Net kan groene stroom nog wel aan Awards ZEELAND 3 Chiquita blijft haven Vlissingen trouw die vorig jaar zeiden in 2019 mis schien eens iets anders te willen, geven nu aan deze zomer toch weer te willen komen", zegt Monique terwijl er weer een bos bloemen bezorgd wordt. Ze leest wat er op het kaartje staat. ,,Van B en W van Veere. Wat leuk!" Zoekopdracht Twee jaar geleden haalde de mini- camping een tweede plaats bij Zoo ver. Toen was er nauwelijks aan dacht voor het behaalde resultaat. ,,Toch is Zoover voor ons belangrijk. Dat zit hem niet eens in de award, maar wel in de beoordelingen die Katinka Dekker (l) en Monique Poppe van minicamping De Kreekrug. foto lex de meester zooi/er 2018 onze gasten achterlaten. Wij weten dat mensen die op zoek zijn naar een accommodatie, de zoekop dracht op internet zo instellen dat alles wat een 9 of hoger scoort, wordt weergegeven." Daarnaast vinden Monique en Ka tinka het zinvol om van hun gasten te horen wat zij van hun verblijf vonden. „Iemand had gereageerd dat het hier voelde als thuiskomen. Dat is natuurlijk het beste compli ment dat je kan krijgen", zegt Ka- tinka. Maar ook minder positieve reacties zijn waardevol, vult Moni que aan. ,,Die houden ons scherp, maar het kan natuurlijk ook iets zeggen over geschapen verwach tingen. Als mensen via onze site heel helder in beeld krijgen wat ze van onze camping kunnen ver wachten, dan zal het ook niet snel tegenvallen." Herkenning Een gouden Zoover-award was er ook voor Buitenplaats Oudendijke in Ellemeet, die daarmee een vierde plaats behaalde in de categorie va kantieparken. ,,Ik denk dat zo'n award veel zegt over de aandacht die er is voor de gast", zegt eigena resse Margreet van de Stolpe. ,,Kijk, bij de meeste accommodaties zijn de bedden wel in orde, bij wijze van spreken. Maar dit cijfer zegt iets over hoe je je gasten benadert. Ze waarderen het enorm als je laat merken dat je ze kent of herkent." In tegenstelling tot De Kreekrug le vert een goede score op Zoover nauwelijks nieuwe gasten op bij Oudendijke, zegt Margreet. ,,Tach- tig procent van onze gasten is Duits. En in Duitsland is Zoover niet zo bekend. Maar vanochtend zeiden we al tegen elkaar: 'mis schien moeten we nu toch maar eens gaan kijken of we ook kunnen meedoen aan een Duitse variant op Zoover'." Frank Balkenende Goes In Groningen en Drenthe moet netbeheerder Enexis boeren, be drijven en verenigingen die zonne panelen op daken willen leggen, voorlopig teleurstellen. Het net zit vol en kan geen nieuwe groene stroom aan. In bepaalde gebieden is de aanleg van grootschalige zonne weiden niet meer mogelijk. Hoewel er recent twee grote zon- neparken zijn opgeleverd in het Sloegebied (Zonnepark Scaldia en Zeeland Solar van Zeeland Refi nery) en het grote windpark Kram mer (34 turbines, 102 MW vermo gen) wordt voltooid, is er in Zeeland nog geen capaciteitsprobleem, laat een woordvoerder van Enduris we ten. Er zijn nog meer zonneweiden in voorbereiding, zoals het park van Eneco op Tholen (50.000 zonnepa nelen, 10 MW vermogen) en het plan van Verbrugge Terminals om daken van opslagloodsen vol te leg gen met zonnepanelen (250.000 stuks, 55 tot 65 MW vermogen). Initiatiefnemers van groene stroom-projecten hoeven niet op de rem te trappen. ,,Maar we roepen ze wel op tijdig met ons contact op te nemen, zodat we de toename van groene stroom goed kunnen plan nen. Daardoor zullen projecten zo efficiënt mogelijk kunnen worden uitgevoerd", zegt de Enduris- woordvoerder. Hoofdstations Om de extra megawatts te kunnen verwerken, moet de capaciteit van hoofdstations worden uitgebreid. Momenteel gebeurt dat in Borssele en Westdorpe. Enduris is in gesprek met gemeenten en provincie om zonneweiden en windparken zo goed mogelijk te plannen. Ook is er contact met Verbrugge over het grootschalige zonnepanelenproject. Voor kleinverbruikers is installatie van zonnepanelen geen enkel pro bleem, aldus Enduris. VLISSINGEN Logistiek dienstver lener Kloosterboer in Vlissingen blijft de Europese poort voor im port van Chiquita-bananen. Het bedrijf en Chiquita hebben een nieuwe overeenkomst geslo ten, laat Jack Kloosterboer weten. De bananen arriveren binnenkort in containers. Tot nu staan de dozen met bananen op pallets. De aanvoer van Chiquita-bananen naar de ter minal van Kloosterboer steeg be gin vorig jaar van 400 naar 720 mil joen kilogram per jaar. Per jaar lo pen vijftig schepen van Chiquita en honderd van Unifeeder Vlissingen binnen. Unifeeder transporteert bananen naar Scandinavië. 4 of 5 dagen half pension in Sauerland incl. wellness zaterdag 12 januari 2019 Het Zeeuwse elektriciteitsnet kan de groene stroom van nieuwe zonneweiden en wind- parken nog goed verwerken. Netwerkbeheerder Enduris hoeft initatiefnemers nog geen 'nee' te verkopen zoals in Gro ningen en Drenthe wel gebeurt. Daar heeft het net geen capaci teit meer om groene stroom door te geven. 1* 11 jq WeUness-Hotel Bürgerstuben V 3 of 4 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 2 of 3 x 3-gangen keuzemenu of buffet V 1 xwellness-voucher t.w.v. 15,00 p.p.^^»^ V Sauerlandkaart met kortingen V In centrum Willingen gelegen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31