'In plaats van aan yoga te doen, zet ik nu zo'n filmpje op' geluiden raken miljoenen mensen ont spannen. Ze slapen beter, zeggen minder last te hebben van angsten of depressies en bij sommigen helpt het zelfs tegen chroni sche pijnklachten. Uit Brits onderzoek blijkt dat wanneer mensen met een gevoeligheid voor ASMR naar de filmpjes kijken, hun hartslag aan zienlijk daalt. Ze worden er lichamelijk nog rustiger van dan van mindfulness-oefenin- gen. Daardoor wordt ASMR gezien als iets met veel potentie. Het zou preventief kunnen helpen tegen spanningen of een ondersteunende rol kunnen krijgen bij therapieën. Het klinkt bijna te mooi om waar te zijn, en ook ik was sceptisch toen ik hoorde over dit fenomeen. Ik ben al jaren actief op You- Tube en ik maak uiteenlopende filmpjes over persoonlijke onderwerpen. Steeds vaker kreeg ik van kijkers de vraag of ik ook eens zo'n 'fluisterfilmpje' wilde opnemen. Ik besloot op onderzoek uit te gaan en het eerste ASMR-filmpje dat ik aanklikte had de titel Be my Christmastree. Er verscheen een bloedmooie vrouw in beeld, close-up, met kerstspullen in haar handen. Ze kon digde aan dat ze de kijker ging optuigen als een kerstboom. ,,Ik ga je heel feestelijk ma ken'', fluisterde ze in het Engels, met een charmant Russisch accent. Vervolgens liet ze de versierspullen een voor een zien, ter wijl ze er met haar lange nagels zachtjes op tikte. In eerste instantie keek ik met open mond: wat was dit voor bizars? Maar na een paar minuten trok een hypnotiserende 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 112