II NIEUWS 19 INTERVIEW RAI VLOET Zijn transfer naar Frosinone Calcio had nogal wat voeten in aarde. Oud NAC- voetballer Rai Vloet (23) voelt zich inmiddels thuis bij de club in het stadje zo'n negentig kilometer onder Rome. ,,Het voetbal in de serie A ligt Het is alleen allemaal nog niet stabiel genoeg om uit de gevarenzone te blijven —Rai Vloet (23) Het is de dag van Frosi- none-Sassuolo, een wedstrijd in de on derste regionen van de serie A. Rai Vloet behoort niet tot de wedstrijdselec tie van de nummer voorlaatst op het hoogste niveau in Italië. Hij heeft zijn vader net op het vlieg veld afgezet. Die was voor de eer ste keer op bezoek. Natuurlijk is het niet prettig dat je juist in zo'n weekeinde niet tot de wedstrijdselectie hoort. Maar in Italië, bij Frosinone, is het iets wat je snel leert accepteren. ,,Het grootste verschil met het Neder landse voetbal is dat hier alles draait om het teamresultaat", zegt Vloet. ,,Daar moeten individuele belangen voor wijken. Dat accep teer je, zonder morren." Vloet zat niet bij de wedstrijdse lectie, omdat coach Moreno Longo speciale plannen had met de bank zitters tegen Sassuolo. Dat werd allemaal keurig uitgelegd. Alleen kwamen de plannen niet uit de verf, omdat Sassuolo snel op een 0-2 voorsprong stond. Dat bleef het ook in stadio Benito Stirpe, de thuishaven van Frosinone. me wel", vertelt Vloet, die het nummer vier draagt „Ik kwam er in augus tus pas bij. De meeste nummers waren al verge ven. Maar in Ita lië is het een nummer dat toebehoort aan een midden velder. Ik ind het wel wat hebben. Na tuurlijk zou ik graag meer spelen. Maar de club heeft gezegd dat ze me rus tig wil brengen." Rustig verliep de over gang van Vloet in de zo mer naar Frosinone be paald niet. NAC maakte Drie dagen later werd Longo, die maar een keer won in zestien du els, ontslagen. Marco Baroni is zijn nieuwe trainer. Die nam Vloet nog niet in de wedstrijdselectie op. Geen klagen Verder heeft Vloet niks te klagen. Het leven in Italië bevalt hem prima. De se rie A ziet hij als een geweldige ervaring, al bleef het aan tal optredens dus beperkt. Op 30 sep tember de buteerde hij in het laat ste kwar tier tegen Genoa. Hij kreeg ook speel- bekend dat de speler aan de Zwit serse tweedeklasser FC Chiasso was verkocht. De speler wil er zelf niet te veel over kwijt. ,,Er is ook weinig te vertellen. Ik heb nooit anders begrepen dan dat ik naar Frosinone zou gaan. Via die Zwit serse club zou dat minder geld kosten. Met dat soort juridische zaken hou ik me niet bezig." Vloet tekende een vierjarig con tract, tegen uitstekende voorwaar den. ,,Je moet jezelf wel de kans geven om in het buitenland suc cesvol te zijn", laat Vloet weten over dat langjarige contract. Frosi- none mag dan geen club zijn waar hij als kind van droomde, de serie A is dat natuurlijk wel. ,,Deze club is zich ook enorm aan het ontwikkelen", zegt Vloet, een van de vele nieuwkomers in de zomerse transferperiode. ,,Er is een nieuw stadion in gebruik ge nomen. Het is alleen allemaal nog niet stabiel genoeg om uit de geva renzone te blijven. De laatste drie clubs degraderen direct. Alles is er op gericht om erin te blijven. Mis schien gaat er in deze transferperi ode nog wat op transfergebied ge beuren. Het gat met een veilige plek mag niet te groot worden." Feestdagen Vloet hoefde tijdens de feestdagen niet mee op afzondering. Bij het 0-0 gelijke spel tegen AC Milan en de 1-0 nederlaag tegen Chievo zat hij niet bij de wedstrijdselectie. ,,We trekken ons voor wedstrijden altijd in hotels terug. Alle trainin gen zijn besloten", zegt Vloet, die verbaasd is dat er elke dag kranten met vijftien pagina's over voetbal verschijnen. ,,Ik kan het Italiaans inmiddels redelijk verstaan en be grijpen. Maar zelf spreken is nog moeilijk", aldus Vloet. In Frosinone, een stad aan de ri vier de Sacco, spreken niet veel mensen Engels. Veel contact met collega's is er buiten de uren in de hotels en op de trainingsvelden niet. In de grote winkelstraat met restaurantjes moet Vloet zichzelf zien te redden. Veel bezienswaar digheden zijn er niet. De stad is in de Tweede Wereldoorlog voor een groot deel verwoest. Het oude ge deelte met een amfitheater ligt op een berg. ,,Ik kom er niet", zegt Vloet. Rome ligt op drie kwartier rij den. Daar wil hij familie en vrien den die hem bezoeken wel mee naartoe nemen. Voor de rest leidt hij het leven van een voetbalprof. Een vast restaurant om te eten. Thuis rust pakken en series kijken. Met als voorlopig doel een vaste waarde te worden bij Frosinone Calcio. PASPOORT 2015-2016 SC Cambuur* zaterdag 12 januari 2019 geduld hebben bij Frosinone tijd tegen Torino, Empoli en Parma en begon tegen Fiorentina in de basis. M Rai Vloet baalt bij Frosinone. FOTO FEDERICO PROIETTI /EPA Wilber Hack Frosinone Rai Vloet ervaart de serie A ondanks dat hij slechts spora disch in actie komt als geweldig. FOTO KAY INT VEEN/PRO SHOTS Rai Vloet Geboren: 8 mei 1995 Komt uit Schijndel Clubs: 2013-2017 PSV 2016-2017 FC Eindhoven* 2017-2018 NAC Breda 2018-2019 Frosinone Calcio *verhuurd door PSV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 146