£3 e? Niet kopen aan de deur Gesprek over andere plek mestvergister Scheet Aantal faillisementen niet eerder zo laag 2 Minicamping De Kreekrug is volgens reviewplatform Zoover de beste middelgrote camping van Nederland. Maar levert zo'n prijs nou ook iets op? ZOOVER AWARDS WIN NAAR Commentaar De bel gaat. Je doet open. Er staat een opvallend be leefde heer of mevrouw die je wat probeert te verkopen. Wat doe je dan? Een oude wijsheid zegt dat je aan de deur gemakkelijk dingen worden aangesmeerd waar je spijt van krijgt. Dat je dan aankopen overweegt waar je eigenlijk he lemaal niet mee bezig was, of die je op een andere manier wilde doen. Een energieverkoper van Nuon vertelt in deze krant dat het in de harde wereld van de colportage vaak veel verder gaat dan het overrompelen van mensen. Sommige verkopers van Nuon aarzelen niet hun slachtoffers een veel te rooskleurig beeld te schetsen met onjuiste of onvolledige informatie. Dit verhaal van de verkoper die met prestatiebeloning en ontslagdreiging wordt aangezet tot verwerpelijke methoden, wekt weinig verbazing. Iedereen heeft ervaring met dubieuze mails, vervelende telefoongesprekken en even ongewenste gladde praatjes aan de deur. Nuon is echt niet de enige. Ver standige mensen wimpelen het allemaal af. Zij doen zaken als ze er zelf aan toe zijn, na een goede verkenning van de moge lijkheden. Bijvoorbeeld bij vergelijkingssites of met hulp van de Consumentenbond. Of ze blijven gewoon bij hun vertrouwde leverancier. Daar is vaak niks mis mee. Wat nu? Alle colporteurs zijn gewaarschuwd. Met het ver haal over Nuon nog vers in het geheugen zullen waarschijnlijk nog meer Nederlanders hun verstand gebruiken als de bel gaat: aan de deur wordt niet gekocht. Harde colportage is vaak een smerige combinatie van overrompelen en misleiden De provincie wil met Engie in ge sprek om te kijken of er een andere locatie is te vinden voor de omstre den mestvergister die het energie bedrijfwil bouwen in de Bathpolder bij Rilland. Dat zei gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) gisteren in de Statencommissie ruimte. De biocentrale die voor 12.000 huishoudens groen gas opwekt, komt tussen de kassen van een pa prika- en veldslakweker te staan. Zij vrezen besmetting van hun gewas sen en omwonenden zijn bang voor stankoverlast. Omdat de discussie 'zich verhardt', aldus De Reu, gaat hij volgende week met betrokkenen praten over een alternatieve locatie. De Statenleden Rinus van 't Westeinde (CDA) en Adrie van 't Westeinde (GroenLinks) wezen ALMANAK De Terneuzense verslaggeefster staat altijd met haar beide voe ten op de grond. Als ze aandach tig een binnengekomen persbe richt over een natuurwandeling leest, verbaast ze zich dan ook over de activiteit. 'Op enkele plekken houdt de gids een stil temoment. Om naar de natuur hem erop dat de gemeente met En- gie heeft overlegd en zegt dat er geen andere plek is. Bovendien past de bouw in het bestemmingsplan en heeft het bedrijf al een vergunning én subsidie van het Rijk. „Waarom zou Engie meewerken, tenzij ie mand met een forse buidel ram melt?", aldus Adrie van 't Westeinde. De Reu erkende dat hij een punt heeft. ,,Maar er is veel maatschappe lijke weerstand." Bovendien heeft Engie vorig jaar in de Staten aange geven bereid te zijn tot een gesprek over een andere plek. De Reu: ,,De vraag is onder welke voorwaarden." Ook de gemeente wordt erbij be trokken. De Reu is nog niet over tuigd dat er geen plek is op een be drijventerrein in Reimerswaal. ,,Het is eigenlijk industrie. We kunnen ook praten over een andere plek dan de gemeente Reimerswaal, maar ik wil geen verwachtingen wekken." óf naar jezelf te luisteren', leest ze. ,,Naar jezelf luisteren?", her haalt ze hardop voor haar colle ga's op de redactie. ,,Wat wordt daar nou mee bedoeld?" Een eveneens nuchtere collega schiet haar te hulp. ,,Voor als je een scheet moet laten, die je zelf ook graag wil horen." Gewonden bij ongeval in woning Orionis stopt met vrije inloop Het Jongerenloket en de vrije inloop voor schuld hulpverlening op de dins dagochtend bij welzijns organisatie Orionis stop pen. De hulp aan jonge ren om een opleiding of baan te vinden gaat wel door, maar jongeren moeten een afspraak maken. Dat geldt ook voor de schuldhulpverle ning. Die is in het vervolg ook op afspraak. ,,Nu zaten mensen soms heel lang te wachten op een gesprek", geeft woord voerster Marcia Wiele- maker aan. Afspraken kunnen met de DigiD ge maakt worden via de website. AARDENBURG Amateurclub Azimi gaat naar de beurs De mail stroomt vol, de eerste boe ketten zijn bezorgd en de appjes blijven komen. Op minicamping De Kreekrug in Grijpskerke was het gisterochtend toch even anders dan anders. Donderdagavond zijn in de Jaarbeurs in Utrecht de Zoover Awards uitgereikt. De Walcherse minicamping werd door de website uitgeroepen tot beste middelgrote camping van Nederland. Met een gemiddelde van 9,9 kreeg het be drijf het hoogste reviewcijfer van de gasten. Voor elke sector, elke beroepsgroep en elk onderdeel is tegenwoordig wel een award te winnen. Eerder deze week reikte Booking.com de jaarlijkse Guest Review Awards uit en gisteren dus Zoover. Maar levert zo'n prijs nou ook iets op? „Vandaag merken we dat absoluut", zeggen Monique Poppe en haar schoonzus Katinka Dekker die sa men met hun echtgenoten De Kreekrug runnen. ,,Wij gingen vanochtend net als elke dag het paardenpension uitmesten, maar we kregen het ene whatsappje na het andere van mensen die hoor den dat we gewonnen hebben. Ook de mail stroomt vol. Met felicitaties, maar ook met mensen die komend seizoen willen komen. Vaste gasten Vaste gasten, die eens iets anders wilden, zeggen nu toch te willen komen Landelijk gingen in 2018 in totaal 3144 bedrijven en instellingen (ex clusief eenmanszaken) kopje-on der: 147 minder dan vorig jaar. Het is het laagste aantal faillissementen van deze eeuw. In 2013 waren het er nog 8376. Zeeland is de provincie met veruit de minste faillissementen: 35, waarvan 8 in Zeeuws-Vlaanderen en 27 boven de Westerschelde. Het dichtst in de buurt komt nog Fries land, waar afgelopen jaar 64 bedrij ven op de fles gingen. De meeste faillissementen waren in de pro vincie Zuid-Holland: 654. Het CBS ziet personen met een eenmanszaak als een aparte catego rie. Van hen gingen er in 2018 lan delijk 487 failliet, 88 minder dan in het jaar ervoor. In Zeeland strand den vijf ondernemers: één in Zeeuws-Vlaanderen en vier boven de Westerschelde. In totaal is dat één faillissement minder dan in 2017. zaterdag 12 januari 2019 Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tip? redactie@pzc.nl SLUISKIL In of bij een woning aan de Spoorstraat in Sluiskil zijn gisteravond rond 18.15 uur meerdere per sonen gewond geraakt. Drie ambulanceteams, meerdere politieauto's en de Belgische Medische Urgentiegroep waren ter plaatse om hulp te verle nen. Verschillende perso nen zijn met ambulances afgevoerd. Wat er precies is ge beurd, is nog niet duide lijk. Volgens buurtbewo ners zou er een ongeval hebben plaatsgevonden met heet frituurvet, maar de politie kon dat verhaal gisteravond niet bevesti gen. VLISSINGEN Ajax is niet meer de enige voetbalclub op de Amsterdamse beurs. De Belgische amateurclub Koninklijke Patro Eisden Maasmechelen zal zijn debuut maken op het Damrak. Lavide Holding, een van de kleinste beursfondsen actief op de AEX, heeft de ama teurclub overgenomen, nadat zakenman Salar Azimi uit Aardenburg donderdag werd be noemd tot bestuurs voorzitter. Azimi wil de bedrijven die nu in Lavide zitten verkopen en zijn eigen projecten en vastgoed inbrengen. Reacties van gasten zijn altijd waardevol Miriam van den Broek Grijpskerke -Monique Poppe, De Kreekrug Het afgelopen jaar gingen slechts 35 Zeeuwse bedrijven en instellingen failliet. Dat is het laagste aantal sinds jaren, blijkt uit voorlopige cijfers die het CBS gisteren heeft gepubli ceerd. De piek was in 2014, met 105 faillissementen. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30