Belparkeren maakt in Vlissingen geen eind aan cash betalen bomen%ÜS Kikker vaart wel bij kap^H 6 Scheldekwartier Vlissingen De berg met vervuild afval, opgeslagen tussen de Machinefabriek en Museum Scheldewerf in Vlissingen, wordt de komende weken afgevoerd. Vlissingen De gemeente had de zesduizend kuub grond (die zo'n tienduizend ton weegt) eind vorig jaar al willen opruimen, maar de aannemer had niet eerder tijd om enkele weken acht keer per dag met vrachtwa gens af en aan naar verbrandings ovens bij Moerdijk te rijden. In de loop van volgende week begint het transport van de met onder meer lood, zink, koper en pak's (polycy clische aromatische koolwaterstof fen) vervuilde grond. Asbest Er is ook een lichte concentratie as best in de grond aangetroffen bij het bouwrijp maken van bouwpro ject Ketelmakerij. Maar die hoeveel heid is minder dan eerder gevreesd, liet wethouder J ohn de J onge de le den van de commissie Algemeen/ Sociaal donderdagavond weten. De Jonge meldde de commissie dat het afvoeren van de vervuilde grond 'zo'n twee tot drie weken' gaat du ren. De berg moet weg zijn vóór 16 februari als Museum Scheldewerf open gaat. De wethouder beloofde de com missieleden dat de vervuilde grond veilig afgedekt wordt afgevoerd. Ta mara Vork (VVD) meldde dat ze nu veel vrachtwagens met zand zon der dekzeil door de stad ziet rijden. De Jonge antwoordde dat dat alleen auto's met schoon zand kunnen zijn, omdat vervuilde ladingen al tijd zijn afgedekt. ,,Over de afval berg bij de Machinefabriek ligt ook een dekzeil. Om dat zeil op zijn plek te houden, is er nog een laagje schoon zand overheen gestort." Schoon wegdek Bij het afvoeren van de vervuilde grond moeten chauffeurs er voor zorgen dat het wegdek zo schoon mogelijk blijft, stelde John Dooms (LPV). Om gevaarlijke situaties op de De Willem Ruysstraat en aan grenzende straten te voorkomen, mag er geen zand of modder op het wegdek blijven liggen, betoogde Dooms. ,,Bestuurders van land bouwvoertuigen moeten bijvoor beeld tijdens de bietencampagne de weg ook schoon houden." De Jonge zegde toe die wens nog eens extra onder de aandacht van de aannemer te brengen. CDA'er Coen Bertijn rekende snel uit dat de afvoer van vervuilde grond de gemeente zo'n half mil joen euro ging kosten. De wethou der wilde het exacte bedrag niet kwijt, maar zei dat van het geld 'een mooie woning op het Schelde- kwartier' kan worden gekocht. De Jonge was waarschijnlijk even ver geten dat een milieudeskundige van de gemeente zes weken gele den in een vlog over het Schelde- kwartier - te vinden op de gemeen telijke website - de afvoerkosten raamde op 'drie- tot drieënhalve ton'. Overigens kan Vlissingen dat bedrag betalen uit een in de begro ting van het Scheldekwartier opge nomen voorziening. IN DE REGIO Eastman concours in concertzaal Lezing over Caravaggio MIJN DORP, MIJN STAD Enkele leden van de commissie Al gemeen/Sociaal vreesden dat oude ren en een aantal toeristen de weg zouden kwijtraken in parkeergara ges en op parkeerterreinen. 'Belpar- keren', betalen via een app op een smartphone, heeft wel de voorkeur van een aantal fracties. Vooral om dat bezoekers van de stad dan niet worden gedwongen om op een be paald tijdstip terug te zijn bij hun voertuig. Het plaatsen van nieuwe parkeer- apparatuur is nodig om aan lande lijke eisen te voldoen. Zo moet bij automaten en terminals contact loos betaald kunnen worden. De slagbomen in parkeergarages De Fonteijne en Scheldeplein zijn aan vervanging toe. Huidige apparatuur werkt vaak slecht of niet, waardoor slagbomen tijdelijk omhoog moe ten en automobilisten zonder te betalen de garage uit of het terrein af kunnen. Met het mogelijk maken van ken tekenherkenning in beide parkeer garages is invoering van mobiel be talen mogelijk. Gebruikers betalen daardoor precies voor de parkeer tijd die ze in de garage doorbrach ten. Met die maatregel wordt Vlis- singen weer wat meer de 'gastvrije gemeente' die ze voor toeristen en eigen inwoners wil zijn, benadruk ten B en W al in het voorstel aan de gemeenteraad. Nieuwe apparatuur kost geld, maar brengt - al is het maar door te blijven functioneren - ook meer op, betoogde wethouder Sem Stroo- snijder donderdagavond tijdens de vergadering van de commissie Al gemeen/Sociaal. Hij voegde er aan toe dat Vlissingen door de aanschaf van nieuwe apparatuur een redelijk bedrag bespaart op onderhoud. zaterdag 12 januari 2019 WA Vervuild afval snel afgevoerd René Hoonhorst De berg afval tussen Ma chinefabriek en Museum Scheldewerf. MIDDELBURG Op 30 maart is er weer een Eastman Muziekconcours voor de Zeeuwse jeugd. Dat is een avond waarbij Zeeuwse jongeren hun talenten in de klassieke muziek laten zien. Jongeren van 6 tot en met 18 jaar kun nen zich tot 1 fe bruari aanmelden via de website zeeuwsorkest.nl of arno-peters@ zeelandnet.nl. Tijdens voorrondes op zaterdag 16 maart in de Zeeuwse Muziek school in Middel burg kiest een des kundige jury zes kandidaten. Deze zes kandida ten spelen vervol gens tijdens de fi nale op zaterdag avond 30 maart in de Zeeuwse Con certzaal in Middel burg. Op deze avond wordt de Eastman Muziekprijs voor de Zeeuwse jeugd uit gereikt en zijn er geldprijzen te win nen. Meer informatie over het muziek concours is te vin den via de website: zeeuwsorkest.nl. MIDDELBURG Gees-Ineke Smit geeft dinsdag in Middelburg een le zing over kunste naar Caravaggio. Belangstellenden zijn op 15 januari van 13.30 tot 15.30 uur welkom in het Betje Wolff Audito rium in de ZB, Kou- steensedijk 7 in Middelburg. De toegang be draagt 8 euro per persoon. Aanmelden voor de lezing kan door te bellen naar 0118 634800 of via volksuniversiteit- zeeland.nl. ALDI WEER OPEN VLISSINGEN Ballonnen tot in de wijde omtrek, dranghek ken bij de foodtruck met de lekkere hapjes: de Aldi in Vlissin- gen is sinds gisteren weer beschikbaar voor het winkelend publiek. Meteen was het druk in de vernieuwde winkel. De aankleding is sfeervoller, het assortiment is uitgebreid en het moet passen en meten geweest zijn om de nieuwe win kelinrichting op zijn plaats te krijgen, want groter is de win kel niet geworden. Dat was goed te merken in de gangpaden, waar de winkelkarretjes elkaar met beleid moesten passe ren. foto lex de meester AARDENBURG De kap van een aantal bomen aan de Eedeweg in Aardenburg is gunstig voor de boomkikker, zegt het Sluise college. Het leefge bied van het beschermde diertje wordt hierdoor uit gebreid. Dat laten B en W weten naar aanleiding van vragen van Nieuw Ge meentebelang. Een rij po pulieren ter hoogte van de Kloosterwei wordt gekapt. De fractie vreest voor kaal slag in West-Zeeuws- Vlaanderen en wil weten waarom Het Zeeuwse Landschap een kapvergun- ning kreeg zonder de ver plichting tot herplant. De kap moet er voor zorgen dat het terrein zich ontwik kelt tot bloemrijke plek waar het beschermde kik kertje zich happy voelt. Ook na ingebruikname van nieuwe parkeerapparatuur kun nen mensen cash blijven betalen als ze hun auto stallen in Vlissin- gen. René Hoonhorst Vlissingen ZATERDAG GRIJPSKERKE Poppendam- seweg 3a, 10.00-17.00 uur: Nieuwjaarsuitverkoop Brocan- teschuur GOEDt MIDDELBURG Markt, 09.00 22.00 uur: Openstelling schaatsbaan; De Kruitmolen, 10.00-14.00 uur: Repair Café; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Vertoning 'Edie' en 'Shoplifters'; Zeeuwse Con certzaal, Verwerijstraat 14, 20.00 uur: Optreden Peter Slager, VanDryver, Douwe Ei- senga en Broeder Dieleman; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Cabaretshow Ka- tinka Polderman; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.30 uur: Disco-show 'Danspaleis Van Kooten' OOST-SOUBURG De Zwaan, 20.00 uur: Dansavond met DJ Johan RITTHEM Klein Theater De Verwachting, 20.15 uur: To neelvoorstelling 'Laatste paar dagen' door Kees Hulst en Es- ther Scheldwacht VEERE Museum Veere, 13.00 17.00 uur: Tentoonstelling 'Veerenaren Vastgelegd' VLISSINGEN Scheldeplein, 08.00-15.00 uur: Versmarkt WESTKAPELLE Polderhuis, 13.30 uur: Podiumtijd in muse umcafé ZONDAG MIDDELBURG Markt, 09.00 17.00 uur: Openstelling schaatsbaan; Cinema Middel burg, vanaf 11.30 uur: Verto ning 'Edie', 'The Wife' en 'Shoplifters'; Koudekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; Doopsgezinde Kerk, 15.00 uur: Orgelconcert Laura Silva Men- des NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 15.00 uur: Optreden Andermans Veren Live VLISSINGEN Theater Spoet nik, 14.30 uur: Optreden G@ntle Acoustic

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34