terston 18 Kiki Bertens (27) begint vol zelfvertrouwen SJOERD MOSSOU TENNIS AUSTRALIAN OPEN Een nieuwe kledingsponsor, een extra I fysiotherapeuten een ring aan haar linkerhand. Verder is er niet veel veranderd voor Kiki Bertens in 2019. In Sydney klinkt voor het eerst zowaar enige bravoure. Aan de vooravond van de Australian Open beseft ze dat een grandslamtitel niet ondenkbaar is. Column Een herhaling van een herhaling van een herhaling op FOX Sports De gedachte: juist in de vakanties hoort de groot ste entertainmentindustrie van Nederland klaar te staan voor zijn fans. Bioscopen, meubelboulevards en pretparken sluiten potverdorie toch ook niet als iedereen net zijn eindejaarsbonus heeft gekregen? Ik snap de theorie, maar persoonlijk vind ik het prima zo. Ik houd juist van al die trage, eindeloze winterstoprituelen. Van de kerstdagen op de bank, zappend van Crystal Palace naar Frosinone en weer terug, bladerend in een nog ongelezen VI van acht weken geleden. PEC Zwolle, FC Emmen, NAC, De Graafschap en FC Groningen die vechten om dezelfde paniekaan koop. Een herhaling van een herhaling van een her haling op FOX Sports. Instagram-voetballers op va kantie, poserend in de lobby van steeds het zelfde hotel in Dubai. Vooral de trainings kampen kunnen me niet lang genoeg du ren. De media-afdelin gen van clubs brengen ze tegenwoordig in beeld alsof het de Ont dekking van de Hemel betreft, compleet met drones en catchy sfeer reportages, met eindeloos veel clipjes van rondo's of fietstochten. Voetballers in kunstig licht gefilmd, omringd door icoontjes van spierballen en hevig zwetende smileys. Landschappen met een filtertje eroverheen. Een ondergaande zon achter een hotel. De rechts back op een hometrainer in Maspalomas. Ik weet niet wie er voor gezorgd heeft dat trai ningskampen - voorheen vermaard om hun vernie tigende saaiheid - tegenwoordig hysterische multi mediale, commercieel lucratieve, razend interes sante belevenissen zijn, maar hoe dan ook: chapeau. Hulde. Zonder die ontwikkeling hadden we Matthijs de Ligt vermoedelijk nooit naast een man in een Scooby Doo-pak zien poseren. De spanningsboog tijdens de winterstop klopt ook precies, vind ik. Eerst zit je tevreden en opge lucht aan de kerstdis, want gelukkig hoef je even niet meer naar de hemeltergende bagger van je cluppie te kijken. Rond oud en nieuw begint de hoop te tintelen, want misschien valt er nog wel een leuk backje uit de lucht, of een razendsnelle spits uit Angola, of an ders wel een vergeten voetballer die vroeger bij NEC speelde. Tijdens de trainingskampen krijg je er weer zin in, steeds meer zelfs, want kijk: de bal rolt al lekker in Qatar en in de Algarve. En net in het weekeinde dat je er weer helemaal klaar voor bent (dit weekeinde), en je stilaan sterft van de voetbalhonger, hevig stuiterend om weer naar het stadion te gaan, wordt het geduld onmen selijk op de proef gesteld. Nóg een week wachten. Nóg een week zonder Hélène Hendriks en Arno Vermeulen. Nóg een week van besloten oefenpotjes tegen Turkse tweedeklassers. Nóg een week van ver plichte nieuwjaarsrecepties en onnozele voorbe schouwingen. De winterstop in Nederland duurt inderdaad veel te lang. Precies goed, kortom. Murray denktaan afscheid Padt krijgt 50 uur werkstraf Ze geeft het grif toe. Kiki Ber tens heeft een zwak voor tradi ties. Als jong meisje wist ze al dat ze wilde trouwen en, als het haar gegeven is, een paar kinde ren zou willen krijgen. Dat eer ste gaat alvast gebeuren, getuige de ring aan haar vinger, die zelfs tijdens het tennissen te zien is. „Ik heb er totaal geen last van, dus ik houd hem mooi om", glundert Bertens op het olympisch tennispark van Sydney. Ze is deze week goedgehumeurd, maar als het over haar aanstaande huwelijk met Remko de Rijke gaat, glimt ze helemaal van oor tot oor. Tijdens de korte vakantie in november vroeg hij haar. Eind dit jaar gaat het ge beuren, waar en wanneer pre cies gaat ons niets aan. Straks komt Hart van Nederland nog langs, een nachtmerrie voor de op haar privacy gestelde Ber tens. Maar vanaf die dag is Remko behalve haar fysiothera peut en trainingspartner ook 'de man van'. ,,Een supermooi voor uitzicht." Tot zover het shownieuws. Er zijn sinds het eindejaarstoer- nooi in Singapore eind vorig jaar nog twee subtiele wijzigingen zichtbaar. Oud-prof Elise Tamaëla werd toegevoegd aan het team, zodat Bertens het hele jaar door een fysio in de buurt heeft. En ze veranderde van kle dingsponsor, Mizuno werd Fila. ,,Daar kreeg ik een betere aan- bieding van", zegt Bertens klip en klaar. ,,Mijn contract liep af en ik had wat te kiezen. Ik vind dit een mooi traditioneel tennismerk, het past bij me. Het halve vrouwenveld ging op een gegeven moment met Mizuno lopen, ik vind het leuker om wat anders te doen." Björn Borg maakte het Italiaanse merk eigenhandig groot, maar ook Kim Clijsters was een ambassadrice. De enige jeugdidool van Bertens, al moet dat niet worden over dreven. Posters van ten nissters hingen er niet in haar meisjeskamer. ,,Ik keek vroeger weinig tennis, maar als ik dat deed vond ik haar het leukst. Ze was spon taan en vriendelijk en speelde aanvallend." Aardige vrouwen De vergelijking tussen Bertens en Clijsters is snel gemaakt. Zachtaar dige vrouwen in een harde tennis wereld. Geen supertalenten, wel bijzonder gedreven. De Belgische was nummer 1 van de wereld en won vier grand slams. Dat leken voor Bertens jarenlang onrealisti sche doelen. Maar afgelopen maanden landde bij haar het besef: het kdn gewoon. Zei ze in Singa pore nog 'niet te weten of een grandslamtitel haar gelukkiger zou maken', een paar maanden la ter in Australië zegt ze: ,,Ik moet er voor gaan, het is mogelijk. Het is voor het eerst dat ik dat zo uit spreek, en misschien brengt het komende week in Melbourne wel meer druk met zich mee, maar zaterdag 12 januari 2019 @sjoerdmossou Volgens steeds meer kenners duurt de win terstop in Nederland te lang. Sportmarke- teer Chris Woerts bijvoorbeeld kun je met niets zo botergeil maken als met feestdagenvoetbal, desnoods op eerste kerstdag, lekker tussen de brunch en de kalkoen door. TENNIS Tennisser Andy Murray (31) vreest dat de Aus tralian Open zijn laatste toernooi wordt. Vol emoties ver telde hij in Melbourne dat de pro blemen met zijn heup niet weg zijn. ,,De pijn is te erg, zo wil ik niet door gaan'', aldus de Schot die ooit de num mer 1 van de wereld was. VOETBAL Sergio Padt (28, foto) moet een werkstraf van 50 uur uitvoe ren. De doel man van FC Groningen krijgt die straf voor zijn ge drag tegen een conduc teur in de trein op zon dag 23 sep tember. Padt, die onder in vloed was, bedreigde de conducteur en zou één klap hebben uitgedeeld. O a. 0) GO Rik Spekenbrink Sydney \mt De linkerhand van Kiki Bertens. Om haar ringvinger zit een ring: de tennisster gaat dit jaar trouwen met haar vriend Remko de Rijke. De ring houdt ze tijdens de wedstrijden ge woon om. ,,Ik heb er totaal geen last van.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18