£3 e? Kalm aan met verhuisplannen Gemeentebesturen zijn flink opgeschud Geeuw Wül S 'Moord op Vlissinger werk van Mocro-maff ia' 2 SBHKB - ..itïHSIS Het is nog onverminderd druk op de Zeeuwse woningmarkt. Alleen in Zeeuws-Vlaanderen begint het aantal verkopen af te nemen. De prijzen blijven nog wel stijgen. WONINGMARKT GROEI GAAT ERUITA «IÉ mm Commentaar Iakelaars denken dat de huizenmarkt dicht tegen het plafond aan zit. De extreme prijsstijgingen zouden voorbij zijn. ABN/Amro en de Vereniging Eigen Huis verwachten ook dat de handel in huizen iets minder heftig zal worden. Maar nog steeds vinden alle partijen de markt over spannen. Van een echte afkoeling is geen sprake. In de grote steden al helemaal niet. Voor dit jaar wordt een prijsstijging van vier tot zeven procent verwacht. Dat heeft niets te maken met de echte waarde van de woningen. Daarom is het nog steeds wachten tot de zeepbel knapt. In Zeeland is de huizenmarkt gelukkig veel minder verhit. Maar echt rustig is anders. De prijzen stijgen. En de problemen voor starters zijn onverminderd groot. Wie een modaal inko men heeft, kan in Zeeland lang niet overal een bestaand huis kopen. Doorgaans is de kans op een geschikt plekje in je ver trouwde stad of dorp heel klein. Nieuwbouw is hier voor mo dale starters vrijwel onbereikbaar. Voor kopers is het heel moeilijk rustig te blijven. Als de huur weer eens omhoog gaat, als het gezin dringend meer ruimte nodig heeft, als de nieuwe baan je noopt te verhuizen, dan voel je de druk. De cultuur is verkeerd. Kopers hijgen mee met de markt die makelaars hen voorspiegelen. Niemand feliciteert je als je besluit om nog niet toe te happen. Wel als je een duur huis hebt gekocht. Dat is jammer. Want de woonconsument heeft geen andere wapens dan geduld en voorzichtigheid. Op overspannen huizenmarkt heeft koper geen andere wapens dan geduld en voorzichtigheid Dat blijkt uit het jaarlijkse Wethou- dersonderzoek. Het beeld in Zee land wijkt wat af van de landelijke trend. Hier kwamen 28 wethouders na de verkiezingen terug, terwijl er 17 afscheid namen. Er traden 21 nieuwe mensen toe tot de colleges. Ervaring De vertrokken bestuurders waren samen goed voor 129 jaar college ervaring. Hun collega's die zijn ge- ALMANAK Laat licht, vroeg donker, grijs weer, weinig boeiends op het bureau en nog niet helemaal bijgetrokken na de december- drukte: allemaal redenen waarom die collega op een Vlis- sings kantoor het uitgebreid op een geeuwen zette. De ochtend was ook nog maar halverwege. bleven, hadden ten tijde van de ver kiezingen in totaal 197 jaar ervaring. Integriteit Landelijk vertrokken vorig jaar 46 wethouders voortijdig, al dan niet gedwongen. In Zeeland wachtten Wout van den Berg (Schouwen- Er traden in Zeeland 21 nieuwe mensen toe tot de colleges Duiveland) en René Molenaar (Veere) de vorming van een nieuw college niet af. Jaap Melse (Veere) legde zijn functie neer na een on derzoek naar zijn integriteit. Het college van Kapelle kwam al kort na de installatie ten val, waarna Marco Kleppe zijn ontslag indiende. Hij maakte wel zijn excuses bij de omringende collega's. ,,Het is niet dat jullie me zo vervelen en ik zal er ook geen gewoonte van maken", zei hij schuldbe wust. Die waren niet onder de indruk, liet één van hen blijken: ,,Oh. Het viel anders niet op, hoor." Afrika in Sint Jacobskerk ■M Twee gewonden bij botsing ZOUTELANDE Bouw van hotel kan doorgaan VLISSINGEN De 'Mocro-maffia' van Ridouan Taghi zou achter de moord op Victor van den B. uit Vlissingen in 2013 zitten. Dat blijkt uit verklaringen van kroongetuige Nabil B., meldt De Telegraaf. Van den B. werd in 2013 om het leven gebracht in de Dominicaanse Re publiek. Nabil B. heeft volgens De Tele graaf gedetailleerde verklaringen afgelegd waarin de organisatie van Ridouan Taghi wordt gelinkt aan zeker twaalf liquidaties en pogin gen daartoe. B. zelf verblijft onder zware beveiliging van justitie op een geheime locatie. De moord op de 28-jarige Victor van den B. werd in december 2013 gepleegd in de Dominicaanse Re publiek. Bronnen bij de politie spraken destijds van een koelbloe dige executie. De Vlissinger werd op dat moment verdacht van be trokkenheid bij een criminele orga nisatie rond de corrupte Belgische douanier Tim D., meldde Het Nieuwsblad. Volgens die krant had die organisatie contacten met di verse criminele groeperingen die grote partijen cocaïne invoerden via de haven van Antwerpen. De Vlis- singer zou een van de leidingge vende figuren zijn geweest van zo'n smokkelnetwerk. Volgens de Ant werpse politie had hij firma's opge zet en loodsen gehuurd om de smokkel te organiseren. gemiddeld 205.000 euro Dat blijkt uit de cijfers die make laarsvereniging NVM gisteren pre senteerde. De aangesloten make laars verkochten in 2018 in totaal 2823 woningen in Zeeland, exclu sief Tholen. Dat is iets minder dan het recordjaar 2017, toen 2929 hui zen van eigenaar wisselden. Ter vergelijking: in 2011, op het dieptepunt van de huizenmarkt, ging het om slechts 1258 verkopen. Vooral in Zeeuws- Vlaanderen is de groei eruit. Daar werden afge lopen jaar ruim hon derd huizen minder verkocht: 523 tegen over 626. ven de Wester- schelde bleef het aantal verkochte woningen vrijwel stabiel: 2300 te genover 2303. Duurder Er worden nog steeds hogere be dragen voor huizen neerge teld. In het laatste kwartaal van 2018 werd Zeeuws- Vlaanderen vrijdag 11 januari 2019 De gemeenteraadsverkiezingen van vorig jaar maart hebben de colleges flink opgeschud. Lan delijk zijn er zelfs meer wethou ders vertrokken dan er zijn aan getreden. Er kwamen 736 nieuwe wethouders bij, terwijl 588 mensen op hun post bleven. Rolf Bosboom Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN The Lion King, Out of Africa, the Baby Elephant Walk en percussie van Djembé Défi; Koninklijke Harmonie Ons Genoegen brengt zaterdag Afrika in de Sint Jacobskerk. Het harmonieorkest zoekt voor het nieuw jaarsconcert steevast de samenwerking met een opvallende muzikale part ner, zoals eerder Margriet Eshuijs, het klezmeror- kest Di Gojim, de Hobby isten en komisch duo Stenzel en Kivits. Dit keer is dat het ensemble van Koko Lawson. Het avond vullende programma met Afrikaanse musici, kleur rijke kostuums en veel verschillende instrumen ten begint om 19.30 uur (entree 14 euro). THOLEN Op de Ten Ankerweg in Tholen zijn gisterochtend twee gewonden gevallen bij een botsing tussen twee auto's. Dat ge beurde net voor acht uur, op de plek waar de Ten Ankerweg langs de Vest gaat. Eén van de twee auto's reed over de Ten Anker- weg, de ander kwam uit een oprit. De twee ge wonden zijn met een am bulance naar het zieken huis gebracht. Een ber gingsbedrijf werd inge schakeld om de voertui gen weg te halen. Het bezwaar van omwo nenden tegen de plan nen voor de bouw van een hotel in Zoutelande zijn verworpen door het dagelijks bestuur van de gemeente Veere. Het hotel komt aan de Molenweg 1 te staan. Het college wijst erop dat daar al jaren een hotel stond dat nu is ge sloopt. De bouwplannen wijken slechts 'gering af' van wat daar offici eel mag. Ook de Commissie Be zwaarschriften vindt dat er geen goede rede nen zijn om de bouw van het hotel niet door te laten gaan. Een goed huis is zo verkocht Rolf Bosboom Vlissingen Bo Hendrik van Hoeve, NVM- afdeling Zeeland FOTOCAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30