Feest op camping JOL Vandaag bij deze krant Kiki Bertens begint vol vertrouwen Theater Carré Vrouw verzon zedenmisdrijf in Middelburg Medewerker energiebedrijf doet boekje open Walcheren aan de Australian Open Spelen in de pluchen suikertaart Het verhaal van de verkoper wordt bevestigd door getuigenissen van klanten, Vereniging de Vastelas- tenbond en de Consumenten bond. Die laatste organisatie ziet het aantal klachten over colpor teurs, onder wie die van Nuon, sinds het begin van vorig jaar toe nemen. Als het om Nuon gaat, wordt ge klaagd over onder meer opdringe- rige verkoop, bedragen en kortin gen die niet blijken te kloppen, valse handtekeningen onder con tracten en het gebruik van per soonlijke gegevens aan de deur die niet door de klanten zijn verstrekt, aldus de Consumentenbond. Via het platform Klachtenkom pas biedt de Consumentenbond de mogelijkheid een klacht in te die nen, waarna bij het bedrijf om een reactie wordt gevraagd. Over Nuon-colporteurs kwamen daar in de eerste drie kwartalen van vorig jaar meer klachten binnen dan voorheen: 24. Dat lijkt het topje van de ijsberg. Op internet zijn volop klagers te vinden. Bij Vereniging de Vastelas- tenbond kwamen het afgelopen jaar honderden klachten binnen over deur-aan-deurverkopers, on der wie die van Nuon. ,,Aan de deur gewekte verwachtingen wor den niet nagekomen'', zegt een woordvoerder. De verkoper die in deze krant vertelt, komt dan ook met een op merkelijk advies: ,,Als een verkoper aan de deur komt, doe die dan dicht.'' Colporteurs van Nuon wor den afgerekend op het aantal ver kopen per week. Prestaties worden beloond met bonussen en cadeau bonnen. Er is nog een belangrijke stimulans om te scoren: verkoop je twee weken te weinig, dan word je eruit geknikkerd. Dat alles leidt er volgens de ver koper van Nuon toe dat verkopers het randje opzoeken of eroverheen gaan. Prijzen worden niet duidelijk gecommuniceerd. Op verborgen camera legde de verkoper vast hoe een collega zegt 'nieuwe prijzen niet te gaan communiceren'. Nuon benadrukt dat veel tijd en aandacht wordt besteed aan het verkoopproces en het verbeteren daarvan. ,,Wat helaas niet weg neemt dat ook weleens iets mis gaat, het blijft mensenwerk.'' Ern stige klachten, over bijvoorbeeld misleiding, komen volgens Nuon 'zelden' voor. In het beeld dat de verkoper en de verborgencamera- beelden schetsten, zegt Nuon zich totaal niet te herkennen. m Bijlage Z, ZEELAND2: commentaar PUBLIC SPIRIT ^5^ Voorzitter Raad van Toezicht MIDDELBURG De aangifte van een zedenmisdrijf die dinsdag flinke op schudding veroorzaakte in Middel burg, klopt niet. Dat heeft het Open baar Ministerie (OM) gisteren be kendgemaakt. Er is geen sprake ge weest van een zedenmisdrijf in Mid delburg, benadrukte Elke Kool van het OM. Eerder deze week bracht de politie het bericht naar buiten van een on derzoek naar een ernstig zedenmis drijf in Middelburg. Er werd een op roep tot getuigen gedaan en om ca merabeelden gevraagd. Aanleiding was een aangifte van een vrouw. Zij zou zondagmiddag 6 januari in het centrum van Middel burg slachtoffer zijn geworden van een zedenmisdrijf. De berichten leidden tot onrust. Gisteren werd duidelijk dat de aangifte niet klopt. Onderzocht wordt wat de beweeg redenen van de vrouw geweest zijn. Het OM komt met de verklaring om de onrust die het aanvankelijke bericht in de stad veroorzaakte, weg te nemen. Of de vrouw voor de kwestie ter verantwoording zal wor den geroepen, kan het OM nog niet zeggen. Eerst moet het onderzoek naar haar motieven afgerond zijn. Jaargang 261 Nieuwsmedia Prijs €3,70 Alleen maar blije gezichten op De Kreekrug in Grijpskerke. De Walcherse minicamping, die Monique Poppe (l) en Katinka Dekker samen met hun echtgenoten runnen, is door vakantiewebsite Zoover uitgeroepen tot beste middelgrote camping van Nederland. »zi 'Verkopers van Nuon misleiden aan de deur' Deur-aan-deurverkopers van Nuon verstrekken misleidende informatie om contracten af te sluiten. Bedragen die aan de deur worden genoemd, komen niet overeen met tarieven in contracten. Dat zegt een verko per van de energiemaatschappij in deze krant. Carla van der Wal Amsterdam jS^Onze Wijs Voor de elf basisscholen van Stichting Onze Wijs zoeken wij een Voor meer informatie kijkt u op onze website www.publicspirit.nl zaterdag 12 januari 2019 Een bewolkt en nat weekend 8°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1 1688 5 5 5 5 4 7" De Kreekrug

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1