Laatste eer voor Lein Lievense Zangeres Davina Michelle kan record breken Familie van meisje vroeg diverse keren om hulp; stalker bleef op vrije voeten JOL Sjinkie Knegt zwaargewond Walcheren Al 10 weken op nummer! Shorttracker loopt brandwonden op, team in tranen *P3 Humeyra werd op 18 december op het Rotterdam Design College doodgeschoten. Aan het drama gin gen maandenlange dreigementen vooraf, waarin de familie herhaal delijk aanklopte bij politie en justi tie. Tevergeefs, vertellen zij in een interview met deze krant dat mor gen wordt gepubliceerd. De familie overweegt juridische stappen. De 16-jarige Humeyra werd sinds september 2017 gestalkt en be dreigd door haar ex-vriend Bekir, met wie zij een korte relatie had totdat ze ontdekte dat hij ouder (30) was dan hij had verteld. In mei 2018 deed ze aangifte, nadat hij haar had mishandeld. Hoewel de rechter commissaris en later de rechter contactverboden oplegden, bleef Bekir haar bedreigen met de dood. Toch werd hij niet vastgezet. ,,Ze had nog geleefd als de politie haar werk had gedaan. Wij krijgen Humeyra niet terug, maar dit mag nooit meer gebeuren'', zegt de jongste zus van het meisje. Hun ou ders zijn na het drama compleet in gestort. „Niemand heeft ons serieus genomen.'' De politie laat de woordvoering over de zaak over aan het Openbaar Ministerie (OM). In oktober kreeg Humeyra een brief van het OM over een tweede aangifte eind mei, toen Bekir de voorwaarden voor schorsing van zijn voorlopige hech tenis had geschonden. De officier van justitie schrijft dan: 'Verdachte heeft al straf gekregen in een andere strafzaak. Ik vind het niet nodig om de verdachte nog een keer voor de rechter te laten komen'. ,,Bizar'', zegt advocaat Nelleke Stolk, die de familie bijstaat. ,,Het was overdui delijk dat hij gevaarlijk is.'' Bekir E. had al een strafblad voor mishandelingen. De familie snapt niet waarom Justitie hem ondanks het schenden van het contactver bod en een veroordeling nooit heeft vastgezet. Het OM zegt dat Justitie Bekir wel wilde laten oppakken, maar dat hij spoorloos was. Uitein delijk werd hij 14 september toch aangehouden. Volgens justitie werd Bekir toen niet in de cel gezet om dat hij in hoger beroep was gegaan en omdat hij Humeyra 'al drie we ken' met rust zou hebben gelaten. Meer weten? Bel 07030 76 700 of kijk snel op nrv.nl vrijdag 11 januari 2019 Nieuwsmedia »P24 ZOUTELANDE In de Langstraat van Zoutelande vormden mensen gistermid dag een erehaag voor Lein Lievense, de organisator van de Kustmarathon die op 3 januari op 68-jarige leeftijd overleed. Na een indrukwekkende herdenkings dienst in restaurant Bram, die te volgen was in de Catharinakerk en een grote tent, reed de rouwstoet langs honderden familieleden, vrienden en vertegenwoordi gers uit de Zeeuwse atletiek. De mensen gaven Lievense nog eenmaal een ap plaus, zoals dat ook meermaals gebeurde tijdens diens laatste Kustmarathon-week- einde. Op de plek waar in oktober altijd de finish is van de marathon, lag nu een strookje zand. Vlak ervoor hield de stoet nog even stand. Lievense, geroemd om zijn ondernemerszin binnen en buiten de sport, overleed na een lang ziekbed. Hij was de initiatiefnemer van de Kustmara- thon in 2003 en zag zijn 'kindje' uitgroeien tot het grootste sportevenement van Zee land. 'Politie nalatig bij dood Humeyra' Als politie en justitie 'gewoon' hun werk hadden gedaan, had de op school doodgeschoten Humeyra nog geleefd. Die over tuiging heeft de familie van de tiener die vijftien maanden werd bedreigd door haar ex-vriendje. Victor Schildkamp Sander Sonnemans Rotterdam Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Bewolkt en soms regen 8°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" neemt je mee Boek nu met extra korting Azië, Afrika of Amerika? Al onze 307 wereldwijde groeps- en privéreizen zijn nu extra scherp geprijsd! Boek nu uw verre rondreis en ontvang tot maar liefst €300 korting per persoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1