VOORDEEL VROEGBOEKK 50,- korting II Britse premier is de controle kwijt Buschauffeurs eisen ontslag collega om misbruikzaak EUWS 11 h K De tijd van je leven... is nu gratis wijzigen en annuleren Zomer 2019 Het zijn historische weken in het Britse Lagerhuis, waar de verdeeldheid over de brexit groot is. Uit onvrede over de regeringskoers trekt het parlement steeds meer macht naar zich toe. Dinsdag wordt gestemd over Mays brexitdeal. De beslissende fase van de brexit- onderhandelingen is ingegaan. Op 29 maart stapt het Verenigd Ko ninkrijk uit de EU: deal of geen deal. Aanstaande dinsdag stemt het Lagerhuis naar verwachting tegen het akkoord dat premier May eerder met Brussel sloot. De oppositiepartijen zijn faliekant tegen: Labourvoorman Jeremy Corbyn herhaalde gisteren nog maar eens dat hij zo snel mogelijk nieuwe verkiezingen wil, om de brexit-impasse te doorbreken. ,,Een nieuwe regering heeft ook een nieuw mandaat van de kiezer om een betere scheidingsdeal met de EU uit te onderhandelen." Cor byn richtte zich ook direct tot May: ,,Als je zo veel vertrouwen hebt in je deal, schrijf dan verkiezingen uit en laat het volk erover beslissen." Ook de Noord-Ierse gedoogpart- ner zal tegen het akkoord van May stemmen. ,,We hebben haar in no vember al verteld dat ze moest stoppen met deze tijdverspilling", zei DUP-leider Arlene Foster. ,,Maar ze luistert nog steeds niet en legt het parlement nu een deal voor die ten dode opgeschreven is." Daarnaast zijn er ook nog tiental len conservatieve rebellen die te gen hun eigen regering gaan stem men. Een verlies voor May lijkt dus onvermijdelijk, de vraag is eerder hoe zwaar de nederlaag zal zijn. En dan? Dan moet May heel snel met een plan B komen. In eerste instantie moest dat binnen 21 da gen, maar afgelopen woensdag werd er in het Lagerhuis een amendement aangenomen waar door ze binnen drie zittingsdagen met een alternatief moet komen. May hoopte eigenlijk de boel zoda nig te vertragen dat een meerder heid van de parlementariërs - uit angst voor een No Deal-brexit - zich toch achter haar zou scharen als de brexitdeadline van 29 maart Als je zo veel vertrouwen hebt in je deal, schrijf dan verkiezingen uit en laat volk beslissen dichterbij kwam. Na woensdag is haar favoriete politieke tactiek van uitstellen en tijdrekken niet langer een optie. Het aangenomen amendement is veelzeggend: niet alleen beperkt het de bewegingsvrijheid van de premier, het laat ook zien dat het parlement steeds meer zeggen schap eist over het brexitproces. May bepaalt niet langer het tempo, dat doet het parlement. Daarnaast werd ook nog maar eens pijnlijk duidelijk dat haar eigen partij niet achter haar staat. Het amendement werd ingediend door de conserva tief Dominic Grieve, en gesteund door zestien andere muitende par tijgenoten van May. Zonder hun stemmen was het amendement niet aangenomen. May is niet al- leen de controle over haar parle ment kwijt, maar ook over haar ei gen partij. De verwachting is dat het plan B van May inhoudt dat er op korte termijn weer gestemd gaat worden over een aangepaste brexitdeal. Maar wat die aanpassingen zullen zijn, dat is niet duidelijk. May zal op heel korte termijn weer met Brussel in gesprek moe ten over tegemoetkomingen. Dat zal vooral gaan over de backstop, de noodoplossing die garandeert dat de grens tussen Ierland en Noord-Ierland ook na de brexit openblijft. Conservatieve brexi- teers willen juridische garanties dat de backstop tijdelijk zal zijn, of dat het Verenigd Koninkrijk er eenzijdig uit kan stappen. Daar zal de EU niet mee akkoord gaan. Toch moet er ook in Brussel hard worden nagedacht over wat ze May dan wel kunnen bieden om haar plan B door het Britse parle ment te krijgen. Want het alterna tief, een chaotisch vertrek uit de EU zonder afspraken, wil Brussel absoluut voorkomen. Geruchten Intussen gaan er geruchten dat er door Downing Street nu zelfs wordt nagedacht over een nieuw referendum, omdat er voor geen enkele vorm van brexit een meer derheid in het parlement lijkt te bestaan. Maar in eerste instantie ligt de bal nu bij het Britse parle ment. Voorafgaand aan de stem ming van dinsdag is er een vijf daags marathondebat in het Lager huis, waarbij elke parlementariër zijn of haar zegje mag doen. La- bour-Lagerhuislid Maria Eagle noemde de deal gisteren 'een rot zooitje'. Haar collega David Lammy zei: ,,Brexit is oplichterij, daar moeten we eerlijk over zijn. We moeten niet neerbuigend doen tegen de Leave-stemmer, maar vertellen dat hen leugens zijn verkocht." ROTTERDAM Een grote groep buschauffeurs van de Rotter damse vervoerder RET eist het ontslag van collega Jerry M. Hun collega zou als atletiektrainer de afgelopen 35 jaar meisjes heb ben misbruikt. Dat is bij zijn collega's ingeslagen als een bom. ,,We willen niet dat hij hier nog aan het werk gaat'', zegt Ron Westbroek namens de buschauffeurs. ,,En we willen al helemaal niet dat hij met een grote zak geld vertrekt, omdat hij niet zomaar ontslagen kan worden.'' De RET begrijpt dat de kwes tie heftige emoties oproept. Het vervoersbedrijf onderzoekt eventuele vervolgstappen. vrijdag 11 januari 2019 SODEMaCtion Brexitdeal zal sneuvelen, heeft May snel plan B? De protes ten tegen de brexit bij de Britse rege- ringsgebou- wen in Londen houden aan. FOTO AFP verlengd t/m 22 januari W Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 45 of ga naar uw reisbureau •Prijzen zijn vanaf prijzen, o.b.v. 2 personen, exd. res, kosten en calamiteitenfonds, O.v.v. typefouten, (33$ Q Suse van Kleef Londen - Jeremy Corbyn, Labour 8 dgn busreis Meren Italië/Zwitserland Compleet vanaf 469 Reiscode: BE44379 v Comfortabel 4-sterrenhotel in Italië v Excursies: Lugano, Gardameer, Simnione, Milaan met gids, Comomeer, Bergamo, Samico, Luzem en Vierwoudstrekenmeer O 19juli metvertrekgarantie 10 dgn busreis Toscane Compleet vanaf 499 Reiscode: BE40931 Inclusief wijnproeverij Excursies: San Gimignano, Siena, Florence met gids, Cinque Terre, Lucca en Pisa O Diverse data metvertrekgarantie 10 dgn busreis Rome-Florence- Venetië Compleet vanaf 529 Reiscode:BE39314 v Excursies: Florence, Orvieto, Rome, Fiuggi Terme, Gardameer, Lazise en Venetië O Diverse data metvertrekgarantie 12 dgn busreis Toscane-Bloemen- rivièra-Cöte d'Azur Compleet vanaf 639 Reiscode: BE44280 Excursies: Volterra, Nice Florence, Arezzo, Rapallo, Portofino, Cannes, Monaco O 9 september met vertrekgarantie Uit liefde voor het leven prescan -r"=n Vraag gratis onze nieuwe zomerbrochure aan! peterlanghout.nl 0172-468800 persgroepo2 Wat zijn jouw plannen? Dromen? Doelen? Of het klein is of groot, alleen of met je grote liefde(s). Zorg datje gezond blijft om het leven te leiden, dat jij wilt leiden. Benieuwd hoe wij je hierbij kunnen helpen? Kijk op prescan.nl of bel 074 255 9 255,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11