'Ze is de rest van haar vakantie bij mij gebleven' 2 w;t5«rM BV DE LIEFDE £eqoo</feetj Ze ?ou fïïqar Vn\ "te m&tre swnt Ed (53) liet alle voorzichtigheid varen toen hij de Vietnamese Nhung (46) ontmoette. VtrAzC naa« „Liefde op het eerste gezicht? Daar ben ik altijd sceptisch over geweest. Tot ik Nhung zag. Ik was meteen hoteldebotel. Als door de bliksem getroffen. Onze ontmoeting was het idee van een gezamenlijke Vietnamese kennis. Zij is heel gelukkig getrouwd met een Nederlander en gunde Nhung, die tijdens een vakantie bij haar logeerde, hetzelfde. Ze organiseerde een blind date voor ons. Op een snikhete julidag haalde ik Nhung bij die kennis op voor een uitstapje naar Scheveningen. Met de gedachte dat als het niet klikte, we in ieder geval een lekkere dag aan zee zouden hebben. Op dat moment was ik bijna twee jaar vrijgezel en vond het wel best. Mijn laatste vriendin was na acht jaar op een vervelende manier opgestapt. Ik voelde me echt op mijn hart getrapt en was voorzich tig. Maar bij de eerste blik op Nhung, een knappe vrouw met een verlegen en toch vastberaden oogopslag, dacht ik: oké, daar ga je dan. Hier is geen houden aan. Zij was wat terughoudender. Eventjes. Al tijdens de rit naar Scheveningen bleken we op alle vlakken te klikken. Ze is intelli gent, ze zegt wat ze denkt en vindt en we konden meteen met elkaar lachen. Binnen de kortste keren liepen we hand in hand over de boulevard. Er is niet één ongemak kelijk moment geweest. Nhung zou nog twee dagen in Nederland blijven en dan verder reizen voor een va kantie in Zwitserland. In liefde op het eer ste gezicht geloofde ze niet. Toch stuurde ze me die avond een bericht met de vraag of ik het leuk zou vinden haar de volgende dag weer te zien. Ik zei volmondig 'ja'. Toen ze de deur voor me opendeed en om mijn nek sprong, wist ik genoeg. Ze heeft haar vakantieplannen afgeblazen en is de rest van haar vakantietijd bij mij gebleven. We voelden allebei dat dit zo goed was en dat we ermee verder moesten. Natuur lijk is de fysieke afstand op dit moment groot. Ik vind dat geen probleem. We bellen en videobellen elke dag. Door dat inten sieve contact heb ik het gevoel dat we elkaar al minstens een jaar kennen, in plaats van vier maanden. Van een cultuurverschil merk ik weinig. Ze is vrij Europees inge steld. Haar werk en haar zelfstandigheid zijn belangrijk voor haar, en ze is geen volg zaam type. Dat past bij me, ik wil een vrouw die tegengas geeft, die geen ja en amen zegt. Trouwen is niet nodig, maar we willen het wel. Binnenkort ga ik drie weken naar Hanoi. Dan beslissen we waar we gaan wonen. We willen heel graag bij elkaar zijn, maar er moet voor de ander ook een leven buiten de liefde zijn. Van te lang nietsdoen word ik gek. Ik ben chauffeur voor bijzonder ver voer, meestal van kinderen en ouderen met een beperking, of voor zakelijke ritten. In Vietnam kom ik daarmee als buitenlander moeilijk aan de slag. Nhung heeft een inte ressante, goedbetaalde baan bij een verze keringsmaatschappij. Zij vindt in Neder land waarschijnlijk makkelijker werk dan ik in Vietnam. We gaan straks hoe dan ook verder waar we in augustus zijn gestopt. Ik voel me helemaal op mijn gemak bij haar, en zij bij mij. Er is geen enkele schroom, we zijn overal open over. We zijn een match made in heaven." 20 TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van de geïnterviewden zijn bij de redactie bekend. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 108