Een scheiding die Jeff Bezos 67,5 miljard kan kosten VERTREK IN MAART NAAR DE PORTUGESE ALGARVE EN ONTVANG €50 KORTING PER BOEKING! KORTING 10 NIEUWS AMAZON-BAAS primaverareizen.nl oF bel 010-2452555 Het leek zo'n stabiele verbintenis, maar na een kwart eeuw is het huwelijk van de 54-jarige Bezos en echtgenote MacKen zie Tuttle (48) op. ,,Zoals onze fa milie en goede vrienden weten, hebben we na een lange periode van liefdevolle exploratie en ook een proefscheiding, besloten uit elkaar te gaan'', meldde Bezos woensdag op Twitter, mede na mens zijn vrouw. Het koppel zegt geen moment spijt te hebben van hun samenzijn en goede vrienden te blijven. ,,We voelen ons enorm gelukkig dat we elkaar hebben gevonden en zijn diep dankbaar voor elk jaar dat we met elkaar getrouwd waren.'' Bezos leerde zijn vrouw in 1992 kennen toen hij in New York voor hedgefonds DE Shaw werkte en de zes jaar jongere MacKenzie bij hem solliciteerde. Binnen een jaar trouwden de twee. Dat mag rap lijken, de Amazon- oprichter wist exact wat hij zocht. In een interview met techblad Wi red noemde hij zich in 1999 een 'professionele dater'. Bezos nam danslessen om zich gemakkelijker te voelen in vrouwelijk gezelschap en ontwikkelde een puntensys teem om dé geschikte levenspart ner te vinden. Voorwaard num mer één: vindingrijkheid. ,,Ik De scheiding van Amazon-baas Jeff Bezos wordt misschien de duurste ooit. Zijn vrouw MacKenzie kan aanspraak maken op de helft van Bezos' gigafortuin van 135 miljard dollar. wilde een vrouw die me zo nodig uit een Derde Wereldgevangenis kon halen.'' Bezos heeft altijd hoog opgege ven van zijn vrouw. Toen hij zijn droom om een online boekenwin- keltje te starten aan de Westkust vertelde, zei MacKenzie meteen: ,,Geweldig, doen!" Bezos dacht dat zijn vrouw zou vragen: Wat is in ternet eigenlijk? Die boekwinkel was Amazon. Na de oprichting in 1994 was ze één van Amazons eer ste werknemers. De rest is historie. Inmiddels be hoort Amazon samen met Google, Apple, Microsoft en Facebook tot 's werelds grootste techbedrijven. In 2017 passeerde Bezos in de rijken- lijst van Forbes Bill Gates als rijkste man op aarde. Zijn huidige fortuin bedraagt 135 miljard dollar (155,5 miljard euro). Het grootste deel door Amazon, maar Bezos is eve neens eigenaar van ruimtevaart- bedrijf Blue Origin. Verder kocht hij in 2013 de The Washington Post voor 250 miljoen dollar. In materiële zin bezit het stel drie huizen in Medina bij Seattle, twee woningen in Beverly Hills, vier appartementen in New York, een 300.000 hectare tellende ranch in Texas. Ook is er een 65 miljoen dollar kostende privé Gulfstream-jet. De vraag is of Bezos volgend jaar weer op die toppositie prijkt. De komende maanden werkt een le gertje advocaten aan de schei dingspapieren. Een fiftyfiftyver- deling zou MacKenzie in één klap 's wereld rijkste vrouw maken. Probleem: om die scheiding te financieren zou Bezos een flink deel van zijn 80 miljoen Amazon- aandelen moeten verkopen. Nu bezit hij daar alle macht. Beleggers vrezen voor de beurskoers als Be zos die verliest. Kenners speculeren erop dat Be- zos-Tuttle haar ex-man niet tot verkoop zal dwingen. Zo kan Be zos' fortuin blijven groeien, ter- We zijn diep dankbaarvoor elk jaar dat we getrouwd waren wijl zij recht houdt op haar deel. Een vechtscheiding is verder niet in het belang van de vier kinderen. Het stel heeft drie zonen en een uit China geadopteerde dochter. MacKenzie Bezos heeft ook niet per se geld nodig. Ze is inmiddels een gewaardeerd auteur die twee romans publiceerde, waarvan één met een American Book Award is bekroond. Zelf lijkt Bezos, die vrijdag 55 jaar oud wordt, de liefde weer te hebben gevonden. Hij date mo menteel de 49-jarige Lauren San chez, presentatrice bij tv-zender Fox. per boeking Hoe ontvang ik deze korting? 1. Ga naar de website 2. Selecteer je favoriete vakantie in de Algarve 3. De korting van €50 per boeking is al verwerkt in de getoonde reissom 4. Maak de boeking volgens de boekingsstappen 5. In boekingsstap 3 wordt de korting gespecifieerd en in mindering gebracht op de totale reissom vrijdag 11 januari 2019 GO David Bremmer Rotterdam - Jeff en MacKenzie Bezos €50 "Geldig voor nieuwe boekingen gemaakt van 11 t/m 14 januari 2019 voor vertrek van 1 t/m 31 maart 2019

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10