Is hij eindelijk uit de puberteit, durft hij weer niet aan het volwassen leven te beginnen. De zoon van journalist Pam van der Veen zit in zijn derde tussenjaar, heeft geen plan en is niet vooruit te branden. Is het luiheid? Faalangst? Een generatie dingetje? Of toch gewoon de schuld van zijn moeder? Mijn zoon weet niet wat hij wil. Net 20 is hij, en de wereld ligt aan zijn voeten. Met zijn muzikale talent kan hij toelating doen bij een conservatorium. Met zijn soci ale vaardigheden kan hij werken in een horecagelegenheid naar keuze. Met het geld dat zijn opa hem gaf, had hij al twee jaar zijn rijbewijs kunnen hebben. Via het net werk van zijn ouders had hij op een festival in Australië kunnen werken of afreizen naar een Grieks eiland om vluchtelingen te helpen. Zelfs zou hij, met zijn looks, werk kunnen maken van het modellenbureau dat hem al eens heeft gescout. Dat alles doet hij niet. In plaats daarvan zit hij in zijn derde tussenjaar, heeft hij een sjouwbaantje van twee dagen in de week en vult hij de rest van zijn tijd met chillen: hangen met vrienden, netflixen met zijn vriendin, gamen, op zijn telefoon turen en naar de coffeeshop. Ook maakt hij - dat moet gezegd - muziek op zijn kamer, maar bankhangen en balkonblowen heeft veruit zijn prioriteit. Als ik hem naar zijn plannen vraag, krijg ik een nu eens somber, dan weer geïrriteerd, maar altijd ontwijkend antwoord. Als hij maar eenmaal de middelbare mijn bankhanger? FOTO'S SHODY CAREMAN ZATERDAG 12 JANUARI 2019 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 103