Tiomimoi umüldm Met balderman.nl naar Italië m bolderman.nl MEDIA CULTUUR 25 TjlMJHH HET MEDIASPEKTAKEL Nederlandse artiesten vaakst op 1 Langst op 1 FOTOSHOOT TOP 2000 PRIJZEN RECORDS Vrouwen langst op 1 INSTAGRAM VOORPROGRAMMA P!NK Eigen single wordt Engelstalig X ik Na haar optreden in Beste Zangers dit jaar, waarin ze Duurt te lang van Glen Faria coverde, ging het hard. Met de nummer 1-positie in de Top 40 kwa men ook de mediaoptredens. Wekenlang ging ze van De Wereld Draait Door naar Pauw naar RTL Late Night. ,,Daar stond ik dan liever te zingen dan aan tafel te praten over mezelf. Bij radiostations als 538 kon ik dan wel lekker slap ouwehoeren, maar bij Jeroen Pauw en Twan Huys had ik toch zoiets als: 'Allemaal slimme mannen, klink ik hier wel goed?' Dan was het toch ingetogen. Laat mij dan maar zingen." Het was een bliksembezoek: ze vertrok op maandag, was dinsdag in Los Angeles en nam woensdag het vliegtuig weer terug. ,,Maar het was het waard, een supervette klus", lacht ze. ,,Met 29 andere You- Tubers over de hele wereld hebben we een cover opgenomen van We Are The World, in dezelfde studio waar Michael Jackson en de rest de originele versie zongen. Dit was voor Channel Aid, een You- Tube-kanaal voor een goed doel. Een beetje spannend was het wel, want we moesten op tijd terug zijn voor de clubtour." Die vier club avonden had ze immers al ver voor Beste Zangers geboekt. Toen Duurt te lang op 1 kwam, was alles binnen een dag uitverkocht. ,,En zijn we in drie van de vier clubs naar grotere zalen gegaan." Davina Michelle zat deze week een hele dag in Amsterdam voor een fotoshoot. „Natuurlijk heb ik weleens foto's laten maken, maar een echte shoot.Nee, dat had ik nog nooit gedaan, dus was ik daar meteen voor in toen ik werd ge vraagd voor Linda. Een echt blad. In de professionele studio van Marc de Groot, een fantastische fotograaf. Verschillende outfits. Vijf, zes man om je heen. Een supermooie ervaring." „Eigenlijk vond ik het bijna bela chelijk dat Duurt te lang in de Top 2000 kwam. Als ik aan die lijst denk, denk ik aan mijn familie om een vuurkorf, meeblèrend met de hits van alle tijden in de laatste da gen van het jaar. Met Marianne Rosenberg, de favoriet van mijn vader, en Queen. De Top 2000 is het beste van het beste. Het was een eer dat ik mocht zingen in het Top 2000-café en een verrassing dat Ruud de Wild daar vertelde dat ik dat de hoogste Nederlands talige binnenkomer was op 477. Dan denk je: waar slaat dfi nou weer op? Hier hóór ik toch niet?'' Het kon niet uitblijven: prijzen en records. Mi chelle is genomineerd voor een Edison, en hoort vanmiddag bij Qmusic waar ze gaat op treden of ze de langst genoteerde nummer 1- positie als zangeres heeft. Eerder kreeg ze een 100% NL-award voor 'muziekmoment van het jaar'. Bij het laatste station heeft ze nog drie kansen: hit, zangeres en talent van het jaar. Een record gloort: als ze vandaag haar nummer 1-positie in de Top 40 behoudt, staat zij elf we ken bovenaan. Nu deelt ze het record nog met Celine Dion (My Heart Will Go On, 1998) en Alexis Jordan (Happiness, 2011). ,,Celine Dion? Meen je dat? What the fuck! Het wordt steeds gekker. Wat onwerkelijk.'' Net zo onwerkelijk als de euforie, die al best lang duurt. Lachend: ,,Dit kan me niet lang genoeg duren.'' Social media, Davina Michelle had 'er eigenlijk niet zo veel mee'. „Voordat ik muzikant was, deed ik er ook weinig aan. Voor Duurt te lang had ik zo'n 80.000 volgers, sinds die nummer 1-notering sta ik ineens op 266.000. Ik besef inmiddels dat Instagram bij mijn vak hoort. J e kunt heel makkelijk muziek promoten en aandacht vragen voor je werk. Ja, ik doe alles wel zelf, maar echt, op mijn privé- account post ik nog steeds weinig." NIEUWE HIT? Davina Michelle hoopt eind februari haar nieuwe eigen single presenteren. ,,We zijn de laatste tijd volop aan het schrijven geweest. Vorige week heb ik me zo'n beetje opgesloten in huis en we zijn daarvoor in Amerika geweest om nieuw materiaal te schrijven. In februari gaan we alles verzamelen en bepalen welke single het beste bij mij past. Het zal in elk geval Engelsta lig worden. De release is hopelijk eind februari, maar het kan ook later worden. Heel spannend." Eind oktober 2017 reageerde zangeres P!nk op de cover van What about us die Michelle op YouTube had gezet. 'Dit is beter dan ik ooit zal klinken', jubelde de Amerikaanse. Het bete kende de doorbraak van Michelle Hoogendoorn, die haar tweede naam Davina ('Van mijn oma') gebruikte als artiestennaam. Half december werd Michelle in RTL Late Night verrast met de mededeling dat ze dit jaar op het Malieveld in Den Haag in het voorprogramma van P!nk staat. ,,Dat is hét hoogtepunt van de laatste weken. Ja, ik ga haar ontmoeten, maar wat moet ik haar zeggen. Ik heb nu al de kriebels. Weet zij wel wat ze voor mij betekend heeft?" 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur 12 dagen Lago Maggiore, Cinque Terre en Toscane 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust vrijdag 11 januari 2019 GO 1. One Kiss - Calvin Harris Dua Lipa 2. Shape of You - Ed Sheeran Despacito - Luis Fonsi ft Daddy Yankee 4. Balada - Gusttavo Lima 5. Dromen zijn bedrog - Marco Borsato 23. Duurt te lang - Davina Michelle 1. Duurt te lang - Davina Michelle 10 My heart will go on - Celine Dion 10 Happiness - Alexis Jordan 10 4. I will always love you - Whitney Houston 9 Whenever wherever - Shakira 9 1. Marco Borsato 69 weken 2. Jan Smit 25 3. The Cats 20 Guus Meeuwis 20 5. Gerard Joling 18 6. André Hazes sr. 16 7. Bl0f 15 8. Golden Earring 13 Heintje 13 De Smurfen* 13 11. Chipz 12 12. Vader Abraham 11 Mouth MacNeal 11 14. Davina Michelle 10 15. André van Duin 9 Bron: Top 40 De Smurfen worden als artiest gerekend en stonden op 1 met Vader Abraham (Het Smurfenlied) en met Irene Moors (No Limit). v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25