OZCAN AKYOL OOD Vrouw van steenrijke Noorse zakenman al maanden ontvoerd Turkije aanraders mam va €299 va €299 va €299 A (Sv 6 Sunweb.nl Hotel Galeri Resort Column Wie te lang op sociale me dia rondhangt, zou zo maar kunnen geloven dat Nederland reddeloos verloren is. Praktisch elk nieuwsbericht vormt het startpunt voor grenze loze scheldpartijen, die diepge wortelde frustraties en een onge breidelde haat jegens anderen blootleggen. Als er ergens een misstand is, met mensen of organisaties, barst de stammenstrijd vanzelf uit, alsof de troepen vol adrenaline en vechtlust in hun digitale grotten stonden te wachten, totdat ze weer de meest onverzoenlijke kant van zichzelf mochten laten zien. In dit licht is het tegenwoordig opvallend als mensen zich plotse ling precies andersom gedragen. Aan het begin van 2019, terwijl ie dereen voorzichtig aan het opstar ten is, blijkt de wereld helemaal niet zo cynisch en wreed als Face- book en Twitter ons willen doen geloven. Dat laat de spontane inzame lingsactie voor 'Papa Jay' uit het succesvolle televisieprogramma Een Huis Vol zien. Daarin vertelde de alleenstaande vader, terloops en zonder bijbedoelingen, dat hij eigenlijk de eindjes helemaal niet aan elkaar kan knopen, vanwege de verantwoordelijkheid die hij voor zijn vijf kinderen neemt en de beperkingen die dat oplevert. Een vaste kijker, Koen Joosen uit Etten-Leur, hoorde die bekentenis en bedacht een manier om op af stand het gezin een steuntje in de rug te geven: hij begon precies een week geleden een doneeractie en verspreidde zijn ini tiatief via Facebook. ook verschillende media het op pakten, met als resultaat dat er op dit moment, terwijl ik deze co lumn schrijf, al ruim 67.000 euro voor het gezin is opgehaald. De financiële opsteker is fantas tisch voor deze familie. Tegelijker tijd is het nuttig om te zien dat onze maatschappij niet volledig is gekaapt door anarchisten en fata listen die de hele dag dood en ver derf voorspellen. In die zin verdienen Koen Joo sen en 'Papa Jay' extra veel lof om dat ze beiden, op hun eigen ma nier, hebben aangetoond dat de soep niet zo heet wordt gegeten als zij virtueel wordt opgediend. Compassie en naastenliefde zijn nog niet dood, ook al wil internet ons anders doen geloven. Dat is, aan het begin van een nieuw jaar, een geruststellende gedachte. Als er ergens een misstand is, barst de stammenstrijd uit Annemieke van Dongen Oslo Haar echtgenoot Tom Hagen ver diende zijn kapitaal - volgens het Noorse persbureau NTB zo'n 200 miljoen euro - als belegger in on roerend goed en als eigenaar van elektri citeitscentrales. In het huis in een voorstad van Oslo waaruit de vrouw van de mediaschuwe miljonair verdween, werd een briefje ge vonden. Daar stond volgens de Noorse tv- zender NRK op wat er met haar zou ge beuren als het geëiste losgeld niet wordt betaald in de cryptomunteenheid Monero. De politie noemde geen bedrag, maar volgens de Noorse krant VG gaat het om 9 miljoen euro. Die krant bericht ook dat Falkevik Ha gen zou worden vermoord als de politie werd ingeschakeld. De po litie wilde dat niet bevestigen, maar beaamde wel dat 'de bedrei gingen in het briefje van een zeer ernstig karakter' zijn. Hagen schakelde toch de politie in, die in het geheim onderzoek deed. Maar dat lijkt vastgelo pen. ,,De reden dat we het nieuws nu openbaar maken, is dat we on danks ons uitgebreide onderzoek meer informatie nodig hebben'', zei rechercheur Tommy Broeske gisteren op de persconferentie. Tot nu toe zijn er geen verdachten in beeld. De politie heeft geen aan wijzingen dat Falkevik Hagen dood is, maar ook niet dat ze nog in leven is. De politie heeft de familie gemaand om geen losgeld te betalen. De communicatie met de ontvoerders verloopt digitaal, zei Broeske. Omdat rekening wordt gehouden met het feit dat de ontvoerders Falke- vik Hagen naar het buitenland hebben gebracht, zijn de interna tionale opsporingsdiensten Euro pol en Interpol op de zaak gezet. H Xperience Xperience Aria Claros Beach Spa Hotel Pasabey Hotel Ömer Holiday Resort donderdag 10 januari 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Hij raakte daar mee blijkbaar een gevoelige snaar, want het bericht werd talloze ke ren ge deeld, zodat De 68-jarige Anne-Elisabeth Falkevik Hagen, echtgenote van een van de rijkste onderne mers van Noorwegen, wordt sinds 31 oktober vermist. Haar vermeende kidnappers zouden 9 miljoen euro aan losgeld eisen in cryptovaluta. -Anne-Elisabeth Falkevik Hagen werd 31 oktober 2018 ontvoerd. ULTRA ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Kleinschalig hotel Een a-la-carte diner inclusief Op loopafstand van een grote bazaar Mei Juni v.a. €349* Juli per persoon v.a. €399* *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Turkije - Noord-Egeïsche Kust - Ozdere Xperience animatie in het Nederlands Gelegen aan een privé baai 8 waterglijbanen! Mei Juni per persoon v.a. €349* 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen - ALL INCLUSIVE Turkije - Zuid-Egeïsche Kust - Marmaris Gezellig zonneterras Op loopafstand van de barstreet Kleinschalig hotel v.a. per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Turkije - Noord-Egeïsche Kust - Kusadasi Vakantiedorp in een groene omgeving Prachtig uitzicht over zee Zwembad met waterglijbanen Mei Juni per persoon v.a. €349* 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Sunweb is aangesloten bij: <eW*n cJ*mn**u. 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. WÜKHW thuiswinkel SGR v- waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6