O 0 12 ZEELAND Groene Ster begint 2019 met bekerduel Minnaard maakt kans op derde Tour Versterkingen voor De Boskreek Enige vrouw op NK is De Bruijn de baas Borsele Sloepoort Cup krijgt andere opzet Organisatie wil deelnemende ploegen meer op hun eigen niveau indelen. Hoek, Goes en Kloetinge hebben al laten weten niet mee te doen. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen verbleven afgelopen week op trainingskamp in Marokko. De ploeg van coach Samir Ya- qoobi werkte twee oefenduels af, tegen ASFA Futsal Agadir (3-0-nederlaag) en KACM Mar- rakech (4-3-verlies). Vanavond wacht het duel in de kwartfinale van de KNVB-beker met TPP/Feyenoord Futsal, in Rotterdam. Groene Ster, dat om 21.30 uur aftrapt, kan dit seizoen geen beroep meer doen op Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach. Het duo is naar Indone sië vertrokken. Ibrahim Eisati, die deze zomer overkwam van Watergras en nog niet voor Groene Ster in actie kwam, is na een blessure dicht bij zijn debuut voor de eredivisionist. Tour de France-organisator ASO heeft gister middag de eerste twee ploegen bekendge maakt die een wildcard krijgen voor de groot ste rittenkoers van de wereld. Wanty-Groupe Gobert, waar de Zeeuw Marco Minnaard rijdt, is er daar één van. De Belgische wielerploeg, die uitkomt op con tinentaal niveau, werd de afgelopen twee jaar ook al uitgenodigd voor de Tour de France. Wemeldingenaar Minnaard reed beide edities. In 2017, tijdens zijn Tour-debuut, werd de Zeeuw verdienstelijk veertigste. Vorig jaar eindigde hij als 64ste in de Ronde van Frank rijk. Ook Cofidis heeft een wildcard gekregen. Nieuwkoop Het keurkorps van tennisvereniging De Bos- kreek uit Breskens, dat uitkomt in de lande lijke derde klasse mixed, wordt flink versterkt. De Animo-speelsters Natascha van Strien, Renske Fraanje en Nathalie de Schepper ma ken allen de overstap naar West-Zeeuws- Vlaanderen. Hetzelfde geldt voor Romy Bonte uit Clinge en Wesley Raemdonck uit Terneu- zen. De Bressiaanders Mart Flikweert en John de Waele, Jordy Engelaar uit Oostburg, Remy Scherbeijn uit Aardenburg en de Hulsterse Claire van Damme blijven bij het team. Natascha van Strien vertelt op pzc.nl/sport uitgebreid over haar overstap. Het Nederlands kampioenschap driebanden voor elite-spelers, ook wel de Masters ge noemd, begon voor Jean Paul de Bruijn giste ren met een deceptie. In de eerste poulewed strijd verloor de Hulstenaar van Thérèse Klompenhouwer, de enige vrouw in het toer nooi: 18-40 in 23 beurten. In de eerste confrontatie in de groepsfase, te gen de wereldkampioen bij de vrouwen, moest De Bruijn diep buigen. Zelf speelde hij slecht en Klompenhouwer steeg juist boven zichzelf uit. Dat werd De Bruijn fataal. Trainer 1 De Borsele Sloepoort Cup gaat er vanaf komende zomer anders uit zien. De organisatie van het voor- bereidingstoernooi, dat in 2019 aan zijn 33ste editie toe is, heeft door verschillende factoren besloten de opzet aan te passen en neemt daar bij een voorbeeld aan de Nations League. De zomer is nog ver weg, maar de organisatie van de Borsele Sloe- poort Cup is de voorbereidingen voor het evenement al gestart. Daarbij blijkt het steeds lastiger om clubs te vinden die mee willen doen aan de oude versie van het toernooi, laat Peter de Vos namens de organisatie weten. Een aantal factoren spelen daarbij een rol. Ver enigingen willen bijvoorbeeld nog geen beslissingen over de voorbe reiding nemen omdat er nog geen nieuwe trainer is voor volgend sei zoen. Het kost veel betrokkenen ook steeds meer moeite om door deweeks aanwezig te zijn in Nieuwdorp en veel clubs vinden het niveauverschil te groot. Met de nieuwe opzet wordt het voor verenigingen interessanter om alsnog deel te nemen in Nieuw- dorp. Vierde- en tweedeklassers spelen dan niet meer bij elkaar in de poule, zoals gebruikelijk was, maar treffen tegenstanders van hun ei gen niveau. Het is vergelijkbaar met de onlangs ingevoerde Nations League, een toernooi voor landen teams. Daarin wordt onderscheid gemaakt tussen ploegen van ver schillende niveaus, verdeeld over vier divisies. De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup wil naar een toernooi met drie divisies. ,,We willen de ploegen verdelen over een A-, B- en C-niveau'', legt De Vos het plan uit. ,,De hoofdklas sers en eersteklassers spelen in de A-groep. De B-groep is bedoeld voor tweede- en derdeklassers en in de C-groep is ruimte voor derde- en vierdeklassers. Die indeling maken we afhankelijk van het aantal aan meldingen. Als er bijvoorbeeld veel vierdeklassers zijn, is het ook mo gelijk een groep te maken die alleen bestaat uit ploegen van dat niveau.'' Als er op ieder niveau genoeg ploegen zijn, kunnen we ook nog een soort finaledag toevoegen De poules worden verdeeld over meerdere zaterdagen afgewerkt. Momenteel staan 10, 17 en 24 au gustus rood omcirkeld op de kalen der. Het is de bedoeling dat iedere divisie een eigen zaterdag krijgt. ,,En als er op ieder niveau genoeg ploegen zijn, kunnen we ook nog een soort finaledag toevoegen'', al dus De Vos. ,,Dat de nummers één en twee van de poules uit de C- groep bijvoorbeeld tegen elkaar spelen en de winnaars van die duels elkaar weer in de finale treffen.'' Hoelang de wedstrijden zullen duren, is nog moeilijk te zeggen. Veel trainers kiezen liever voor één wedstrijd over negentig minuten, dan voor meerdere korte wedstrij den, weet De Vos. ,,Maar daarover kunnen we pas beslissen als we we ten hoeveel deelnemers er zijn.'' De organisatie heeft in ieder geval meerdere scenario's klaarliggen. Het doel van de nieuwe opzet: een toernooi op maat, voor iedereen. Het moet nuttig zijn voor de deel nemende ploegen. Onder voorbehoud Inmiddels hebben zich acht teams aangemeld. Dat zijn Kapelle, Nieuwdorp, Zeelandia Middelburg, MZVC, Patrijzen, RCS, Walcheren en de zaterdagtak van VC Vlissin- gen. Het zondagelftal van Vlissin- gen heeft onder voorbehoud toege zegd. Clubs hebben tot 20 januari de tijd om zich aan te melden. Op het daarvoor bestemde formulier kunnen zij bovendien hun wensen aangeven wat betreft het niveau waarop ze willen uitkomen, de speeldagen en de wedstrijdduur. De organisatie sluit niet uit dat er ook ploegen van buiten de provin cie mee zullen doen aan de 33ste editie van het BSC-toernooi. ,,We hebben contacten met een aantal niet-Zeeuwse clubs'', vertelt De Vos. ,,Maar in eerste instantie gaat onze voorkeur natuurlijk uit naar verenigingen uit Zeeland.'' Derdedivisionisten Hoek en Goes en zaterdag-eersteklasser Kloetinge hebben al aangegeven niet aanwezig te zullen zijn. Een Zeeuwse superpoule, zoals die er lang was, is dit jaar zoals het ernaar uitziet dus geen optie. Een groot struikelblok voor Hoek en Goes is het landelijke KNVB-bekertoer- nooi, waarvan de eerste rondes vo rig jaar ook al tegelijk met het BSC- toernooi vielen. Beide Zeeuwse topploegen zouden vorig jaar aan vankelijk namelijk wel meedoen. vrijdag 11 januari 2019 PM ZAALVOETBAL WIELRENNEN Marco Minnaard. foto cor vos TENNIS BILJARTEN 17. Voor voetballer Bart Nieuw koop (foto) en zijn club Feyen- oord staat van middag de eer ste wedstrijd van 2019 op het pro gramma. De Rotterdammers beginnen het jaar meteen met een knal ler. In Marbella is Borussia Dortmund, de koploper van Duitsland, om 17.00 uur de te genstander. 1 Jacco Nelen is ook volgend seizoen trainer van zaterdag vierdeklasser Nieuwland. De oefenmeester heeft zijn ver bintenis met één seizoen verlengd. Nelen is bij Nieuwland bezig aan zijn eerste seizoen als eindverant woordelijke van een eerste elf tal. Zijn ploeg staat negende in de vierde klasse A. O a (O 1 A Menno de Nooijer (rechts), hier tijdens de laatste editie in actie tegen Oostkapelle, won het toernooi in 2017 en 2018 met De Meeuwen. foto johan van der heijden Nations League als voorbeeld Daniel Vervelde Nieuwdorp -Peter de Vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40