Herenliefde Spiegelfolie werkt averechts in kantine van buschauffeurs Eis twee jaar instelling voor slaan van vader Man (81) overleed na val in het water 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Als de opstellers van de Ver klaring van Nashville nou hadden geschreven dat ze, ondanks alle moderne inzichten en malle trends, van mening blijven dat waarzeggers gestenigd moeten worden. Dan hadden ze lang niet zo'n gedoe gekregen. Want ook dat staat in de Bijbel. Verklaring van Nashville, ben ik maar weer eens in de Bijbel gedo ken. Dat homofilie jakkiebah is vol gens God de Schepper staat inder daad duidelijk in het boek. Geen woord Frans bij. moet ik ook dood. En ik word ver bannen. Onduidelijk in welke volg orde. Zo letterlijk moet ik het na tuurlijk niet nemen. Het mag dan het woord van een soms kortaange bonden, dan weer allerbeminne lijkste God zijn, de interpretatie is mensenwerk. van christendom waar wapenbezit prima samengaat met de toege keerde andere wang. Trump kan ondanks zijn buitenechtelijke affai res wel, twee brave jongens die hokken in een opgeruimd apparte ment, dat kan weer niet. DE STELLING Vandaag: Mensen scheiden te gemakkelijk Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters SOE&E VOORNEMENS Nep-makelaar in voetbal opgepakt Molenwaterpark heet nu echt zo GRIJPSKERKE Zoover Award voor De Kreekrug Buschauffeurs van Connexxion zijn niet te spreken over de spiegel- folie op de ramen van hun kantine aan het station in Middelburg. Ze vroegen de leiding om wat meer privacy, maar met de opgeplakte spiegelfolie ziet juist iedereen hen zitten 's avonds. En zelf zien ze niets meer. Nou ja, niets, eigenlijk alleen nog zichzelf. De kantine aan de Kanaalweg is afgelopen zomer vernieuwd. De grote ramen zijn echter een doorn in het oog van de chauffeurs. Tij dens hun pauzes (van tien tot twin tig minuten) kloppen mensen vaak op de ramen met vragen over bus verbindingen. ,,Op zich niet erg na tuurlijk en ik sta ze altijd te woord," zegt een buschauffeur (die ano niem wil blijven), ,,maar soms kom je daardoor niet meer aan eten toe." Connexxion liet daarom vlak voor kerst spiegelfolie op de ramen aanbrengen. Overdag dient het zijn doel en zijn de lunchende chauf feurs amper zichtbaar, maar 's avonds verandert de kantine in een spiegelhuis. Van binnen kunnen de chauffeurs niet meer naar buiten kijken. ,,Dat is voor de veiligheid echt niet handig", zegt één van hen. ,,Ik wil op mijn bus kunnen letten. Dat kan nu niet meer." Droste-effect Daar komt bij dat de chauffeurs 's avonds voor iedereen volop zicht baar zijn. ,,Je zit echt te kijk, als aap jes in een kooi. Dit is niet normaal. Iedereen kan naar binnen kijken, maar wij niet naar buiten. Het lijkt wel of de folie verkeerd om is ge plakt." Nee, zegt een andere chauf feur: ,,Ze hebben gewoon de ver keerde folie gepakt." Weer een an dere buschauffeuse die net aan haar koffie zit, zegt tureluurs te raken van het Droste-effect door de spie gels. Volgens enkele raamfolie-verko- pers is het een bekend probleem. Spiegelfolie werkt alleen als het buiten lichter is dan binnen. Is dat niet zo, dan draait het effect zich om. Een woordvoerder van Con- nexxion geeft aan dat de folie er een dezer dagen af gaat en naar een op lossing wordt gezocht. MIDDELBURG Officier van justi tie Gerda Oosterveld was gisteren in de rechtbank van Middelburg niet te vermurwen: voor de 38-ja- rige Vlissinger T. van W. is een 2-ja- rig verblijf in een instelling voor veelplegers, de ISD-maatregel, de beste oplossing. In die tijd kan Van W. aan zichzelf werken en kan hij er 'als herboren' uitkomen. Van W. wordt ervan verdacht op 2 augustus zijn vader te hebben ge slagen en zijn zus een duw te heb ben gegeven waardoor zij ten val kwam. Ook zou hij dezelfde dag een scootersleutel hebben gestolen en een automobilist, die weigerde hem naar zijn woning te rijden, een klap hebben gegeven. Toen zijn zus op 2 augustus 's avonds laat de auto op een niet afgesproken plaats had gezet en zijn vader hem daarvan de schuld dreigde te geven, ging hij naar zijn zus om verhaal te halen. Daarbij zou hij haar zachtjes heb ben geduwd, waarna zij ten val kwam. Zijn vader werd boos en om een klap af te weren, raakte Van W., 'per ongeluk' met een vlakke hand zijn vaders gezicht. Voor Van W. was dit de derde keer een vorm van huiselijk geweld en daarom vol deed hij volgens de officier aan de voorwaarden voor een ISD-maatre- gel. De man die woensdag in een wa tergang bij Aagtekerke werd ge vonden, is een 81-jarige inwoner van Domburg. Hij is in het water gevallen. Dat bleek uit onderzoek, aldus de politie gisteren. Het lichaam van de man werd woensdag rond de middag aange troffen in de watergang Sint Jan ten Heere Sprink, vlakbij het Berg- wegje. Zijn auto stond bij de kunst palmboom aan die weg. ,,De politie kwam nog vragen of ik wist hoe lang die er al stond", vertelde een omwonende. ,,'s Ochtends om ne- gen uur nog niet, een poosje later wel, heb ik gezegd." Het dammetje in de watergang wordt regelmatig gebruikt door vissers, zei de buurtbewoner. De man werd een stukje verderop ge vonden. „Waarschijnlijk kwam dat door de harde wind en de stro ming", vermoedde de omwo nende. De politie ging gisteren uit van een ongeluk. De recherche deed onderzoek bij de plek en er is een schouw uitgevoerd op het lichaam. Het was gisteren niet duidelijk of de man is uitgegleden, in het water is gewaaid of eerst onwel werd en daardoor ten val kwam. kies er voor dat niet te doen. Zei Je zus zelf niet, 'Zalig zij de zacht- moedigen, want zij zullen de aarde beërven?' Mooi, want bij de oude- jaarsloterij heb ik ook al niks ge wonnen. Volgens Leviticus moet ik ook dood. En ik word verbannen. Onduidelijk in welke volgorde mild op, want volgens de letter van de Schrift moeten homo's dood. Nee, ik lees niet de Koran. Gewoon in onze eigenste Bijbel. In mijn ge val een oude met slotjes, met een stempel van de Gereformeerde Kerk Terneuzen. Zeeland, belt een mevrouw over Nashville. Ze is het er hartstikke mee eens, want zo staat het immers in de Bijbel. Haar goed recht om dat te zeggen. Maar de vanzelfspre kendheid waarmee ze haar regels, haar boek vindt gelden voor ieder een, christelijk of niet. Ik stop maar een rustgevend cd'tje in de autora dio. 20, JE EERSTE 10 WAGEN ZITTEN EROP WAT VERWENT EEN BLOEMETJE i! vrijdag 11 januari 2019 Vanwege het rumoer rond de Ik lees verder. Volgens Leviticus In Amerika kiest men voor variant Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb het wel gehad met de gele hesjes 984 stemmen ANTWERPEN B. S. uit Nieuwdorp is in Antwerpen opgepakt voor oplichting en blijft voorlopig in de cel. Dat heeft de Antwerpse raadkamer gisteren be sloten. De Zeeuw zou bij meerdere mensen hon derdduizenden euro's hebben afgetroggeld door zich voor te doen als voetbalmakelaar. Bij het parket in Antwer pen zijn drie aangiftes tegen hem ingediend. S. ontkende alle aantijgin gen. De zelfverklaarde spelersmakelaar lichtte eerder Ronald Colpa uit Rilland op voor 45.000 euro. Met dat geld zou hij talentvolle voetballers aankopen die hij met veel winst zou doorverkopen. De verhalen bleken ge bakken lucht, oordeelde de rechtbank toen. MIDDELBURG Het Molenwaterpark heet nu ook definitief Molen waterpark. Daar heeft het Middelburgse college nu formeel een klap op ge geven. 'Park Molenwater' was in de volksmond al in gebruik, maar nu het voormalige Miniatuur Wal cheren in Middelburg echt een park wordt, moest er een officiële naam komen. Even is gedacht aan de kunstschilder en insec- tenkundige Johannes Goedaert als naamgever, als 17e-eeuwse aanwo- nende van het Molenwa ter, maar bij raadpleging onder Middelburgers bleef de voorkeur voor het Molenwaterpark. Minicamping De Kreek rug in Grijpskerke is de best gewaardeerde ac commodatie van Zee land. Dat is gisteren be kendgemaakt tijdens de uitreiking van de Zoover Awards in de Jaarbeurs in Utrecht. De accommo daties met de hoogste gemiddelde reviewcijfers over heel 2018 mochten tijdens de feestelijke uit reiking een Zoover Award in ontvangst nemen. De Kreekrug ont ving een Zoover Award Platinum. In totaal heb ben ruim 25.000 accom modatiehouders in acht verschillende accommo datietypen gestreden om de felbegeerde prijs. Bas Bareman Middelburg Uitspraak 24 januari Martijn de Koning Aagtekerke Natuurlijk kan ik boos worden. Ik In Nashville schreven ze het nog Op Zegt u het Maar op Omroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2