Krediet op r 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT T 'Eerst elders kilometers gemaakt' 'De lach van Toon galmt hier nog na' CARRÉ CABARETTEMPEL Quote van de dag Mijn fysieke toestand werd er niet beter op. Het was echt opzien tegen de dag n n We kunnen het inmiddels de wet van SBS noemen: hoe harder de presenta toren van te voren roepen dat hun nieuwe programma 'fantastisch' of 'ongekend' is, hoe zekerder je als kijker weet dat je teleurge steld wordt. Dat is met 6 Inside al de hele week zo en gold voor de met evenveel bombarie aan gekondigde talentenjacht DanceSing zo mogelijk nog harder. Zeker, het decor vol augmented reality (dure term voor een of meer keer gekopieerde dansers die de kijker wel ziet maar het publiek in de zaal niet) is groot en duur. Maar daar is het nieuwtje na vijf minuten vanaf. Wat overblijft is gewoon de zoveelste, dertien-in-een-dozijn Talpashow met weinig verrassende juryleden als Gordon, Trijntje en Timor, flauwe grappen, obligate praatjes van presentatoren Johnny de Mol en Romy Monteiro en zogenaamde 'talenten' die oude bekenden blijken die kennelijk standaard door Talpa worden gebeld zodra er weer iets nieuws is bedacht. Sherefa, die gisteravond als laatste het podium beklom en door de jury werd bejubeld, zou je zelfs een 'draaideurtalenten- jachtklant' kunnen noemen. Ze stond al eerder in So You Think You Can Sing en in The Voice, mét Trijntje en Romy. Record voor Davina Frogerweer op pad Ik zat klaar om, zoals beloofd in ronkende promotiespotjes, omver geblazen te worden door Beyoncés in spe die zowel fantastisch kun nen dansen als zingen. Maar het bleek toch vooral dat als iemand al uitblonk in zijn of haar moves, hij of zij een verkleedpartijtje later nog valser klonk dan de eerste lichting IdoJs-klom- pendansers. Of andersom. Dat stemt weinig hoopvol voor volgende week. Want iedere doorgewinterde talenten jachtkijker weet dat de toppers altijd in de eerste show zitten en het elke volgende aflevering rap minder wordt. Als de jury dan ook nog met de regels gaat marchanderen omdat het mooiste meisje van de avond natuurlijk toch door moet naar de volgende ronde, is het laatste restje kre diet wel op. Talpa kan de eerste aflevering van Dance Sing moeiteloos opknippen tot een flitsende trailer en dan verkoopt het format vast als een tierelier op de internationale tv-beurs in Can nes. Maar om van de zender SBS 6 het ge droomde succes te maken moeten ze echt met iets beters komen. Te beginnen met de kijker se rieus te nemen. Als je gouden bergen belooft, kun je niet aankomen met een hoopje gerecy cled plastic dat is opgeleukt met een snoer kerstlampjes. MUZIEK Zangeres Da vina Michelle (23) schrijft Ne derlandse hitge schiedenis: haar megahit Duurt te lang staat vandaag exact elf weken op 1 in de Top-40. Daarmee ver breekt ze re cords van Ce line Dion en Alexis Jordan. TELEVISIE zaterdag 12 januari 2019 PC Natasja Froger maakt voor het nieuwe seizoen Groeten uit 19xx opnieuw een sprong in de tijd. De presen tatrice gaat vanaf 24 januari voor RTL4 langs bij onder anderen Klaas van Eerden, Xander de Bui- sonjé en Xandra Brood. —Regisseur Paul Verhoeven (80) moet vanwege een heupoperatie zijn film Bene- detta een jaar uitstellen. Spelen in mom ®aE ,,Mijn eerste optreden in Carré was een liefdadig heidsavond voor Artsen Zonder Grenzen. Ik zo stond stijf van de span ning dat ik er geen se conde van genoot. Ik werd al in 1989 benaderd om in Carré te staan, maar ik vond dat te vroeg. Ik wilde eerst nog kilometers maken in bijvoorbeeld de Kleine Komedie in Amster dam. In 1995 debuteerde ik in Carré met de voorstelling Spelen met je leven. Ik stond er meteen vijf weken. Ik ervoer het als een groot feest! Het was destijds het hoogst haalbare in mijn vak en dat is het nog steeds. De magische plek waar Toon Hermans hon derden onemanshows gaf, waar mijn ouders me mee naar toe namen. Nu ga ik zelf richting de 250 voor stellingen In Carré. Nee, meer dan Carré be staat er niet. Die kneuzen die nu allemaal in de Ziggo Dome gaan staan... Dan ben je alleen maar gek op geld - niet op je vak. Of ik Jochem ga bekijken? Heb ik allang gedaan natuur lijk." ,,Ik zei als jonge, over moedige cabaretier mid den jaren 60 tegen een krant: over vijf jaar sta ik in Carré. Het scheelde één jaar: in 1971 trad ik er op tij dens de Vietnam Nacht, georganiseerd door de toenmalige politieke partij PPR. Carré is de kroon op je werk. Heb ik er bijna 500 keer gestaan? Poeh, dat is meer dan ik dacht. Na het eerste optreden van Neer- lands Hoop werden we door toenmalig directeur Guus Oster terugge vraagd. Dat deden we niet. We wilden iets geheel an ders met ons nieuwe pro gramma, dat paste niet in Carré. Hij begreep er niks van. In Carré galmt de lach nog na van Toon Hermans, van Snip en Snap. Als solist debuteerde ik er op 1 april 1980 met De Komiek. Daarna werd ik er kind aan huis. Van Jochem Myjer vind ik het een goede keuze dat hij niet voor zo'n gevaarte als de Ziggo Dome kiest. Dan wordt het showbusi ness en heeft het niks meer met ons beroep te maken.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24