neiging hebben om enigszins voorovergebogen te ren nen. En zo zijn er nog vijf. Houtza ger: ,,Die beelden zeggen meer dan woorden. Tijdens trainingen zet ik wel eens schildersezels neer met die symbolen erop. Als de lopers Lopen is voor het hele jaar, denk ik, en voor in elke weersomstandigheid daar dan langskomen, denken ze: o jaAls ze zelf vervolgens rondjes alleen lopen, kunnen ze op die armband kijken." De docent hield al een presenta tie voor een aantal Zeeuwse toplo- pers, onder wie Tim Pleijte, Tim van de Broeke en Ralph Wiessner. Allen waren enthousiast. In fe bruari houdt Houtzager bijeen komsten in Middelburg en Goes voor wie geïnteresseerd is in zijn verhaal. Hij richt zich vooral op mensen die al zo'n 5 kilometer kunnen volhouden en eigenlijk wat meer kennis nodig hebben. ,,Haha, nee. Ik had mijn methode van Become Your Own Trainer af en was klaar om het te presente ren. Lopen is voor het hele jaar, vind ik, en voor in elke weersom- standigheid." ,,Klopt helemaal. Ik coach hardlo pers ook op gedrag. Eén van mijn stokpaardjes is dat mensen te veel zitten. J e kunt vier keer in de week gaan trainen, maar als je daarnaast zes a zeven uur per dag zittend doorbrengt, boek je nog steeds geen gezondheidswinst. Daar naast vertel ik dat rust net zo be langrijk is als de inspanning zelf. Sommigen willen al gelijk te veel doen. Vaak ben ik hardlopers meer aan het afremmen dan opjutten." ,,Dat ze probleemoplossend lopen. Iedere stap lijkt hetzelfde, maar is steeds net ietsje anders. Dat komt doordat de ondergrond verandert, de omstandigheden veranderen en je vermoeider raakt. Topatleten hebben een hoog probleemoplos send vermogen; als ze ineens een heuvel op moeten, als ze harde wind van opzij krijgen of als hun energie opraakt, kunnen ze nog steeds hun voeten goed neerzet ten. Zij passen zich moeiteloos aan en houden de juiste techniek vast. Wie niet goed geschoold is, gaat zijn lichaam bij veranderingen an ders belasten en dan zie je de kans op blessures aan voornamelijk knieën en kuiten toenemen." Houtzager ziet van de hardloop wedstrijden in Zeeland wel eens foto's. Thuis kan hij dan de stil staande beelden analyseren. Hij kijkt dan onder meer naar de zoge noemde hip lock, de stand van de heupen. Wanneer het er goed uitziet? Dat is wanneer het rechterbeen los van de grond is en de rechterheup iets hoger zit dan de linkerheup. ,,Ik heb hier een heel oude foto van Tim Pleijte. Zie je dat zijn heup hier beter zou kunnen staan? En hier heb je een recente foto van Tim. Nu zie je dat zijn ene heup wel iets hoger zit dan de andere. Maar op dezelfde foto zie je ande ren bij wie nog wel het een en an der verbeterd kan worden Schoe was, zo laat ze weten, wel eens toe aan 'iets anders'. Met hulp van haar vriend Olaff Zweedijk, die haar de technische aanwijzingen gaf, bekwaamde ze zich in het veldrijden. „Technisch is het heel anders", zegt ze. ,,Ik heb bijvoorbeeld geleerd dat je in de bochten al moet beginnen met verder te trappen. Je achterwiel mag dan best een beetje slippen." De afgelopen maanden was de Walcherse vooral actief in Belgi sche wedstrijden. Ze reed mee in het regelmatigheidscriterium van De Moedige Veldrijder. Schoe: ,,Dat is een reeks van wedstrijden, één niveau onder de grote veldrit- jImBS -af. Nu heb ik me voor het eerst in veertien jaar helemaal op deze maanden gericht ten in België. Ik doe er mee bij de beloftes en sta, met nog drie wed strijden te gaan, derde in het klas sement. Dat valt me dus heel erg mee." Zondag rijdt ze het NK in Huij- bergen, relatief dicht bij huis. Om 11.00 uur start ze, in een gecombi neerde wedstrijd van juniores en beloftes. ,,Op het NK moet het ZEEUWEN OP NK/ goed gaan", zegt Schoe fanatiek. ,,De tijd van uitproberen is nu wel voorbij. Ik hoop in mijn categorie bij de beste vijftien te komen. En als ik bij de eerste tien zit, is mijn dag helemaal goed." Vestingcross Het seizoen van de rijdster uit Vrouwenpolder loopt door tot de Vestingcross van half februari. Ze zal bij die wedstrijd in Hulst voor de tweede keer meedoen. ,,N ou ja, de eerste keer had nog niet veel om het lijf", vertelt ze lachend. ,,Toen ging na één ronde mijn schoen kapot en was het al klaar voor me." Na 'Hulst' pakt ze haar moun tainbike weer af en toe uit de schuur. ,,Misschien rijd ik zelfs nog wel een paar wedstrijden." Maar dan alleen om de zomer door te komen. zaterdag 12 januari 2019 GO ■PK* v** - ^-- .*r-r-*"V ^▲WaltêfHoutzageF%dV1seert öm»p verschillende onder gronden JeJtrettfe"n.-„We zitten"* 'hier~fantastisch in Zeeland. We hebben duinen, strand,. - gras en asfalt. Zoek het alle- maal op!" - FOTO LEX DE MEESTER - Walter Houtzager Het is nu januari. Mensen hebben goede voornemens. Is het daarom dat je juist nu met het idee naar buiten komt? Je bent ook personal trainer. Met enkele techniekaanwijzingen zijn de mensen er toch nog niet? Wat is voor elke hardloper de stip op de horizon? Meer informatie op www.byot.nl Aimée Schoe ziet zichzelf niet meer als mountainbikester. De twintigjarige inwoonster van Vrouwenpolder heeft in 2018 de switch gemaakt naar het veldrijden. ,,Voorheen deed ik dat erbij. Om de winter door te komen", vertelt ze. ,,Nu heb ik me voor het eerst in veertien jaar helemaal op deze maan den gericht. Ik was nu juist in de zomer bezig met een sei zoensvoorbereiding." Roeland van Vliet Vrouwenpolder -J* «oe- c-y» - - Aimée Schoe (20) Aimée Schoe heeft het veld rijden nu op de eerste plaats staan. In totaal doen er twaalf Zeeu wen mee aan het NK veldrij den, in acht verschillende klasses. Er wordt in Huijber- gen zowel vandaag als mor gen gereden. Shirin van Anrooij heeft ervoor gekozen om bij de junioren mee te doen. Het zestienjarige talent uit Kapelle rijdt deze win ter al wereldbekerwedstrijden bij de elite-vrouwen en staat zelfs op de drempel van de top 100 van de wereldranglijst. Op het NK zal de strijd gaan tus sen haar en Puck Pieterse, die er internationaal net zo goed voor staat. Zeeuwse deelnemers. Elite-vrouwen: Lindy van An rooij (Kapelle); belofte-vrou wen: Aimée Schoe (Vrouwen polder), Didi de Vries (Wilhel- minadorp); junior-vrouwen: Shi- rin van Anrooij (Kapelle); nieu weling-meisjes: Rosita Reijn- hout (Wolphaartsdijk); belof ten: Tim van Dijke (Colijns- plaat), Mick van Dijke (Colijns- plaat), Marvin Runhaar (Ka- pelle); junioren: Mike Deute- kom (Goes), Joran Wiskerke ('s-Heer Hendrikskinderen); amateurs/sportklasse: Daan de Jonge (Axel), Jacob de Roo (Biezelinge).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41