II Hogere windmolens voor Jacobahaven Stakende stemmen houden regenboogvlag in de kast 7 FEEST CAFÉ NATIONAAL GOES De een draait graag house, de ander houdt van urban en nummer drie is een feest-dj. Drie jonge Bevelandse dj's bundelen de krachten tijdens een feest in café Nationaal in Goes. 75-plussers krijgen bezoek aan huis Het drietal kwam op laatste vrijdag vóór de kerstvakan tie min of meer bij toeval samen in het café aan de Grote Markt. Jur van den Berg (21) uit Heinkenszand (DJ Montis) draaide daar op dat moment. Maar Roan Kole uit Goes (20 jaar, DJ ROANO) en Twan Hillebrand uit Rilland (16 jaar, Feest DJ Twan) waren er ook. Binnen de kortste keren stonden ze met z'n drieën de klanten te vermaken. Als Jur even naar het toilet moest, zorgden de andere twee jongens dat de boel niet stilviel. ,,De sfeer was geweldig'', herin nert Jur zich. „We vullen elkaar mooi aan. Zelf ben ik niet zo'n pra ter, maar die twee gasten kunnen geweldig lullen.'' Mr.T. Vrijwel direct na de spontane sa menwerking op die vrijdag werd het idee geboren om vaker de han den ineen te slaan. Daar had ook Joey Hubers, de manager van Nati onaal, wel oren naar. Zo werd in rap tempo het feest 'MR. T' (uit spreken als Mister T.) geboren. Die naam heeft niets te maken met de bekende acteur MR. T (B.A. uit The A-Team). Het zijn simpelweg de eerste letters van de DJ-namen van de jongens. Op zaterdag 26 januari vindt de eerste editie van het nieuwe feest plaats in café Nationaal. De drie jonge dj's willen er iets bijzonders van maken. ,,Want uitgaan in Goes is de laatste jaren wel een beetje standaard geworden'', vindt Roan. ,,Er gebeuren niet zoveel bijzon dere dingen meer. Het is tijd voor iets nieuws.'' Dat beaamt caféma nager Joey. ,,Mede om die reden waren wij al op zoek naar vernieu wende dingen. Dit idee kwam als geroepen.'' Hoe de feesten er precies gaan Uitgaan in Goes is de laatste jaren wel een beetje standaard geworden -Roan Kole uitzien, moet nog uitgekristalli seerd worden. ,,De eerste keer is er in elk geval een confettikanon'', vertelt Twan. ,,En we willen aller lei acties houden. Zo gaan we kaartjes weggeven voor concerten in de Ziggo Dome.'' Dat er op 26 januari aan een draaitafel wordt gedraaid, wat normaal gesproken niet gebeurt in Nationaal, maakt het ook al bijzonder. Het idee leeft om toekomstige feesten steeds een thema te geven. Hoe vaak 'MR. T' gehouden gaat worden, is nog niet helemaal duidelijk. De jongens denken aan een keer of vier a vijf per jaar. Niet te vaak in elk geval, want het moet wel bijzonder blij ven. Jur twijfelt er niet aan dat het feest een succes gaat worden. ,,Juist omdat wij straks met z'n drieën draaien, met allemaal onze eigen specialiteit, zullen er men- sen komen die normaal gesproken niet in Nationaal zitten.'' Hoewel solo-optredens binnen en buiten Zeeland de basis blijven voor de drie jonge honden, sluiten ze niet uit dat ze in de toekomst vaker samen gaan draaien, ook buiten het Goese café. Volgens Jur kan juist het collectief voor een kwaliteitsimpuls zorgen. ,,Mensen willen vaak verschillende soorten muziek horen, maar als ik bijvoor beeld urban moet gaan draaien, weet ik dat dat niet mijn sterkste kant is. Daar is Roan goed in. En Twan is van de feestmuziek. Zo vullen we elkaar perfect aan.'' Alle zelfstandig wonende 75- plussers in 's-Heer Hendrikskin deren krijgen, als ze dat willen een huisbezoek. Dat gebeurt op verzoek van de gemeente Goes. SMWO wil de ouderen bezoeken om hen te in formeren over de verschillende regelingen en hulpmiddelen. Ook wordt geprobeerd een zaamheid in beeld te brengen. Wie interesse heeft, krijgt be zoek van een vrijwillige oude renadviseur. Wie een huisbezoek wil, kan SMWO bellen (0113-277111) of mailen (info@vrijwilligerspunt- goes.nl). HEINKENSZAND De regen- boogvlag wappert op 21 ja nuari (nationale knuffeldag) niet voor het gemeentehuis in Heinkenszand. Een motie van D66 hierover is aangehouden want met negen stemmen voor en negen stemmen tegen staakten de stemmen gister avond in de Borselse gemeen teraad. Het reglement van orde schrijft dan voor dat de motie de volgende raadsverga dering opnieuw in stemming komt en dan is 21 januari al voorbij. De commotie rond de 'Nashville-verklaring' was voor Levien de Putter (PvdA) aanleiding een motie in te die nen. Hij stelt dat de gemeente Borsele er voor iedereen is. Met die stelling waren alle fracties het eens. Ook de frac tie van de SGP/Christenunie. Het verschil zat in het politiek maken van deze mening. ,,Deze motie hoort niet thuis in de gemeenteraad", be toogde Gijsbrecht Gunter van de SGP/CU. Ook de leden van de lokale Partij Borsele en het CDA-raadslid Mitchel Ver meulen vonden de motie niet op zijn plek in de raad. Omdat Roel Boekholt (VVD) afwezig was, staakten de stemmen. Willem Adriaansens Wissenkerke E-Connection wil de drie windmo lens in de Jacobahaven bij Kamper land vervangen. De nieuwe exem plaren moeten hoger en stiller wor den en ook meer stroom gaan ople veren. Het bedrijf uit Bunnik presen teerde de plannen gisteravond voor de gemeenteraad van Noord-Beve land. De drie bestaande windturbi nes van 123 meter hoog (de zoge noemde tiphoogte) in de Jacobaha- ven zijn ongeveer vijftien jaar oud. E-Connection wil ze vervangen door modernere exemplaren van minimaal 150 meter hoogte. Want hoger mag niet volgens de nu geldende normen. Daarbij is vooral de regelgeving voor perma nente nachtverlichting van belang. Noord-Beveland wil die verlichting niet, en dan is 150 meter het maxi mum. Anders zou 180 meter moge lijk zijn. Volgens E-Connection gaan de nieuwe molens minder ge luid produceren. Dat komt vooral door nieuwe technieken. Maar ook de grotere hoogte zou voor minder ver dragend geluid zorgen. Niet alleen de tiphoogte (mast plus omhoogstaande wiek) gaat bij vervanging omhoog, ook de op brengst. De eis is dat die minimaal 1 megawatt per turbine wordt opge schaald. vrijdag 11 januari 2019 Jonge dj's bundelen de krachten Rob Paardekam Goes Jur van den Berg (DJ Montis), cafémanager Joey Hubers, Roan Kole (DJ ROANO) en Twan Hillebrand (Feest DJ Twan) zijn helemaal klaar voor de eerste editie van 'MR T' in Café Nationaal. foto ernesta verburg 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52