Gehusse Al 10 weken op 1 EO helpt bij pesten op werkvloer 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Het was doodeng om het haar te laten doen, omdat ik haar absoluut niet wil pushen Davina Michelle (23) hoort vandaag of ze geschiedenis schrijft. Staat ze met Duurt te lang voor de elfde week op rij op nummer 1 in de Top 40, dan verbreekt ze als solozangeres het record van Celine Dion en Alexis Jordan. Wat maakte ze allemaal mee sinds ze op 2 november de kop pakte? Quiz voor Geubels Bokma 4 mei in Carré Vergeleken met het echte leed in de wereld is het klein bier, dat realiseer ik me heus wel. Maar toch. Ik word er gek van hoe er de laatste tijd wordt geschoven met programma's door de verschillende zenders. Alsof ze niet mijn hele routine door de war gooien door De rijdende rechter wordt vervolgd van de dinsdag naar woensdag te zetten of mr. Frank Visser van de maandag naar de woensdag te transporteren. Het lijkt verdorie de Albert Heijn wel die om de zoveel tijd de appelstroop naar het schap van de wasmidde len verkast en vice versa. U vraagt zich nu misschien af waar ik me in hemelsnaam over opwind. Met al die moge lijkheden voor on demand en uitgesteld kijken maakt het toch geen bal meer uit wanneer en hoe laat iets wordt uitgezonden. Daar heeft u natuurlijk gelijk an. Maar ik ben een hopeloos gewoontedier. Zoals bijna alle lineaire tv-kij- kers, anders was het horizontaal programme ren (een bepaalde show elke dag op dezelfde tijd) nooit uitgevonden. Los van dat is het bovenal een gevoel. Som mige programma's horen gewoon bij een bepaalde dag, zoals boeren bij Yvon Jaspers en boter op een plak ontbijtkoek. De scheldpar tijen in De rijdende rechter kleuren mijn dins dagavond. Dreetje Hazes hoort juist bij de woensdag en met bij de dinsdag. Het Familie diner past naadloos bij de maandagavond na Spoorloos, en niet bij de donderdagavond. Dan is het bijna weekend en heb ik zin in een goede Nederlandse dramaserie, Floortje Des- sing en daarna sniffen bij Hello Goodbye. Toen dat laatste programma op vrijdagavond werd uitgezonden keek ik het nauwelijks meer. Niet dat de ontmoetingen die Joris Linssen had op Schiphol minder mooi of ontroerend waren. Maar het past gewoon niet bij mijn vrijdag avondstemming. Dan wil ik vooral niet te moeilijk vermaak, zoals Flikken Rotterdam en vooruit, ook The Voice. De afgelopen reeks van All You Need is Love stond gelukkig weer ouderwets op zaterdag in plaats van zondag. SBS 6 zette de programma's van Alberto Stegeman en con sorten als een speer terug naar de zondag toen bleek dat ze op donderdag nog niet de helft van de kijkers trokken. Daarom houd ik voorlopig nog even hoop als het om De rijdende rechter en Het Familie diner gaat. HILVERSUM De EO komt met een programma op NPO 1 over pesten op de werkvloer. Slacht offers die hiervoor bewijs heb ben verzameld, kunnen de hulp inschakelen van presentator en professioneel mediator Bert van Leeuwen (Het Familiediner). Tij dens de gesprekken kunnen ook beelden van het pesten worden getoond. Onderzoek wijst uit dat 1 op de 8 volwassenen in Nederland wordt gepest op de werkvloer, een fenomeen waar nog een enorm taboe op rust. Het doel van Gepest van 9 tot 5 is om slachtoffers te helpen en mensen bewust te maken van het pro bleem, aldus de Evangelische Omroep, die het programma uit zendt op 19 april, op de Lande lijke Dag Tegen Pesten. ,,Het pesten gebeurt soms heel subtiel en kan variëren van ie mand niet meevragen voor de lunch tot discrimineren op ui terlijke kenmerken'', vertelt eindredacteur Margit Balogh van de EO. ,,De pesters vinden het vaak een geintje, maar van de impact zijn ze zich onvoldoende bewust. Het kan bij de gepeste collega's leiden tot depressiviteit of zelfs een burn-out.'' De omroep zoekt nog naar kandidaten. ,,Die moeten zelf al eerder stappen hebben onderno men om het pesten tegen te gaan, maar steeds bot vangen. Ook moet het gepest aantoon baar zijn.'' Het bewijs kan wor- den geleverd in de vorm van e-mails en appjes, maar ook van beelden geschoten met de (eigen) verborgen camera. Ophef In 2014 ontstond veel ophef over heimelijk gefilmde opnamen voor het antipestprogramma Project P (RTL 5). Een school dwong via de rechter af dat die beelden niet mochten worden uitgezonden. ,,Ik kan hier niets over zeggen, want wij hebben dat programma niet gemaakt'', zegt Balogh. ,,Wij hebben er niets mee te winnen om mensen te beschadigen. De 'pester' moet ook gewoon weer terug kunnen naar huis. Wij gaan niet voor de confrontaties en de narigheid." TELEVISIE Philippe Geu bels is de pre sentator van het nieuwe pro gramma Is er een dokter in de zaal. In de RTL- quiz moeten twee teams ge- zondheidsvra- gen beantwoor den. Onder an deren Olcay Gulsen en Rico Verhoeven doen mee. vrijdag 11 januari 2019 GO THEATER Acteur Pierre Bokma en Igone de Jongh van het Nationale Ballet verzorgen op 4 mei de Theater Na de Dam-voorstel- ling in Carré. Zij spelen en dan sen een stuk over Edith Eger, de 'ballerina van Auschwitz', die moest dansen voor de nazi's. Soms komen zenders uiteindelijk tot inkeer. —Jennifer Lopez vertelt in Harper's Bazaar hoe ze haar 10-jarige dochtertje liet acteren in een van haar videoclips. Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24