Snel Walchers overleg over zorgloketten bést*1 Nieuwe eigenaar: 'In 2023 gaat Hof van Veere open' 7 rflll MTB-PAD WALCHEREN De aanleg van de mountainbikeroute over Walcheren gaat niet over rozen. Tegenstanders vernielen bordjes, leggen takken over het pad en de bureaucratie steekt af en toe ook een stok in de wielen. Toch is er snel weer een stuk af. m Buslijn 52/53 rijdt tijdelijk andere route Zaterdagochtend werkt een ploeg van vijftien mensen van de Fiets Groep Middelburg vijftien kuub schelpen over de paden rond de sportvelden van VV Zeelandia op het sportpark Veerse Poort in Middelburg. ,,Ik hoop eigen lijk dat de mensen die tegen de mtb- route zijn, ons dan komen opzoeken. Dan kunnen we uitleggen waar we mee bezig zijn", zegt Jeffrey Geerse, voorzitter van de mtb-vereniging De Zeeuwse Kust. Want: ,,We doen alles volgens de regels van de gemeente Middelburg." Het stoort hem dat er toch weer mensen zijn die hun ongenoegen over de mtb-route uiten door paden te ver sperren met boomstammen en takken. Gevaarlijk voor fietsers die dat niet op tijd zien en hinderlijk om alles weer weg te moeten slepen. ,,We hebben al gedacht om wildcamera's te plaatsen. Maar wat win je er mee. Je kunt het er gens niet mee eens zijn, maar waarom breng je dan anderen in gevaar." Er is melding gedaan bij de wijkagent, die weer overlegd heeft met de gemeente. Zulke tegenwerking, soms zelfs met doorgezaagde houten bruggetjes en strakgespannen draden op keelhoogte, kreeg De Zeeuwse Kust lange tijd in het eerste deel van de route rond Wal cheren dat in het Nollebos-Westduin- gebied tot en met Dishoek is aangelegd. rasp Maar dat is sinds enige tijd opgehou den, vertelt Geerse opgelucht. ,,Mensen denken niet na dat je daar ernstig letsel door kan oplopen. Ook bij ruiters of kinderen." Bestemmingsplannen Hoe de route precies gaat lopen, wil Geerse nog niet prijsgeven. „Anders gaan er mensen alvast rijden terwijl het nog niet af is. Dat geeft ook weer klach ten." Eerst moeten de routeborden en waarschuwingsborden er staan. En De Zeeuwse Kust zou ook graag wat meer groene beplanting willen langs de mtb-paden. ,,De gemeente heeft het er nu wel heel ver teruggesnoeid." Dat onderhoud nemen de leden van de mtb-club en de fietsgroepen op Wal cheren straks goeddeels over. In Middelburg, met de ervaring op gedaan in Vlissingen, was de bureau cratie overzichtelijk. Anders is dat in Veere, waar de meeste van de in totaal honderd kilometers van de route lig gen. Daar raken de paden aan zoveel particuliere gronden en spelen zoveel bestemmingsplannen en dorpsraden mee dat de aanleg van de routes Westkapelle-Oostkapelle en Veere, die straks moeten aansluiten op de Vlissingse en Middelburgse delen, flink vertraagd zijn. On danks alle medewerking en zelfs financiële steun van de ge meente. „We hebben de pro vincie Zeeland, waar we ook subsidie van kregen, laten we ten dat we de streefdatum eind 2019 niet gaan halen. Het wordt eerder 2020", weet Geerse. Maar dan hebben de 170 le den van De Zeeuwse Kust ook iets bijzonders op mountain- bikegebied. ,,Het wordt niet het meest uitdagende traject van Nederland, maar wel het meest afwisselende. Ner gens anders lopen mtb-rou- tes langs bunkers en tank versperringen, bos en duin en langs het water. Het wordt echt een route om te genie ten." DOMBURG Door verschillende wegwerkzaamheden in de ge meente Veere rijdt buslijn 52/53 vanaf 14 januari een aangepaste dienstregeling. Vervoerder Con- nexxion doet dat om te zorgen dat reizigers tijd genoeg hebben om in Middelburg over te kun nen stappen op de trein en an dere bussen. Reizigers uit West- kapelle en een deel van Dom burg moeten daardoor verder lo pen naar de halte. Bussen lopen vertraging op door werkzaam heden in onder andere Dom burg, Aagtekerke en Buttinge. Naar verwachting geldt deze omleidingsroute zeker tot aan de meivakantie, aldus Connexxion. ARNEMUIDEN Wethouder Chris Simons weet nog niet hoeveel geld de gemeente Middelburg precies terugkrijgt uit de failliete boedel van Wa terpark Veerse Meer bij Arne- muiden. Volgens Simons kan het nog enige tijd duren voor het hele faillissement is afge handeld. Maar hij heeft wel al de zekerheid dat een deel van de 5 miljoen euro, het geld dat de gemeente tegoed heeft, te rugkomt. Recreatiebedrijf Driestar is sinds eind 2018 officieel eige naar van het waterpark en camping De Witte Raaf. Het Utrechtse familiebedrijfbedrijf betaalde 17 miljoen euro voor de grond en de gebouwen. Driestar realiseert er een va- kantieresort met achthonderd woningen a la Hof van Saksen onder de naam Hof van Veere. Gerro Vonk van Driestar zegt dat het nog jaren kan duren voor Hof van Veere opengaat. Hij hoopt voorjaar 2023 de eer ste gasten te ontvangen. ,,Eind 2020 zijn we waarschijnlijk klaar met alle procedures. Daarna vragen we de bouw vergunningen aan waarna er nog anderhalfjaar wordt ge bouwd." De Middelburgse wethouders Cees Lodder en Chris Simons overleg gen over een paar weken met hun collega's van Veere en Vlissingen over een nieuwe opzet van de zorg- loketten. Alleen nog dit jaar werken de drie gemeenten op dat terrein sa men via Porthos. Ze hebben echter besloten om dat vanaf 2020 elk apart te regelen. ,,Maar we gaan over een maand ook kijken wat we toch samen kunnen doen", zei Lodder tegen de leden van de raadscommissie Maatschappelijke Zaken. Hij verwacht dat de ge- meenten bijvoorbeeld samen een databank van deskundigen kunnen opzetten en samen de inkoop van hulpmiddelen kunnen regelen. Volgens hem zijn er nog tal van za ken waarbij samenwerking de meest logische oplossing is. Middelburg kiest ervoor om wijknetwerken op te zetten, zodat vanaf volgend jaar inwoners in hun eigen buurt terechtkunnen met hun hulpvragen. In grote lijnen kunnen de Middelburgse fracties zich in die opzet vinden. Wel heb ben ze nog veel vragen over de praktische gang van zaken. Volgens Lodder wordt er intern heel hard gewerkt om alles op tijd op orde te hebben. vrijdag 11 januari 2019 WA 'Het wordt een route om te genieten' Claudia Sondervan Middelburg Regelmatig liggen er versperringen over het nog niet geopende pad. FOTO JEFFREY GEERSE A Jeffrey Geerse. FOTO LEX DE MEESTER fcx™ Emile Calon Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35