Boek vóór 15 januari 2019 en profiteer tot 700 korting DAGEN! ©088-7070600 Klassiek Sicilië Schatten van Sardinië 12 NIEUWS Analyse In het proces tegen Geert Wilders wordt nu ook politiek Den Haag betrokken. Precies zoals de PVV-leider wilde. Uiteraard had Wilders 'hier nooit willen zijn'. ,,Voor een moordzaak trekt een rechtbank drie dagen uit. Voor drie woorden sleept zich nu al vijfjaar een proces voort.'' Maar nu hij er tóch staat, wil Wilders zo veel mogelijk duidelijk maken dat er sprake is van een 'po litiek proces'. Het is zijn strategie sinds zijn minder-Marokkanen- uitspraak. En gisteren kwam een (kleine) doorbraak: het hof betrekt collega-politici in de strafzaak die in hoger beroep is. Oud-minister van Justitie Ivo Opstelten moet uitleg geven of hij A in zijn tijd als bewindsman het Openbaar Ministerie heeft aange spoord de PVV-leider te vervolgen voor aanzetten tot discriminatie en belediging. Hoewel Opstelten dat ontkent, moest zijn opvolger Grapperhaus wel toegeven dat er ergens een notitie was opgedoken van een gesprek met de top van het OM. Daarop stond: 'Wilders - procedure besproken - 1.000 aan giften'. Opstelten heeft bovendien de schijn tegen. Hij noemde Wil- ders' Marokkanen-uitspraak pu bliekelijk 'walgelijk'. Dus moet nu ook toenmalig OM-topman Herman Bolhaar op draven om uit zijn herinneringen te putten. Net als betrokken top ambtenaren Gerard Roes en Pieter Cloo (van Justitie) en Marilyn Haimé (van Binnenlandse Zaken). Het proces van Wilders dijt daarmee alsnog uit en precies in de richting waarin hij wil: richting politiek Den Haag. Al vanaf het begin deed de PVV'er pogingen om collegapolitici te betrekken in de rechtszaak. Het rijtje: Premier Rutte, toenmalig minister Plasterk van Binnenlandse Zaken, Euro commissaris Timmermans, vice- premier Asscher, maar ook de overleden Amsterdamse burge meester Van der Laan. Wilders' onderbouwing steeds: hij had niets gezegd wat hij niet al eerder zei, wat 'bovendien waar is' ('ik wijs op een probleem met Ma rokkanen'). En omdat al die poli tici zich openlijk distantieerden van zijn uitspraken, of zich be moeid konden hebben met de rechtsgang, moesten ze op het matje worden geroepen. Voor PvdA'ers Diederik Samsom en Hans Spekman gold, net als voor D66-leider Alexander Pechtold, dat zij óók felle uitspraken hadden Een moordzaak duurt in de rechtbank drie dagen, deze zaak sleept zich al vijf jaar voort gedaan. Die laatste over Russen: ,,Ik moet de eerste Rus nog tegen komen die zijn fouten zelf recht zet.'' Ik een proces, zij een proces, al dus Wilders. Maar al die pogingen strandden. Tot nu. Zeker voor het oproepen van Opstelten geldt dat Wilders kan wroeten in wat de minister precies besprak met het Openbaar Ministerie Al moet opgemerkt: ministers overleggen voortdurend met de top van Justitie over grote, of publicitair gevoelige zaken. En het OM blijft herhalen: wy beslo ten eigenhandig tot vervolging. Bovendien is het een streep door de rekening dat het verhoor achter gesloten deuren gaat plaatsvinden, bij de onderzoeksrechter. Wilders had in zijn eerste proces, toen hij de islam een fascistische ideologie had genoemd, nog wel baat bij een chaotisch verhoor in het openbaar. Een toenmalig raadsheer zat toen urenlang in het strafbankje omdat hij tijdens een etentje zou hebben geprobeerd de getuige-deskun- dige Hans Jansen, een islamken ner, te beïnvloeden. Het leverde de facto weinig op, maar het beeld beklijfde: Wilders werd hier monddood gemaakt door een groepje tegenstanders. Dat die geur van vuil spel nu weer ontstaat bij Opstelten is nu klei ner, doordat het verhoor niet te zien zal zijn. Toch mag Wilders het een suc cesje noemen: hij heeft het ge rechtshof kunnen overtuigen dat de politici en ambtenaren uit Den Haag iets uit te leggen hebben. reizen nl Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Kortingen to per boeking INBEGREPEN: VLIEGREIS EN TRANSFERS NEDERLANDSSPREKENDE REISLEIDING VERBLIJF O.B.V. ALL INCLUSIVE VERLENGING MOGELIJK! vrijdag 11 januari 2019 Wilders' zaak wordt (beetje) politieker Tobias den Hartog Amsterdam -Geert Wilders, PVV-leider r Geert Wilders met zijn advocaat rechtszaak. foto anp Geert-Jan Knoops tijdens de Kijk op de site bij /video Dit vindt Wilders van de uitspraak van het hof geldig t/m maandag - 14 jan. 2019 23.59 uur A 8-daagse groepsrondreis 8-daagse groepsrondreis Verblijf in het 4* Castelsardo Resort Village O.a. Castelsardo, Sassari, Martis het Stenen Woud Vertrek april t/m oktober 2019 Verblijf in het 4* Eloro Hotel O.a. Etna, Taormina, Nato, Siracusa Ragusa Vertrek april t/m oktober 2019 zie stipreizen.nl/itslkls zie stipreizen.nl/itsasvs *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12