II Zierikzeese kermis gaat op de schop VROEGBOEK VOORDEEL 50,- korting 7 VERBOUWING RESTAURANT Het Chinese restaurant aan de Kerkring van Renesse is drie maanden dicht. De heropening komt eraan. De vaste gasten van het Chinese restaurant Royal Palace in Re nesse maken een taaie tijd door. Maar over een paar weken kunnen ze weer aanschuiven voor babi pan gang, Oosterse ossenhaaspuntjes én sushi. Alleen zullen de gasten bij binnenkomst wel even met hun ogen knipperen, want alles in het restaurant is nieuw. Maar dan ook écht alles. Van de vloeren tot het dak, van het buffet tot de keu ken, van de stoelen tot de toiletten. ,,Alles, alles, alles", zegt Shaosong Hu met een grote glimlach. ,,Ik dacht: we pakken het maar gelijk goed aan." Het is niet de eerste keer dat Hu de tent op de schop neemt. Dat deed hij toen hij in 1996 het voor malige pannenkoekenhuis over nam, en sindsdien nog twee keer. ,,Ik houd van vernieuwen. Dat moet ook wel, als je wil dat er mensen blijven komen." Sushibar De formule werkt. Waar veel Chi nese restaurants in Nederland de deuren sluiten of een sushikok uit Japan laten overkomen, overleeft Royal Palace met haar traditionele menukaart. ,,Kijk, wij bouwen nu ook een sushibar en daarvoor laten we ook een speciale kok overko men, maar veel gerechten blijven. Omdat we ze goed klaarmaken, te gen een goede prijs. Eigenlijk wordt het hier elk jaar drukker." Hu (49) kwam als jongen van 14 met vier broers en twee zussen van Wenchen ('een dorp met hon derdduizend inwoners') naar Til burg, waar zijn oom een restau rant had. ,,Mijn papa moest daar gaan helpen. Op mijn vijftiende ben ik gaan kijken of het wat voor mij was: achter de bar, in de keu ken, in de bediening. Ik ontdekte wat ik wilde: een eigen zaak. Dat is gelukt toen in achttien was, in Mol, net over de grens met België." Mooiezaak En toen werd Hu gewezen op Re- nesse, waar 'een mooie zaak' te koop stond. ,,Ik reed 's winters binnen en zag dat alle restaurants dicht waren. Gelijk kriebelde het: Ik bedenk 's avonds wat ik wil en vertel dat overdag aan de bouwvakkers dat kon ik beter. Ik kocht het, ver bouwde het en gooide het alle da gen open. Elke dag zat het bomvol. De andere twee Chinese restau rants in het dorp zijn inmiddels verdwenen." Royal Palace telt 260 stoelen. Die worden, ondanks de vele toeristen in Renesse, met name bezet door mensen van Schouwen-Duiveland. Veel gasten komen er al vanaf de eerste dag. ,,Elke dag word ik gebeld door mensen die vragen wanneer we weer open gaan." Goud Dat duurt nog een week of vier. Maar dan kunnen ze hun eten op scheppen van handgemaakte buf fetkasten en hun handen wassen onder goudgekleurde kranen. Hu heeft de hele inrichting zelf be dacht. ,,Sterker: alles zit in mijn hoofd. Niks staat op papier. Ik be- denk 's avonds wat ik wil en vertel dat overdag aan de bouwvakkers. Het wordt precies zoals ik het in mijn hoofd heb." Als Royal Palace klaar is, wil Hu de naastgelegen discotheek La Costera onder handen nemen. En daarna de witte villa aan de Hoge- zoom. ,,Dat mag nu nog niet van de gemeente, maar straks hopelijk wel. Die panden zijn voor mijn kinderen, zodat zij daar bedrijven kunnen gaan draaien. Zij willen ook hard werken. Zoals ik ook al tijd doe, zoals al mijn broers en zussen doen en zoals mijn papa ook altijd heeft gedaan. Hij is in april overleden, mijn papa, maar hij was trots. Apetrots." Dat kwam als beste uit de bus bij de aanbestedingsprocedure, meldt de gemeente. Het betekent ook dat er een einde komt aan de samen werking met het Roosendaalse Nohou, de huidige uitvoerder. In de gemeente zijn jaarlijks twee kermissen. Eén in Renesse en een in Zierikzee. Waar die eerste als succesvol wordt bestempeld, is die in Zierikzee dat allerminst. En daar wil de gemeente verandering in zien. De Kermisgids wil daarom 'nieuwe impulsen' aan de kermis toevoegen. Zoals een prikkelarm uurtje, waarbij een tijd lang zon- De Kermisgids wil 'nieuwe impulsen' aan de kermis toevoegen der geluid en lichteffecten wordt gewerkt. Daarnaast zoekt het bu reau ook de samenwerking met jongeren om juist wat met muziek te doen tijdens de kermis in Zie- rikzee. ,,Juist daar dienen we de kermis meer uitstraling te geven omdat deze matig wordt bezocht", zeggen burgemeester en wethou ders. Een ander idee is de invoe ring van een 'megakortingsdag', die De Kermisgids in andere plaat sen al hanteert. Daar moeten alle attracties aan meedoen. Om dat allemaal voor elkaar te krijgen, worden de maximum ritprijzen per dit jaar verhoogd. Een noodza kelijk kwaad om goede attracties te kunnen trekken, vindt de ge meente. De attracties worden maximaal 50 cent duurder met een maximum van drie euro, uitge zonderd behendigheidsspelen en publiekstrekkers. De kermissen in de gemeente worden in ieder geval de komende vijf jaar door De Kermisgids ge houden. excursiereizen rondreizen muziekreizen tuinenreizen wandelvakanties fietsvakanties riviercruises gratis wijzigen en annuleren donderdag 10 januari 2019 Alles wordt nieuw bij Royal Palace Wendy Wagenmakers Renesse Shaosong Hu te midden van twee van de zestien bouwvakkers die Royal Palace verbouwen. Deze Chinese mannen zijn naar Renesse ge haald om speciale buffetkasten te maken. foto dirkjan gjeltema - Shaosong Hu, Royal Palace Boek nu op oad.nl, bel 0547 20 17 45 of ga naar uw reisbureau •Prijzen zijn vanaf prijzen, o.b.v. 2 personen, excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten. De kermis in Zierikzee aantrek kelijker maken en meer bezoe kers trekken. Dat is de voor naamste taak van de nieuwe or ganisator van de kermissen op Schouwen-Duiveland, Buro de Kermisgids uit Alphen aan den Rijn. Michiel Bouwman Zierikzee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58