II 50,- korting Straat in Hulst blijft dicht tot juni 7 SU IQ BRAAKMAN BUNGALOWEIGENAREN VERDEELD De eigenaren van bungalows die eind dit jaar weg moeten zijn van vakantiepark Marina Beach bij Hoek, zijn verdeeld over wat er nu moet gebeuren. Eddy en Marijke de Block lieten er giste ren geen misverstand over bestaan. Ze wo nen aan de Gruttolaan in een vrijstaande bungalow. „Mooier kun je niet wonen", zegt Marijke. ,,We hopen te kunnen blijven." Het echtpaar is tien jaar gele den uit Biervliet naar het park verhuisd, in de wetenschap dat ze een bungalow op erfpachtgrond kochten. Geen vuiltje was er aan de lucht. De erfpacht, afgegeven voor vijfentwintig jaar, liep nog tot en met 31 december 2018 en die zou vanzelf wel worden ver lengd. Het kwam dan ook als een ver rassing dat beheerder Oostappen Groep eind vorig jaar liet weten de erfpacht te beëindigen. De contracten zijn officieel per 31 de cember al afgelopen. De bunga loweigenaren hebben nog een jaar respijt gekregen om er met Oostappen uit te komen, over de mogelijke verkoop van hun bun galow aan Oostappen. Marijke en Eddy denken dat het besluit van de Oostappen Groep veel te ma ken heeft met het verzet van de Vereniging van Bungaloweigena ren op de Braakman tegen de huisvesting van arbeidsmigran ten op het park. Ze willen daar niet in treden, maar: ,,Wij had den geen enkele moeite met eerst De Braakman is voor Terneuzen toch een belangrijk recreatiegebied de huisvesting van asielzoekers en later van arbeidsmigranten. Op winterdagen zag je toen nog eens iemand lopen." Het echtpaar wil overleg met de Oostappen Groep om te kun nen blijven, maar niet iedereen lijkt daartoe bereid, bleek giste ren. Retentierecht Vrijwel niemand is thuis, maar biljetten op een stuk of vijf, zes bungalows met teksten als 'Ver boden toegang, retentierecht wordt uitgeoefend op dit pand' spreken boekdelen. Retentierecht houdt in dat de eigenaar zijn be zit niet afgeeft, zolang er niet voor is betaald. Bekend is dat een aantal bungaloweigenaren juist graag wil verkopen. En om het nog ingewikkelder te maken, ver schillende huisjes staan op eigen grond en blijven dus ongemoeid. Wat er met de bungalows op erfpacht gebeurt, als Oostappen volhardt in de beëindiging van de contracten, weet niemand. Oos tappen wil er niets over kwijt. De gemeente Terneuzen tast in het duister. Wethouder Frank van Hulle was tot deze week niet eens op de hoogte van het erfpachtbesluit van Oostappen. Het bedrijf heeft het de gemeente niet in dank af genomen dat arbeidsmigranten oktober vorig jaar van het terrein moesten. Overleg is er nauwe lijks. ,,We houden de vinger aan de pols", meldt Van Hulle, ,,want de Braakman is voor Terneuzen toch een belangrijk recreatiege bied." Drie maanden geleden, in oktober, kregen bewoners van de Van Waesberghestraat een brief van de gemeente. De mededeling: het deel tussen de Steenstraat en de Vestdijkstraat gaat over twee da gen dicht en dat blijft zo tot eind mei. Reden: de aannemers van twee vlakbij gelegen nieuwbouw- projecten hebben het straatdeel nodig als bouwopslag. Het plotse besluit van de gemeente viel slecht bij de bewoners. Het gebrek aan overleg en dat de afsluiting acht Hulst verwerpt de bezwaren tegen de afsluiting van de Frans van Waesberghestraat maanden duurt, vonden ze onver teerbaar. Wethouder Diana van Damme bood excuus aan voor de gang van zaken die 'geen schoon heidsprijs' verdient. De omwonenden dienden een bezwaarschrift in tegen de afslui ting, de gemeente had zes weken om zich hierover te buigen. On dernemer Maarten Verstraeten van De Verfmolen vond het indie nen van de bezwaren toen al een wassen neus, maar behalve een rechtsgang waren er geen andere opties. Hulst ontving vijf bezwaar schriften. Daarin werd gewezen op vermindering van parkeergele genheid, alternatieve locaties voor bouwopslag, verminderde bereik baarheid door hulpdiensten, wei nig ruimte op de stoep die nu ook wordt gebruikt door (brom)fiet- sers en een ernstige aantasting van het woongenot. Hulst legt de bezwaren naast zich neer. De straat blijft dicht. donderdag 10 januari 2019 Harmen van der Werf Hoek -Wethouder Frank van Hulle Sommige bungaloweigenaren willen geld zien nu Oostappen Groep de erfpacht op Marina Beach heeft beëindigd. fotos boaz timmermans Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 45 of ga naar uw reisbureau *Prijzen zijn vanaf prijzen, o.b.v. 2 personen, exel. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten, a. oratis wiiziaen en annuleren Een deel van de Frans van Waesberghestraat in Hulst is al drie maanden afgesloten, maar nu pas hebben burgemeester en wethouders de bezwaren van de omwonenden afgehan deld. De bezwaren zijn onge grond verklaard. Het straatdeel blijft nog tot eind mei dicht. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62