O 0 12 ZEELAND Groene Ster begint 2019 met bekerduel Minnaard maakt kans op derde Tour BSC-toernooi kiest voor nieuwe opzet Enige vrouw op NK is De Bruijn de baas Versterking voor tennisteam De Boskreek Tennisster uit Terneuzen gaat landelijke competitie spelen in Breskens. Bij haar nieuwe team hoopt ze nóg sterker te worden in het dubbelspel. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen verbleven afgelopen week op trainingskamp in Marokko. De ploeg van coach Samir Ya- qoobi werkte twee oefenduels af, tegen ASFA Futsal Agadir (3-0-nederlaag) en KACM Mar- rakech (4-3-verlies). Vanavond wacht het duel in de kwartfinale van de KNVB-beker met TPP/Feyenoord Futsal, in Rotterdam. Groene Ster, dat om 21.30 uur aftrapt, kan dit seizoen geen beroep meer doen op Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach. Het duo is naar Indone sië vertrokken. Ibrahim Eisati, die deze zomer overkwam van Watergras en nog niet voor Groene Ster in actie kwam, is na een blessure dicht bij zijn debuut voor de eredivisionist. Tour de France-organisator ASO heeft gister middag de eerste twee ploegen bekendge maakt die een wildcard krijgen voor de groot ste rittenkoers van de wereld. Wanty-Groupe Gobert, waar de Zeeuw Marco Minnaard rijdt, is er daar één van. De Belgische wielerploeg, die uitkomt op con tinentaal niveau, werd de afgelopen twee jaar ook al uitgenodigd voor de Tour de France. Wemeldingenaar Minnaard reed beide edities. In 2017, tijdens zijn Tour-debuut, werd de Zeeuw verdienstelijk veertigste. Vorig jaar eindigde hij als 64ste in de Ronde van Frank rijk. Ook Cofidis heeft een wildcard gekregen. Nieuwkoop De Borsele Sloepoort Cup, het grootste voor- bereidingstoernooi van het Zeeuwse voetbal, gooit het roer om. Komende zomer, tijdens de 33ste editie van het evenement in Nieuwdorp, wordt een nieuwe opzet gehanteerd. Het was tijdens het BSC-toernooi gebruikelijk dat ploegen van verschillende niveaus tegen elkaar speelden. Vanaf dit jaar worden de pou les echter ingedeeld op sterkte. De organisatie neemt daarbij een voorbeeld aan de Nations League, het toernooi voor landenteams dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden. Op pzc.nl/sport geeft Peter de Vos een uitge breide toelichting namens de organisatie. Het Nederlands kampioenschap driebanden voor elite-spelers, ook wel de Masters ge noemd, begon voor Jean Paul de Bruijn giste ren met een deceptie. In de eerste poulewed strijd verloor de Hulstenaar van Thérèse Klompenhouwer, de enige vrouw in het toer nooi: 18-40 in 23 beurten. In de eerste confrontatie in de groepsfase, te gen de wereldkampioen bij de vrouwen, moest De Bruijn diep buigen. Zelf speelde hij slecht en Klompenhouwer steeg juist boven zichzelf uit. Dat werd De Bruijn fataal. Trainer Het keurkorps van tennisvereni ging De Boskreek uit Breskens, dat uitkomt in de landelijke derde klasse mixed, wordt flink versterkt. De Animo-speelsters Natascha van Strien, Renske Fraanje en Nathalie de Schepper maken allen de over stap naar West-Zeeuws-Vlaande- ren. Hetzelfde geldt voor Romy Bonte uit Clinge en Wesley Raem donck uit Terneuzen. De Bressiaan- ders Mart Flikweert en John de Waele, Jordy Engelaar uit Oostburg, Remy Scherbeijn uit Aardenburg en de Hulsterse Claire van Damme blijven bij het team. ,,Het is een sterk team. Superleuk. Daarnaast blijf ik bij Animo mee doen in de hoofdklasse van de Zeeuwse mixed districtscompeti tie", vertelt de 25-jarige 4-speelster Natascha van Strien. De Terneu- zense won met Animo in de lande lijke hoofdklasse voor vrouwen op één vier van de zes singles. ,,In het dubbelspel wil ik graag weer speel- sterkte 3 worden. Ik ben van nature een netspeelster. Het is ook een stukje durven." De afgelopen jaren is de service van de linkshandige Van Strien eveneens uitgegroeid tot een sterk wapen. ,,Ik sla de eerste service nu In het dubbelspel wil ik graag weer speelsterkte 3 worden vaker in, met effect, en de tweede meer op souplesse. Vanaf rechts met topspin en vanaf links draait de bal met slice de baan uit." Iedere donderdagavond traint ze met We sley Raemdonck, Gijs Donze en Coen Kaijser in het Racketcentrum. ,,Die mannen houden zich niet in voor mij. Gelukkig maar", lacht de lerares lichamelijke opvoeding van het Lodewijk College in Terneuzen. ,,Lesgeven is echt mijn passie. Tij dens mijn studie aan de Sporthoge- school in Eindhoven heb ik hier in Terneuzen ook mijn afstudeerstage gevolgd. Op de dag van afstuderen kreeg ik bericht dat er een contract voor me klaar lag. Fantastisch." Als een speer Tijdens het afgelopen toernooi in het Racketcentrum kende Natascha wisselend succes. Samen met We sley Raemdonck kon de eerste prijs in de mixed 2/3 worden opgehaald in Terneuzen. ,,Tegen Mandy Wol- fert en Danny Vantricht kwamen we achter met 3-0, maar daarna ging het als een speer. Tegen Romy Bonte en John de Waele werden we bij 5-4 gered door de bel." In combinatie met Nathalie de Schepper werd in de dubbel 2/3-fi- nale met 7-4 verloren van Romy Bonte en Claire van Damme. ,,We hadden zelfs kansen om met 5-2 voor te komen. Vervolgens gingen wij echter de fouten maken'', blikt de nieuweling van De Boskreek, die in Terneuzen een bezige bij was, te rug. ,,Ja, het was zeker een zware week. Ik zat ook in de organisatie en heb vaak achter de bar gewerkt. Bo vendien blijf ik meestal plakken tot het einde, haha." vrijdag 11 januari 2019 VL ZAALVOETBAL WIELRENNEN Marco Minnaard. foto cor vos VOETBAL BILJARTEN 17. Voor voetballer Bart Nieuw koop (foto) en zijn club Feyen- oord staat van middag de eer ste wedstrijd van 2019 op het pro gramma. De Rotterdammers beginnen het jaar meteen met een knal ler. In Marbella is Borussia Dortmund, de koploper van Duitsland, om 17.00 uur de te genstander. 1 Jacco Nelen is ook volgend seizoen trainer van zaterdag vierdeklasser Nieuwland. De oefenmeester heeft zijn ver bintenis met één seizoen verlengd. Nelen is bij Nieuwland bezig aan zijn eerste seizoen als eindverant woordelijke van een eerste elf tal. Zijn ploeg staat negende in de vierde klasse A. O a (O Van Strien toont lef aan het net Henk van de Voorde Terneuzen - Natascha van Strien Natascha van Strien (aan het net) en Wesley Raemdonck in actie in de mixed 2/3-klasse in het Ter neuzense Racketcentrum.. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55