Veere blijft erbij: wie illegaal verhuurt, moet betalen WÊÊKs V[ /y nMMRi 7 ZWERFAFVAL OPRUIMACTIE BASISSCHOOL HET KLINKET Leerlingen van basisschool Het Klinket uit Koudekerke zijn verbaasd hoeveel troep ze op het strand bij Dishoek vinden. Ze waren gisterochtend op het strand om zwerfvuil te verzamelen. Mendy Boone: „Overal liggen plastic doppen, zakken en touw." J :&*ËBËÊ r 'College moet gaan kijken bij kruising' Nog even geen reactie op artikel 12 versluis willeboer zaterdag 12 januari 2019 Emile Calon Dishoek Een slipper, piepschuim, heel veel plastic, soms zelfs wel best grote stuk ken, somt de elfjarige To bias ter Velde na een klein uurtje strandjutten op. En zijn klasge noot Dinand Scheermeijer vindt het vooral opvallend dat hij een koperen kogelhuls aantreft op het strand. ,,Maar ook heel veel heel kleine stukjes plastic, ballen en stukken touw." Hij is echt ver baasd dat er zo veel ligt. ,,Dat had ik echt niet verwacht', zegt de elf jarige scholier. Hij vindt het heel erg. ,,Echt schokkend. Vooral die kleine stukjes plastic. Die worden gegeten door de vissen en daar gaan ze aan dood." Mendy zegt op haar beurt dat ze vooral veel touw in haar vuilniszak heeft. ,,Van vis netten. Dat ligt overal.'' De leerlingen van groep zeven SP. - Scholieren verzamelen troep bij Dishoek. Vooraan vlnr Tobias ter Velde, Mendy Boone en Dinand Scheermeijer. foto lex de meester ./O? ''Sr** fisffiÊÈiik isfö-sm Sc ImRBBra! van de Koudekerkse school storten het verzamelde afval in een van de nieuwe juttersbakken die de ge- In het begin vroegen mensen wel eens of we een taakstraf uitvoerden -Marcel Hoeven, opruimer meente plaatste op het strand. Wethouder Marcel Steketee hoopt dat strandbezoekers die bakken massaal vullen. Niet alleen met het eigen afval maar ook met de troep die ze aantreffen op de Wal- cherse stranden. Zelf vindt hij het ook verbazingwekkend hoeveel niet afbreekbaar materiaal er op de stranden ligt. ,,Echt overal ligt plastic. Je kunt geen meter lopen zonder iets te vinden." En dan gaat het nog om een stuk strand dat re gelmatig door de gemeente wordt schoongemaakt. Stranden die niet die aandacht krijgen, zijn vergeven van het afval, weet een van zijn medewerkers. ,,Bij Neeltje Jans, daar ligt echt veel." De Stichting Strandexploitatie Veere (SSV) zorgt ervoor dat de Veerse stranden er altijd mooi bij liggen. Dat kost echter ook heel wat energie, want zeker in het sei zoen zijn dagelijks medewerkers van die organisatie bezig met die klus. Vorig jaar verzamelde de SSV, tot en met september, maar liefst 347 ton afval op de 28 kilo meter Veerse stranden. Voorlopig plaatst de gemeente zeven juttersbakken langs de stranden. Ze worden deels betaald met de subsidie voor het oprui men van zwerfafval. Als het nodig is, kunnen we er meer plaatsen, al dus de wethouder. Vrijwilligers Ibrahem al Aeed, Monique Jan- kowski, Heleen Mols en Marcel Hoeven zijn ook blij met de komst van die bakken en hopen dat strandbezoekers ze vullen. Zelf zijn de inwoners van Koudekerke en Vlissingen minimaal tweemaal per week op de Vlissingse en Veerse stranden te vinden als vrij willigers om troep te verzamelen. Het mooiste wat ze ooit vonden, was een mammoettand. Maar ver der gaat het toch vooral om afval. ,,Heel veel plastic handschoenen van vissers, een stofzuigerslang, een halve kliko en allerlei ander spul", sommen ze op. Ze komen vrijwillig in actie om ervoor te zor gen dat hun kleinkinderen ook in een leefbare wereld blijven wonen, vertellen ze. Marcel zegt dat ze dit al een paar jaar doen. ,,In het begin vroegen mensen wel eens of we een taakstraf uitvoerden. Nu niet meer, nu krijgen we regelmatig spontaan hulp als mensen ons be zig zien." OOST-SOUBURG Gevaarlijke situaties op de kruising Oranje plein-Burgemeester Stemerdin- glaan-Lekstraat in Oost-Sou burg vragen aandacht, vindt 50Plus in Vlissingen. Dagelijks zijn er bijna-ongelukken, stelt de partij. Het college van Vlissingen belooft de situatie opnieuw in ogenschouw te nemen. Met een zogenoemde 'schouw', een be zoek ter plekke. De kruising bestaat uit twee gekoppelde T-kruisingen. De kruising wordt opnieuw inge deeld als over enige tijd het nieuwe WVO-zorgcomplex op de hoek Oranjeplein-Stemer- dinglaan wordt gebouwd. WESTKAPELLE Wie illegaal een woning verhuurt aan toe risten en betrapt wordt, hoeft er niet op te rekenen dat via bemiddeling de dwangsom alsnog wordt geschrapt. Dat blijkt uit een besluit van B en W in Veere. Een inwoonster van Westka- pelle verhuurt volgens B en W al jaren een woning, Koningin Julianastraat 2, in Westkapelle aan toeristen, wat niet mag. Maart vorig jaar besloot het col lege dat ze een dwangsom moest betalen. Ze maakte daar tevergeefs bezwaar tegen en is nu in beroep gegaan. Tegelij- kertijd vroeg haar vader om mediation. Volgens het college heeft bemiddeling geen zin omdat ze fout zit. Bovendien bestaat het risico dat ze gedu rende dat mediationtraject ge woon doorgaat met de illegale verhuur. Haar vader vroeg tijdens een gesprek met de gemeente ook om het intrekken van de dwangsommen, zo blijkt uit een notitie van het college. Vol gens hem wordt de bewuste woning binnenkort verhuurd aan een gezin. Het college be twijfelt dat en vindt dat ze ge woon moet betalen. VLISSINGEN Het duurt nog een weekje voor duidelijk is hoe de de finitieve reactie van het Vlissingse gemeentebestuur op het Artikel 12- rapport 2017-2018 luidt. De leden van de commissie Alge meen/Sociaal lieten donderdag avond nog niet het achterste van hun tong zien. De meeste fracties zijn op zich te vreden over het bedrag (zo'n 85 miljoen euro) dat de gemeente het komende decennium extra krijgt. Of de meerderheid van de raad, net als het college, pleit voor een be perktere verhoging van de onroe- rendezaakbelasting dan de inspec teur eist, bleef onduidelijk. 1fl" Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen WA 'Overal liggen plastic doppen en touw' ,'.V - f-Xxf." T— "7 - J -- l i HV#Hvl-I nrfy/m1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35