Rovers reden met kruiwagen gouden munt zo museum uit Ontdek Griekenland NIEUWS 13 Lager vonnis omdat S. 'geen idee had' dat hij broer kroongetuige beschoot #CREATING MEMORIES Sunweb.nl Het OM had eerder al 28 jaar celstraf gevraagd, omdat met de moord op de broer van de kroongetuige de rechtstaat zou zijn aangetast. De of ficier van justitie tijdens het proces; ,,Dit is een regelrechte aanslag op het Nederlandse strafrechtsysteem. De opsporing van gevaarlijke cri minelen is ernstig bemoeilijkt.'' De rechtbank oordeelt echter dat S. niet wist wie het slachtoffer was. ,,Er zijn geen redenen om aan te ne men dat u wist dat het doelwit fa milie van de kroongetuige was. De intentie die de opdrachtgevers had den kan u niet worden toegere kend.'' Ook omdat het risico op her haling klein wordt geacht komt de rechtbank tot een lagere straf. Shu- randy S. is ook vervolgd voor wa penbezit en heling. Hij hoorde het vonnis onbewogen aan. De familie van Reduan B. volgde het proces vanuit een afgeschermde en bevei ligde ruimte in de rechtbank. De 40-jarige Hilversummer, een voormalig profvoetballer, bekende eind december tijdens de strafzaak. Hij zei dat hij nadat hij de moord- opdracht had aangenomen niet wist wie het doelwit was. ,,Het ging in die periode heel slecht met mij. Ik gebruikte cocaïne, mijn relatie ging slecht en mijn ouders waren net uit elkaar. Als ik erover nadenk was ik de aangewezen persoon voor de opdrachtgevers.'' S. zei te kam pen met een verslavingsprobleem. Er was een bedrag van 100.000 euro beloofd, maar S. zegt daar niets van te hebben ontvangen. Reduan B. (41) werd in maart 2018 in het kantoor van zijn bedrijf in Amsterdam-Noord door S. dood geschoten. De moord was een ver- Het ging slecht met mij. Ik was de aangewezen moordenaar gelding voor de stap die Reduans jongere broer had gezet: overlopen naar Justitie en in ruil voor strafver mindering belastende verklaringen afleggen. Nabils verklaringen over Ridouan Taghi (41) en Saïd Raz- zouki (46) zijn voor het OM van groot belang en zorgden voor een doorbraak in tal van onderzoeken naar liquidaties in het criminele cir cuit. Het OM gaat ervan uit dat Taghi ook de moord op Reduan liet uitvoeren. Het OM maakte eerder een onderschept bericht van Taghi openbaar. 'Ik ga iedereen van hem laten slapen als hij mijn naam heeft genoemd', schreef hij over Nabil. De moord op Reduan leidde ook tot flinke kritiek op het OM. De fa milie B. liet tijdens het strafproces weten dat het OM fouten heeft ge maakt rond de presentatie van Na bil als kroongetuige. De familie vindt dat het OM de veiligheidsri sico's onvoldoende beoordeelde. ,,Reduan was fel tegen de kroonge tuigedeal, omdat hij wist hoe gewe tenloos monsters als jij zijn'', zei een zus tijdens de strafzaak in haar verklaring tegen Shurandy. „Het is daarom extra wrang dat juist hij het slachtoffer is geworden.'' Woensdag bracht Het Parool ook chatberichten van Reduan in de openbaarheid. 'Wij zijn niet van belang. Wij zijn collateral damage (nevenschade)', schreef hij twee dagen voordat hij werd vermoord. Hij 'deed geen oog dicht' en hij was ervan overtuigd dat figuren hem in de gaten hielden: ,,Ze stonden op ons te wachten 101 procent.'' Verbijsterend eenvoudig was de goudroof uit het Bode-Museum in Berlijn. Misschien zelfs te saai voor een film, want de dieven re den de buit in een kruiwagen naar buiten en gingen ervandoor. Toch zal 27 maart 2017 te boek staan als de dag van een van de spectaculairste muse- umroven in de recente Duitse geschiedenis. In de kruiwagen lag namelijk een 100 kilo wegende, gouden reu- zenmunt met een waarde van 3,6 miljoen euro. De vier verdachten achter de stuntroof verschenen gisteren voor de rechter in Berlijn. Ze wa ren al gemaskerd te zien op de be veiligingscamera's van het mu seum. Onbekenden zijn het niet. Volgens de aanklager behoren drie van de verdachten tot een be ruchte Berlijnse familie crimine- len met Libanese roots. Wissam R., Ahmed R. en Wayci R. gooiden het voor deze klus op een ak koordje met een beveiligings agent, Dennis W. Hij zorgde voor de benodigde informatie om de goudroof mogelijk te maken. Over het spoor liepen de dieven naar het museum, via een raam op de tweede verdieping kwamen ze binnen en daar sloegen ze de 'ko gelvrije' vitrine aan diggelen. De reuzenmunt is afkomstig uit een set van vijf munten en is be kend als de 'Big Maple Leaf', ver wijzend naar het es doornblad, het natio nale symbool van Ca nada. De munt, 3 cen timeter dik met een diameter van 53 centi meter, werd in 2007 geslagen door de Royal Canadian Mint. Dat hij nog bestaat is onwaarschijnlijk. Volgens de Ber- lijnse goudsmid Max Korn is de megamunt vrijwel zeker omge smolten. ,,Anders kun je niks met dat goud.'' Waarschijnlijk wordt het gesmolten goud gebruikt voor betalingen in het criminele cir cuit. Het museum had de munt in bruikleen van een privé-eigenaar. per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Hotel Labranda Marine Aquapark Seaview Suites vrijdag 11 januari 2019 GO Huurmoord: 20 jaar cel De rechtbank in Amsterdam heeft Shurandy S. veroordeeld tot twintig jaar celstraf voor de moord op Reduan B., de broer van kroongetuige Nabil B. De rechtbank noemt de moord ern stig en schokkend, maar komt tot een lagere straf dan het OM had geëist. Het OM gaat in be roep tegen het vonnis. Yelle Tieleman Amsterdam -Shurandy S. Kijk op de site bij /video De persrechter geeft uitleg over vonnis voor verdachte Sunweb Gemaskerd arriveren de verdachten bij de rechtbank. foto ap De verdachten van een on waarschijnlijke goudroof staan terecht in Berlijn. De buit, een munt van 100 kilo, is waar schijnlijk omgesmolten. Bob van Huët Rotterdam/Berlijn April/Mei per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: thuiswinkel waarborg ALL INCLUSIVE Griekenland - Kos - Tigaki Direct aan het strand gelegen Aquapark met glijbanen Zeer groot zwembad ALL INCLUSIVE Griekenland - Kreta - Chania Schitterend groene omgeving Compleet nieuw waterpark met glijbanen Dicht bij het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13