i Scholieren, zet je licht aan! Kok Miranda Bieten campagne Terneuzense verdachte van brandstichting hoort vijf jaar cel tegen zich eisen 4 Ql 'Werkklimaat in de horeca is vrouwonvriendelijk' Droge zomer funest voor opbrengst Hij wordt verdacht van vijf brand stichtingen of pogingen daartoe in de nacht van 23 september vorig jaar in het centrum van Terneuzen. Alle feiten speelden zich binnen een uur afin een straal van 190 me ter rond de woning van de ver dachte. Volgens de officier van justitie Linda van den Oever speelde de man met de levens van buurtgeno ten. R. is eerder al eens veroor- deeld voor brandstichting in Oos- terland en Vlissingen. R. zei zich niets van die nacht te herinneren. Hij was naar twee cafés geweest, maar daarna is alles een waas. Hij sprak het vermoeden uit dat iemand misschien iets in zijn bier had gedaan. Hij zei zich niet te kunnen voorstellen dat hij de bran den had gesticht. ,,Ik weet wat er voor mij op het spel staat." Hij ont kende noch bekende schuldig te zijn. ,,Ik weet gewoon niet wat er is gebeurd." Handschoenen De man werd dit jaar in de Terneu zense Nieuwediepstraat aangehou den. Agenten zagen hem gehurkt tussen een geparkeerde auto en een schuurtje zitten. Hij had latex handschoenen aan. De agenten hoorden een geluid en zagen een gasbrander onder de auto liggen. Agenten hielden hem daarop aan. Een buurtbewoner meldde even la ter dat er kort daarvoor ook al een stoel voor zijn voordeur in brand stond. Parasol De bewoner wist de brand zelf te blussen. Ook bij een café in de Korte Kerkstraat werd een brand gemeld. Daar stond een parasol in brand. Verder was geprobeerd een kliko op een schoolplein in brand te steken en was hetzelfde gedaan bij de stalen deur van podium De Pit. De advocaat Erik Thomas pleitte gistermorgen voor vrijspraak. Vol gens de raadsman is er geen bewijs dat hij betrokken was bij de bran den. Van een poging tot brand stichting was volgens hem bij de auto al helemaal geen sprake ge- Man speelde met de levens van buurtgenoten weest. En als dat al het geval was, zou hij het net zo goed op het schuurtje gemunt kunnen hebben. R. was op camerabeelden te zien vlak voordat de parasol in brand was gestoken. Maar dat hij ook de brand had ge sticht, is daarop niet te zien. Voor de overige drie feiten was volgens Thomas helemaal geen hard bewijs dat zijn cliënt hier iets mee te ma ken heeft gehad. Grote onrust R. werd door het gerechtshof in Den Bosch eerder veroordeeld voor het in brand steken van rolcontai ners en schuurtjes in Oosterland en Vlissingen. Oosterland werd in 2013 geteisterd door een reeks brand stichtingen. Het leidde tot grote on rust in het dorp. Het gerechtshof in Den Bosch veroordeelde R. toen tot 46 maanden waarvan 6 voorwaar delijk. De rechtbank in Middelburg doet op 24 januari uitspraak. Om er voor te zorgen dat scholieren niet vergeten hun fietslicht aan te doen, werd gisteren in Arnemuiden de aftrap gegeven van de actie 'Zet je licht aan'. Provinciaal bestuurder Harry van der Maas en wethouder Chris Simons waren hiervoor naar basisschool 't Vierschip gegaan. Samen met leerlingen zetten ze met spuitkrijt de leus 'Zet je licht aan' op het schoolplein. It vrijdag 11 januari 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND5 ZEELAND 4 'Ik weet niet wat er is gebeurd' Tegen de 44-jarige G.R. uit Ter- neuzen is gistermorgen in de rechtbank in Middelburg vijf jaar cel geëist voor brandstich ting. Theo Giele Middelburg -Linda van den Oever, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29