Doorstart buurthuis De Hoeve Terneuzen Boomkikker vaart volgens college van Sluis wel bij kap populieren Aardenburg 7 SLUITING BABYHUIS CASITA Weer gaat een winkel weg uit de Noordstraat in Terneuzen. Babyhuis Casita verdwijnt na 52 jaar uit het straatbeeld van Terneuzen en gaat verder als webshop. Nee, een vrolijk verhaal is dit niet. Eigenaar Ruud Schoonen van de baby speciaalzaak had het ook graag anders gezien. Meer dan een jaar heeft hij er buikpijn en slape loze nachten van gehad. Maar na dat hij 2,5 week geleden de knoop doorhakte om de winkel te sluiten, is er een last van zijn schouders gevallen en slaapt hij weer. De winkel was van zijn ouders, zij begonnen 52 jaar geleden met de babyzaak Casita (een samen voeging van de namen van doch ter Caroline en moeder Rosita) in de Axelsestraat. Dat maakte het misschien nóg lastiger om de stek ker er uit te trekken. Maar hij moest wel, zegt Ruud Schoonen. ,,Als er meer uit gaat dan er bin nenkomt, houdt het gewoon op." Megastores Baby'tjes zijn van alle tijden en de wens van papa's en mama's om hun borelingen in de watten te leggen, is dat ook. In die zin ver schilt de vraag naar ledikantjes, commodes, autostoeltjes, kinder wagens, maxi-cosi's of kleertjes niet van de vraag naar babyspul len, pak 'm beet, 16 jaar geleden, toen Ruud en zijn vrouw Mirjan de zaak overnamen. Mensen kwa men van heinde en ver voor de ba byartikelen. Er is daarna veel veranderd: de megastores en internet kwamen op. De vele, concurrerende web shops dreven de klanten in de ar men van de snelste en goedkoop ste aanbieder. ,,Marktplaats is onze grootste concurrent. De mode is nu dat mensen geen complete babyka mer meer kopen, maar - onder in vloed van woonprogramma's op televisie en influencers op Insta- gram - voor een vintagekastje of oude commode gaan." Als er meer uit gaat dan er binnenkomt, houdt het gewoon op Ondertussen liep het winkelbe stand in de Noordstraat steeds ver der terug. Zo werd eind december nog bekend dat een ander icoon in de binnenstad, muziekwinkel So- nora uit Terneuzen vertrekt. Neem volgens Ruud, daarbij de geringe bevolkingsaanwas in Zeeuws- Vlaanderen en niet te vergeten, de ontwikkeling van het winkelge bied aan de Kennedylaan. ,,Heb je de Noordstraat op een zaterdag of koopzondag wel eens gezien? Vroeger kon je over de koppen lo pen, nu is het soms uitgestorven. Elke week zie ik minder mensen in de straat." Ruud heeft van alles geprobeerd om het tij te keren. ,,Wat dacht je? Promotieacties, Facebookacties, vip-dagen, presentaties in de win kel door leveranciers. Het brengt wat extra loop teweeg maar niet structureel." Hij verwijt het Ter- neuzense gemeentebestuur veel te laat in actie te zijn gekomen. ,,De Markt ziet er mooi uit, het winkel centrum aan de Kennedylaan is fantastisch, maar de detailhandel heeft er niets aan. Als ondernemer kan ik niet blijven wachten." Webwinkel Babyhuis Casita gaat na de ophef fingsuitverkoop die tot 16 februari loopt, verder met de webshop. Waarschijnlijk kunnen twee van de vijf personeelsleden de over stap maken naar het kantoor en magazijn aan de Finlandweg. De oorzaak was een bestuurscrisis. Wethouder Jack Begijn trad op als bemiddelaar. Leden van buurtver eniging Oudelandse Hoeve-Kats- polder die De Hoeve aan Edvard Grieghof beheert, kozen eind de cember nieuwe bestuursleden. Zij kwamen deze week voor het eerst bij elkaar onder leiding van beoogd voorzitter Cor van de Sande. Over het roerige verleden werd niet meer gesproken. ,,We willen enkel vooruitkijken", aldus Van de Sande. Vrijwilligers hebben zich alweer aangemeld. Vroegere ge bruikers willen terugkomen. Ver trouwde activiteiten zullen op nieuw onderdak vinden in De Hoeve. Van de Sande somt op: de kaarting, bingo, jeu de boules, bloemschikken, één keer per maand koken voor de buurt en mo gelijk ook biljarten. Vooral ouderen bezochten het buurthuis. Het nieuwe bestuur re kent daar weer op. Van de Sande: ,,Jongeren zijn lastig te bereiken, dat is jammer, maar het is niet anders." AARDENBURG De kap van een aantal bo men aan de Eedeweg in Aardenburg is gunstig voor de boomkikker, zegt het Sluise college. Het leefgebied van het beschermde diertje wordt hier door uitgebreid. Dat laten burgemeester en wethouders weten naar aanleiding van kritische vragen van Nieuw Gemeentebelang. Een rij populieren ter hoogte van de Kloosterwei wordt gekapt. Er komt niets voor terug. De fractie vreest voor een kaalslag in West-Zeeuws-Vlaanderen en wil weten waarom Het Zeeuwse Landschap een kapvergunning kreeg zonder de verplichting tot herplant. Bij meer dan twintig bomen is herplant pas verplicht, reageert het college. Het verdwijnen van de bomen moet er voor zorgen dat het grasveld aan de Kloosterwei zich verder kan ontwikkelen tot een 'botanisch interessant en bloemrijk grasland', waar het beschermde kikkertje zich thuis voelt. Nieuw Gemeentebelang noemt de populieren gezichts bepalend, maar dat weerlegt het college. De gemeente heeft van tevoren overleg gehad met om wonenden over het kappen van de bomen. zaterdag 12 januari 2019 VL Weer een winkel weg uit Terneuzen Pascalle Cappetti Terneuzen -Ruud Schoonen, eigenaar Babyhuis Casita Buurthuis De Hoeve in de Ter- neuzense wijk Oudelandse Hoeve-Katspolder heropent naar verwachting 1 februari, nadat het eind oktober plotse ling de deuren sloot. Harmen van der Werf Terneuzen Babyhuis Casita met achter de kassa Ruud en Mirjan Schoonen. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 142