h Poging 7 in Melbourne 19 aan de Australian Open i W J f A daar moet ik dan mee om gaan." Ze werd vorige maand 27 en wil de komende jaren alles eruit persen om te zien waar haar plafond ligt. Zonder grote accenten te verleggen, daarvoor was 2018 te goed. ,,Ik probeer elke dag beter te wor den door aan de details te werken. Mijn service, het aan pakken van de eerste paar bal len, maar ook het fysieke ge deelte. Ik wil ook mijn ran king (9, red.) verbeteren. Heel veel beter kan die niet meer worden, maar elk plekje is meegenomen, ik heb ko mende maanden weinig pun ten te verdedigen." In Sydney lijkt Bertens nóg strakker in haar vel te zitten dan vorig jaar. Ze serveert be ter, gisteren in de verloren halve finale tegen de Australi sche Ashleigh Barty (7-6, 4-6, 5-7) kwamen er vijftien aces van haar racket. En ze pro beert vaker dominant te zijn in de rally, iets dat volgens haar met de dag minder onna tuurlijk aanvoelt. Al veranderen sommige dingen nooit. De rotschop die Bertens in de Ken Rosewall Arena tegen de bal gaf na een misser. De snauw die het bal- lenmeisje kreeg toen ze de handdoek niet direct paraat had na een verloren punt. Vo rige week in Brisbane noemde coach Raemon Sluiter die houding, recht in haar ge zicht, 'borderline negatief. In Sydney is het lang zo erg niet, het is meer Bertens' manier van omgaan met spanning en teleurstelling. Waar ze van de nederlaag tegen Donna Vekic in Brisbane anderhalve dag ziek was, liep ze gisteren een half uur na haar uitschakeling lachend door de gangen van het spelershome. Haar niveau is goed, dat geeft vertrouwen. ,,Ik voel me sterk." Juist in Sydney speelde ze nooit graag, vanwege de relatief snelle hardcourtbanen en soms bedwelmende tempera turen. Met beide factoren heeft ze leren omgaan. Juist hier legde Bertens een goede generale af. Vanaf van daag bereidt ze zich in Mel- Ik wil mijn ranking verbeteren. Veel hoger kan niet meer, maar elk plekje is meegenomen bourne voor. Eerste tegen stander maandag: de Ameri kaanse Alison Riske. Een vast ritueel in Team Bertens is het gokken op de loting. ,,Nog nooit heeft iemand het goed gehad, en nu ook niet", zei ze na het horen van de naam. Gevolgd door het vriendelijk doch dringende verzoek om niets te zeggen over het schema nS de eerste ronde. Bertens mag dan vol vertrou wen zijn, vooruitlopen op de zaken heeft zelden een ten nisser goed gedaan. volgens Lucie Hradecka, Ana Ivanovic, Laura Siegemund en Varvara Lepchenko. In 2015 ver sloeg ze de Australische Darja Gavrilova, waarna zaterdag 12 januari 2019 GO voor grand slam M Kiki Bertens (27) Australian Open. Vanaf maandag. Op TV: Eurosport Bertens twee weken geleden in actie in een zeer warm Brisbane, tijdens één van de opwarmtoernooien voor de Australian Open. fotos epa/getty Kiki Bertens staat voor haar zevende Australian Open in het enkelspel. Van haar voor gaande zes deelna mes eindigden er vier al direct in de eerste ronde. In 2013, 2014, 2016 en 2017 struikelde Bertens tegen achtereen- Eugenie Bouchard in de tweede ronde te sterk bleek. En het vooralsnog beste resultaat van de Nederlandse op Mel bourne Park stamt van Beste prestaties Bertens op grand slams Australian Open Roland Garros Wimbledon US Open 3de ronde (2018) halve finale (2016) kwartfinale (2018) 3de ronde (2018) vorig jaar: Ber tens haalde toen de derde ronde. Ze ver sloeg de Ameri kaanse speelsters Catherine Bellis en Nicole Gibbs, om er vervolgens uit te vlie gen tegen de latere toernooiwinnares Caroline Wozniacki.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19